andrzej2110

Cały rok na światłach

Polecane posty

Grześ    4

Co do jazdy samochodami przez cały rok na światłach to jestem za. A co do ciągników i innych pojazdów wolnobierznych raczej byłbym za używaniem "kogutów". Co z tego jak pojesziesz na światłach w nocy ciągnikiem z zawieszonym dużawym pługiem. Nawet jak bedzie miał jakieś odblaski może być on niedość widoczny a światłami oślepisz jeszcze jadącego innym pojazdem. A "kogut" zawsze informuje że jedzie coś "innego" i jako kierowca możesz zwolnić albo chociaż zwróci to twoją uwagę.

A czy jeżdzenie na światłach ciagnikami w słoneczny dzień coś zmieni: wątpię. Ile jest wypadków z udziałem ciągników rolniczych a ile z udziałem samochodów? Jakie prędkości osiągaja ciągniki rolnicze a jakie samochody? Ktoś do końca nie przemyślał tego. Może lobby producentów żarówek kogoś przekupiło :-).


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
To jeszcze nie tak źle, teraz rok zanim znikną :).

 

u mnie jakoś nigdy nie mogą spaść do zera... :)

 

a co do pytania w temacie - myślę, że w miesiącach maj-sierpień włącznie jazda na światła mogłaby stać sie nieobowiązkowa ponieważ słońce już wysoko świeci i czasmi sprawia problemy, wiadomo dni pochmurne już zdecydowanie na tak...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
u mnie jakoś nigdy nie mogą spaść do zera... :)

 

a co do pytania w temacie - myślę, że w miesiącach maj-sierpień włącznie jazda na światła mogłaby stać sie nieobowiązkowa ponieważ słońce już wysoko świeci i czasmi sprawia problemy, wiadomo dni pochmurne już zdecydowanie na tak...

 

Ja mam ciągle zero punkcików ale to raczej szczęście.

 

Co do tego co piszesz to przeczytaj post kasztanki z którą się zgadzam.

Jedź za jakimś ciężarowym który wiezie coś sypkiego (i nie założył plandeki wbrew przepisom) co ogranicza Twoją widoczność lub trafi Ci się stary KAMAZ który kopci jak piec i ani go wziąć bo strach (nie widać na prostej drodze co przed nim) a za nim jechać też źle bo póki włączysz zamknięty obieg powietrza w samochodzie to już zdąży nalecieć spalin i się dusisz. Co do jazdy non stop na światłach - kilka razy ustrzegły mnie przed problemami i ja tam mam gdzieś przepisy - jeżdżę cały rok na światłach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Ja się troszkę wyłamię i jestem przeciw. Nawet obecnie przy zimie jaką mamy w tym roku często światła są zbędne. po prostu nawet ich nie widać, a co dopiero latem. W mieście to już całkowita pomyłka, nic nie dają, chyba, że mgła albo pada, albo już jest ciemno. A akumulator w mieście to już całkiem nie daje się naładować, nie mówiąc już o staniu w korku (światła i wolne obroty na jałowym biegu). Wg mnie ten przepis to pomyłka.

Świateł mijania nie mówię bo używałem poza okresem obowiązkowym ,ale wtedy gdy jechałem powyżej 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

Niektórzy (okres letni) jak się robi robi wieczór włączają światła dopiero jak się im mrygnie długimi, wczesnym rankiem jest podobnie. Teraz nie będzie z tym problemu


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi    1

Ja rowniez jestem za jazdą z właczonymi swiatłami przez cały rok :) Oraz jestem za tym zeby wprowadzić obowiazek jazdy ciągnikiem z tzw. Kogutem . Jak by nie patrzec ciągnik jest to pojazd gabarytowy Rózne rzczy sie nim ciągnie czasem wystaja one poza ciągnik, czasem przy wykonywaniu skretu zachodzą itp. Swiatło ostrzegało by kierowce ze jedzie pojazd gabarytowy . Nie wiem jak inni ale ja mam taki odruch i jak widze pomarańczowe migające światło to zaraz sciągam noge z gazu i zwalniam Mysle ze to nie był by taki zły pomysł .


Robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Jak by nie patrzec ciągnik jest to pojazd gabarytowy

 

Myle że miałeś na myśli ciągniki większej mocy bo np: T-25 jezt mniejszy od zwykłej osobówki nie muwiąc już o jakimś dostawczym czy kombii. A jadąc czymś szeroki to już na to jakiś przepis jest nakazujączy jazde na "kogucie"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

gabaryty, ale przecie nie wolno poruszać się po drodze pojazdem o szerokości powyżej 3m ( wyjątek stanowi nasz bizon :) )


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam brony o szerokości 4m i czasami musze jechać asfaltem jakeś 500m ale to żadko bo na tamtych polach mam trawe. (Brony na sztywnej ramie)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
V8.    0

+ za lepsza widocznośc i bezpieczeństwo

- za obciązenie altternatora ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
moim zdaniem swiatła powinno sie włanczac przez cały rok tylko na drogach z dopuszczalną prendkością pow. 50km/h bo przy mniejszych prendkosciach jest wiencej czasu na ocene sytuaci!!!

tylko zeby kazdy jezdził przepisowo,ale to juz inna bajka :)

no bo wiekszosc kierowców nie robi sobie nic z tego ze jest ograniczenie do 50km/h,cieżarówki po 20 ton lecą nawet 75 w takich miejscach. :( uwierzcie mi wiem cos o tym. :( :rolleyes:

a co do ciągników to przeciez nikt nie zapali swiateł w polu jak jest piekna pogoda,a na drogi mało kto wyjezdza,bo po co.

Tyle co ciagnik wyjezdza na drogi asfaltowe to chyba kazdego stac zeby zapłacic za swiatła.

takie jest moje zdanie. :)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

i jak tam na drogach jeżdzo na światłach czy nie?

narazie nie ma jeszcze obowiązku całorocznego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a co do ciągników to przeciez nikt nie zapali swiateł w polu jak jest piekna pogoda,a na drogi mało kto wyjezdza,bo po co.

Tyle co ciagnik wyjezdza na drogi asfaltowe to chyba kazdego stac zeby zapłacic za swiatła.

nikt ci kaze miec wlaczone swiatla na polu!!!! to jest raczej oczywiste, a tak sie sklada ze na drogi musze wyjezdzac za kazdym razem jak chce dojechac na pole i do niektorych pol nawet na 2 krajowe i nie jest problem zapalic swiatla tylko nie chce mi sie caly czas kontrolac oswietlenia w przyczepie do tej pory lewy kierunek wystarczyl.

Tzn. przeois jeszcze nie obowiazuje ale pewnie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

mi sie to podoba ale nie w maszynach rolniczych bo za bardzo bedzie widac jak to zawsze jest jak jedzie sie w zniwa albo cos to mało razy sie bez swiateł w przyczepach jedzie czy co . a na 100 u nas wprowadza ustawe ze trzeba bedezie na ciagnikach koguta to po co swiatła niech odrazu tego koguta wzuca w te ustawe ja jak cos jestem gotów zainwestowac w koguta fajna sprawe jedziesz i uciekkaja z ulicy nawet dobrze.a wyzej w poście o wyjatku bizonie z ta szerokjościa bo bizon to taka legenda polskiego rolnistwa ze normalnie i policja czci to ze jest taka podegą w srud wiekszosci kobajnów w polsce i bozenikiem mozna hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Jestem za, zwłaszcza w szybkich samochodach, lepiej ocenia sie odległosć..

Trzeba bedzie zainwestować w automatyczne włączniki świateł po odpaleniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Dla mnie to jest głupie po co to weszło w takiej Angli ani w USA nie trzeba nawet jak w Egipcie byłem to w nocy bez swiateł jeżdzili. Powinni to zlikwidowac w motorach tak jak było do tej pory rozumiem tak bo jednoślad.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ciekawe jak ten przepis tyczy się rowerów. Bo chyba będe musiał światełko kupić :lol:


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

beznadziejny pomysl z tymi swiatlami, jak juz cos to ciagniki powinni zwolnic z tego przepisu

 

same straty tylko ztego beda bo zarowki bedzie trzeba czesciej wymieniac :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

jazda na światłach przez cały rok to bardzo dobry pomysł.

jazda z włączonymi światłami podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze. auto z właczonymi światłami jest lepiej widoczne nie tylko podczs niesprzyjających warunków ale w słoneczny dzień zwłaszcza gdy się podrużuje pod słońce. :lol:

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

katator!! powiedz mi tylko skoro ze to takie dobre jest to dlaczego wiekszosc bogatszych panstw niz Polsak nie wprowadzila takiego obowiazku, dlaczego Niemcy, Hiszpanie, Włosi, Francuzi, Belgowie holendrzy, Belgowie, Szwajcarzy, Anglicy nie maja tego wprowadzonego u siebie????

dlaczego????

 

to jest tylko dobre dla krajow skandynawskich gdzie jest noc polarna a po za tym ich samochody nie jezdza na swiatlah mijania tylko maja specjalne swiatla do jazdy dziennej

 

 

ten sej niech sie wez nie za uchwalanie ustaw ktore cos poprawia a nie tych ktore obciazaja nasze kieszenie i nic nie zmieniaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

http://www.doplaty.pl/index.php?option=com...iew&id=1440

 

Jazda na światłach wykończa akumulatory.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj