griga

Remont opryskiwacza - wybór korpusów rozpylaczy

Polecane posty

griga    1080

Powoli zabieram się za remont opryskiwacza który ma służyć w zasadzie tylko do rozlewania RSM-u.

Niestety oryginalne korpusy są na tyle nietypowe że raczej nie opłaca się ich dostosowywać do typowych kołpaków.

korpus-rozpylacza-dubex_76_2637_815557.j

Zastanawiam się mocno co kupić więc może ktoś ma doświadczenia z którymś z rozwiązań jakie wyszukałem. Wymagania jakie ma spełnić takie rozwiązanie to możliwe niska cena, jeśli ma to być wymiana korpusów to muszą one być na rurkę 20mm.

1. Korpusy agroplast

http://agroplast.pl/pl/p/Korpus-rozpylacza/146

2. Korpusy (chyba) arag

https://zamowienia.agro.bott.pl/p/213,korpus-rozpylacza-09-fi-20-mm-7-mm

3. Adaptery na głowice które są teraz

http://www.wszystkodlarolnictwa.pl/mini%20srebrny/shop/1505-23261-0-902032-Adapter-M20x1-5-Teejet.html

To rozwiązanie najmniej Mi się podoba i nie wiem czy gwint będzie pasował.

 

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, wie kto robi takie korpusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3

Wybrał bym pierwsza lub druga opcje.Im mniej połączeń tym lepiej. Twoje korpusy są już dość stare oringi pod nimi pewnie spróchniałe, a wychodzić ciągle z ciągnika i coś poprawiać to żadna przyjemność.Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3

Rób raz a dobrze a zawsze będziesz zadowolony. Zeszłej zimy kupiłem opryskiwacz Bury 1200l/15m oczywiście używka. Wstawiłem rozdzielacz do kabiny (bez elektrozaworów),wszystkie nowe węże,nowe dysze,kołpaki,gumki,sitka,zegar lepiej wyskalowany(stary porażka).Pracował cały rok bez najmniejszej awarii.Czego nie mogę powiedzieć o starym Biardzki 400l/12m-totalne nieporozumienie,dodam że miałem go 5 lat od nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Gdyby miał Mi służyć jako opryskiwacz pewnie spinal bym się bardziej. Ale u Mnie ma rozlać około 10m3 RSMu rocznie i to wszystko co dla niego przewiduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Musi być raczej z zaworkiem żeby nawóz Mi nie kapał. A w ogóle jaka jest różnica w cenie z/bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez demon17
      Witam zakupiłem opryskiwacz z zaworem stało ciśnieniowym ARAG. Według mnie nie jest to ten zawór co powinien być, ale sprzedawca upiera się przy swoim. Miałem go dzisiaj uruchomić i sprawdzić ale nie wyrobiłem się czasowo, dlatego poniżej dodaję fotkę zaworu i jeśli moglibyście to napiszcie kto ma rację.

    • Przez fiolek
      mam problem z komputerem przy opryskiwaczu a mianowicie moim zdaniem zle liczy predkosc,czasami sa skoki z 7km/h na 3km/h a co za tym idzie skoki wydajnosci cieczy z 200l na 400l/ha. Jaka moze byc przyczyna takiego zachowywania sie ?? czy napiecie ok11,5-12v moze sie do tego przyczynić??
    • Przez riordian
      Panowie powiedzcie mi jak ustawić zawór stałociśnieniowy arag? Coś takiego http://olx.pl/oferta/zawor-stalocisnieniowy-arag-CID757-ID2BVBj.html
      Przy kręceniu zielonym pokrętłem ciśnienie za zegarze wgl się nie zmienia. Jak zmniejszę obroty opryskiwacz albo przestaje pryskać albo pryska tylko delikatnie i ciśnienie spada.
    • Przez Radek_MB
      Witam,
      Czy ktos z Was wgrywal mapy do komputera Arag Bravo 400s? Chcialbym zeby komputer sterowal opryskiem wg GPSa.
    • Przez AgroSikora
      Jak w temacie:)
       
      Tylu jest tu znawców tematu co lepsze a co najlepsze:  
       
      TO MOŻE KTOŚ WYTŁUMACZY NA FORUM NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA SYSTEM TEE JET AIR JET.
       
      JAKIE SĄ ZASADY STOSOWANIA?
      JAKIE CIŚNIENIA?
      JAKIE DYSZE STOSOWAĆ itd....
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj