robson79

Dwóch braci na gospodarce a urząd skarbowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robson79    1

Brat jest właścicielem gospodarstwa nastawionym głównie na mleko i trochę zbóż. Nie prowadzi żadnego handlu ani usług dochód jest tylko z produkcji rolnej. Ja mieszkam z bratem i pracujemy razem w tym gospodarstwie jestem u niego zameldowany i opłaca za mnie Krus czyli jestem jako rolnik domownik.  Miesięcznie przelewa mi na konto jakąś kwotę pieniędzy i tu moje pytanie co z urzędem skarbowym? Czy mam obowiązek odprowadzić jakiś podatek złożyć jakiś PIT  bo rolnik nie rozlicza się z urzędem skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

a co ma ryczałtowiec do urzędu skarbowego?  nie musi żadnych składek odprowadzać tym bardziej że kase ci przelewa a hoy to kogo obchodzi twoja kasa nawet 100 milionów może ci wpłacić i nie ma nikt prawa chcieć od ciebie jakiejś opłaty czy podatku..od wzbogacenia...Jesteś zameldowany opłacasz krus więc śpij spokojne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marco82 kolejny temat, a w nim blask twojej niewiedzy. Życzę powodzenia w przelewaniu sobie od tak na konto 100 mln zł.

Ba, wcale to nie musi być kwota liczona w mln. parędziesiąt tysięcy wystarczy tylko że milionowa zostanie szybciej zauważona i w związku z tym wyjaśniania przez US, kto komu za co i dlaczego tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brat jest właścicielem gospodarstwa nastawionym głównie na mleko i trochę zbóż. Nie prowadzi żadnego handlu ani usług dochód jest tylko z produkcji rolnej. Ja mieszkam z bratem i pracujemy razem w tym gospodarstwie jestem u niego zameldowany i opłaca za mnie Krus czyli jestem jako rolnik domownik.  Miesięcznie przelewa mi na konto jakąś kwotę pieniędzy i tu moje pytanie co z urzędem skarbowym? Czy mam obowiązek odprowadzić jakiś podatek złożyć jakiś PIT  bo rolnik nie rozlicza się z urzędem skarbowym.

 

Oczywiście że musisz to zgłosić jako darowiznę w przeciwnym wypadkumusi do US 70 % chyba odprowadzić od sumy podarowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haha śmieszni jesteście......70 % podatku heh gratuluję mądrej wiedzy..

 

Gimnazjum skończ najpierw :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Za moich czasów nie było takiego czegoś, ale nie dziiwię się że nie wiesz bo byłeś w planach wtedy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To skoro za twoich czasów nie było czegoś takiego i zamierzasz komuś teraz udzielać rad to z góry zaznaczaj że nie wiesz jak to wygląda obecnie, ale za twoich czasów nie było to problemem. Bo w przeciwnym razie kiedyś wpuścisz kogoś w maliny i będzie miał przez ciebie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

W urzędzie skarbowym pani powiedziała PIT 30 inny dochód czy tam kwota i od tego 18%. Dzwoniłem pod nr. do K.I.P. i pani mówiła że NIE jeżeli kasa jest tylko z produkcji rolnej tylko pytała się jaka jest umowa między nami a ja że praca w gospodarstwie jak brat. To ją trochę skołowało   Z pewnością ja nie jestem sam w takiej sytuacji bo są gospodarstwa rodzinne i jest na to jakiś sposób. A może złożyć raz w roku PIT zsumować kwotę i jako darowizna??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

a musi brat przelewać ci na konto? niech płaci ci do ręki i nie trzeba się wtedy martwić o urzędy srendy itd. Ja jeżeli komuś pozyczam pieniędzy to tylko do ręki oczywiście za pokwitowaniem i tak samo chce żeby ktoś mi oddawał to tylko do ręki. gdyż prawie każda sumę jeżeli komuś się daje trzeba odprowadzać podatki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no może 5 zł przelew z komórki kosztuje i akurat wczoraj tak samo jak autor bratu przelałem 80 tyś od tak sobie (pożyczone wcześniej też na konto)  i  według niektórych tutaj mam  czekać jak zapuka skarbówka? chyba by wpiiedol dostali jeszcze że mnie bałamuco.

Edytowano przez Marco82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

kolego, niestety takie jest prawo, że trzeba darowiznę zgłaszać. urząd skarbowy nie kontroluje przelewów ale jak się w jakiś sposób dowie będą problemy. jako ciekawostkę napisze że bank spółdzielczy sam zgłasza przelewy na większe kwoty. nie wiem jak jest z innymi bankami. autorowi tematu poradził bym dla świętego spokoju napisać ten swistek do us

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35
WAŻNE
Wysokość podatku od darowizny

Jeżeli darowizna nie została zgłoszona do opodatkowania, a organ podatkowy dowiedział się o niej od obdarowanego (wyjaśniającego na przykład, skąd wziął pieniądze na budowę) dopiero w toku czynności kontrolnych, zastosuje sankcyjną stawkę podatku w wysokości 20%.

 

 

Wiec ktoś bujał wcześniej w obłokach pisząc o 70 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Ewentualnie naliczy podatek od nieujawnionych źródeł dochodu. Bujasz to Ty i to w każdym temacie, gdzie się udzielasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

A co jest w tytule przelewu?Wystarczy napisać że jest to zapłata za zboże ziemniaki lub co kolejek innego byle by nie pisac ze to zapłata za prace.Co wy tu tworzycie to głowa mała.Co do rozliczeń gospodarstwa ryczałtowego ma urząd skarbowy?Poza tym darowizny brat-brau rodzice dzieciom są zwolnione z opłaty skarbowej.Wiem to z zeszło tygodniowego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No ja też to wiem z doświadczenia bo nie raz przelałem bratu sporo kasy w tytule zapłata za orkę i jakoś mnie nikt nie ścigał. Jak widzisz są tu osoby które robią dziurę w całym. i na chama usiłują coś stworzyć co może gdziieś jest potrzebne ale na pewno nie w rolnictwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

a co ma ryczałtowiec do urzędu skarbowego?  nie musi żadnych składek odprowadzać tym bardziej że kase ci przelewa a hoy to kogo obchodzi twoja kasa nawet 100 milionów może ci wpłacić i nie ma nikt prawa chcieć od ciebie jakiejś opłaty czy podatku..od wzbogacenia...Jesteś zameldowany opłacasz krus więc śpij spokojne...

 

Co ma ryczałtowiec do us? Raczej na odwrót. Przykład z życia wzięty: znajomy ryczałtowiec( paręset ha) miał pecha sprzedając płody rolne do firmy x trzy lata wcześniej. Wszystko uregulowane, ale firma x wpadła w kłopoty i przestała płacić kolejnym kontrahentom. Efekt: us kontroluje firmę x oraz innych wcześniejszych klientów(w tym znajomego) w kierunku wyprowadzania kasy z firmy x. Znajomy sprawdzony wzdłuż, w poprzek i dwa razy po skosie z racji sporych kwot.

Darowizna w bliskiej rodzinie jest zwolniona z opłat POD WARUNKIEM ZGŁOSZENIA W US. Brak ww. w przypadku wykrycia grozi sankcjami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

jacek1296 ma 100% rację darowizna w 1 stopniu pokrewieństwa nie jest opodatkowana tylko koniecznie musi być zgłoszona do US i nie ważne czy to 100zł czy 1000000zł bo tak jak kolega wyżej napisał kontrole US może mieć każdy nawet rolnik ryczałtowiec,bezrobotny itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja też to wiem z doświadczenia bo nie raz przelałem bratu sporo kasy w tytule zapłata za orkę i jakoś mnie nikt nie ścigał. Jak widzisz są tu osoby które robią dziurę w całym. i na chama usiłują coś stworzyć co może gdziieś jest potrzebne ale na pewno nie w rolnictwie...

 

To brat jak rozumiem działalność prowadzi usługową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Staszek i do tego marco znowu popłynął i wszystko pokręcił, bo przecież on tam nie wpisuje zapłata za oranie tylko zapłata za: nr. FV. :D

Oj nie wyszło dzisiaj chłopakowi bajdurzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

hah, śmieszny znów jesteś. Jak mogę pisać nr fv jak jej nie ma bo brat to ryczałtowiec.... To ty kręcisz tak że się śmiać tylko z cb. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez panmino
      Czołem koledzy, w którym banku najłatwiej wziąć kredyt na utrzymanie płynności finansowej linia UP? Gdzie najkorzystniej liczą zdolność kredytową? W Paribas odpadłem, tylko straciłem czas na kopiowanie dokumentów...
    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj