R2016

Problem z dojarką konwiową

Polecane posty

R2016    0

Co może być przyczyną zasysania mleka do rurociągu?

Od razu piszę ,że :

-pełna i przewrócona konew odpada

-dziurawe kubki strzykowe (gumy udojowe) też sprawdzane 

-kolektor też mieniany i pozostałe elementy na deklu też zmieniane

a mleko jak było tak i dalej jest w rurach .

Szału dostaję ,bo po każdym udoju muszę myć . Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jaka to dojarka? Jaka jest obecnie wartość podciśnienia? Czy coś było przerabiane w pokrywie konwi? Jakie jest największe zapełnienie konwi mlekiem?

W jakim stanie jest zawór zwrotny pokrywy konwi?

 

Zrób zdjęcie pokrywy z dwóch stron, chcę się przekonać, że wszystko jest na swoim miejscu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

dokładnie sprawdź kubki A najlepiej wymień bo często nie widać pęknięć A mleko leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2989

Dokładnie, guma pęka wzdłuż i ciężko jest dostrzec pęknięć. Sam nie raz tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

każdy kubek sprawdzałem i silikony są w porządku dzisiaj się wkurzyłem i wszystko wymieniłem zobaczę jak to będzie jutro rano .Ciśnienie trochę jakby za wysokie -na dwóch podczepionych konwiach w pracy jest ok.0,7(0,66)


Najwięcej mleka w konwi 16 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Piszę ,aby służyć pomocą innym ,nareszcie znalazłem przyczynę:to skaza-pęknięcie na spodzie konwi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Gdzie jest to pęknięcie: na spodzie konwi? I jak niby dostaje się do rurociągu?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Wygląda na to ,że powietrze dostawało się do konwi i większa ilość mleka się tak mocno spieniała , a w konwi słyczać było bulgotanie tak jakby w środku się gotowało.Obejrzałem dokładnie konew ,zobaczyłem to rysę-jakby pęknięcie ,przełożyłem dekiel na 2 konew ,doiłem i było ok.Sam się mocno zdziwiłem ,kiedy wymiany wszystkiego -nawet pulsatora -nie dawały efektu.

Mleko spienione tak wychodzi ,że szło przez dekiel (zawór )w konwi przewodem do rur .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ma problem z jedną z konwii. Mianowicie, doje na dwie konwie. Ciśnienie ok, drugą konewka bez problemów (zaczęła tylko szybciej chodzić po kompleksowym czyszczeniu), ale gorzej jest z drugą konwia. Jak krowa daje do 12 litrów na udoj to jest w miarę, ale jak w kinie jest więcej to nie zaciąga do końca mleka z kolektora. Niby ciągnie, a kolektor pełny. Żeby nie było, pod lekkim odciągnieciu zaworu spustowego mleku zlatuje do konwia i kolektor pusty, czyli napewno już mleka w wymieniu brak. Jest pustodoj, ale mleko samodzielnie nie poleci. Dotyczy to tylko konca doju i sztuk produkujących powyżej 12 litrów. Ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Wymień kolektory na takie co mają tak zwany odpowietrznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Tak myślałem, a można taki odpowietrznik dokupić, bo szukam wszędzie i nie mogę znaleźć. Właśnie ona ma na stałe, bo został zgubiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Musisz popytać kto się zajmuje sprzedażą części do dojarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj