Eifelek

Opracowanie budżetu na lekcje

Polecane posty

Eifelek    0

Witam,muszę zrobić budżet gospodarstwa domowego na lekcje.Postanowiłem że moja fikcyjna rodzina będzie żyła na wsi :) Gospodarstwo 100ha,produkcja zbożowa.Miesiąc-sierpień czyli żniwa.Proszę o pomoc jeśli chodzi o zarobki i wydatki żeby to co robię nie było z kosmosu.

W zarobkach umieściłem sprzedaż 35t pszenicy w cenie 680zł za tone czyli wyszło 23800,do tego pensja żonki i renta teściowej oraz 500+. :) Wydatki obliczyłem że 13 tyś zł koszt paliwa ( wiecie pi razy drzwi) 2tyś zł naprawa maszyn itd. oczywiście do tego wydatki na dom itd...

Czy to co robię jest choć trochę bliskie prawdy?Jeśli nie proszę o korektę tego :) 

romek6340    218

Oj dalekie od prawdy... Masz coś wspólnego z rolnictwem i wiesz co wchodzi w koszty  i jakie są przychody itd? Sporo te 100 ha, praktycznie nierealne w normalnym rodzinnym gospodarstwie

Tu masz kalkulacje i myślę, że tym możesz się w pewnym stopniu sugerować:

http://www.wir.org.pl/kalkulacje/pszenica/

Eifelek    0

Ale mi nie o to chodzi.Che tylko wiedzieć ile wychodzą w 100 ha gospodarstwie wydatki (tylko na jeden miesiąc ja wybrałem sierpień) na paliwo dla sprzętu,serwis maszyn itd,zysk ze sprzedaży zboża (tak jak pisałem kilkanaście ton).To nie ma być szczegółowy budżet co do grosza tylko taki ogólny.Nie mam zorientowania w cenach bo mój tata ma tylko 10 ha,nawet nie wiem ile i jakie podatki się płaci bo zawsze słyszę nie interesuj się.Więc pytam się was o to.

Edytowano przez Eifelek

Wiadomość z agroFakt.pl

SajzPL    27

Jak rok temu to robiłem to wymyśliłem że mieszkam w mieście to wyszło dużo łatwiej :D

Krzysiek3110    217

też swojego czasu się w to bawiłem, zrobiłem o założeniu firmy usługowej, uwzględnienie prow itp. pierdolenia sie przed 3 wieczory i dostałem 4+, koledzy przepisali z neta o sklepie sportowym i dostali 5-. więcej w biznes plany sie nie bawię

FranasNH    64

Dodaj jeszcze koszty wody, prądu w budynkach, jeśli w tym gospodarstwie masz zwierzęta to pasza, weterynarz, naprawy urządzeń/budynków (chyba ze zawarłeś to ogólnie w naprawie maszyn) + pracownicy jesli takich posiadasz, bo 100ha gospodarstwem w pojedynkę ciezko sie zajmować :D

gabrysiek    67

To trzeba usiąść z rodziną przy stole i zastanowić się jakie są przychody i koszty z 10 ha to może jakieś wnioski się przy okazji pracy domowej wyciągnie, które poskutkują w praktyce. Co z tego, że napiszesz, że 100 ha jak to mogą być na prawdę ładne bajki, no ale jak to mówią papier wszystko przyjmie.

Edytowano przez gabrysiek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil96
      Witam wszystkich przyszłych i obecnych rolników 

Założyłem ten temat z myślą po to aby wszyscy którzy mają zamiar zdawać egzamin zawodowy w postaci pisemnej i praktycznej mogli się zgromadzić w jednym miejscu.
      Nie ukrywam, że też będę zdawał ten egzamin w tym roku który odbędzie się na przełomie maja-lipca.
      A więc jak u was wyglądają przygotowania do tego egzaminu czy poprzez rozwiązywanie testów z poszczególnych przedmiotów zawodowych bo właśnie w mojej szkole tak to wygląda.

• Przez JohnG
      Dzień dobry, jestem uczniem klasy 8 i planuje udanie się do szkoły rolniczej w Boninie mógłby ktoś coś opowiedzieć o szkole i czy warto.
    • Przez Piote1231231
      Ktoś wie i umie jakkolwiek wytłumaczyć obliczanie wykorbienie wału korbowego?
      Średnica cylindra:102mm
      Pojemność skokowa silnika wynosi: 1960cm^3 
      Ma dwa cylindry 
      Dziękuje, pozdrawiam 
    • Przez Cruel
      Witam wszystkich. Chciałbym dowiedzieć się, czy podczas nauki w szkole średniej (Profil Technik Rolnik, druga klasa) mogę złożyc wniosek o ubieganie się dotacji na młodego rolnika z zoobowiązaniem uzupełnienia wykształcenia w ciągu 36 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Z góry dziękuje za odpowiedź.
      Edit: Zapomniałem dodać że mam 18 lat
    • Przez Mateuszoto
      Witam chciałbym się dostać do technikum leśnego w Tucholi lub w Goraju.Wie może ktoś czy trudno  się dostać?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj