andrzej2110

Cały rok na światłach

Polecane posty

ROLNIK7    17

Skoro to ma poprawić bezpieczeństwo na drogach to czemu nie! Tylko trzeba się będzie do tego przyzwyczaić! A to może trochę potrwać, i najważniejsze trzeba wozić ze sobą zapas żarówek, bo będą częściej się wykańczać, no i akumulatory też będą na tym cierpiały! Co do ciągników to też ich to dotyczy, na szczęście pole mam blisko domu więc nie muszę się tym za bardzo przejmować. Naszczęście ubiegłym roku po 20-tu latach pracy wymieniłem całą instalacje elektryczną przy moim Ursusie C-360, więc jak będzie trzeba gdzieś pojechać to nie będę musiał się martwić!


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1
sami wiecie że jak obok drogi jest dużo drzew to w cieniu widoczność nie jest aż tak dobra.

 

Zgadzam sie w 100%. Tym bardziej, jak jedzie z naprzeciwka auto ciemne, zlewające się kolorem niemal z asfaltem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
ja mam troszke mieszane uczucia. po co komu światła w upalny sierpniowy dzionek?? przeca bezpieczeństwa to nie poprawi bo takiś świateł w słoneczny dzień nawet nie widać. A co do tego paliwa to w sumie jak sie zliczy z całego roku to troszke sie uzbiera na pewno.

ja od jakichs 2 lat robie po 60tys km rocznie i uwierz mi jazda na swiatlach nawet w sierpniu bardzo pomoga, najbardziej przy wyprzedzaniu,

najlpeszy przyklad to szare, zielonkawe granatowe lub czarne auto z daleka ciezko je odroznic od asfaltu, szczegolnie kiedy jest to juz twoj 100 i wiecej kilometr.

Ja wole nie dawac ostro w pedal a jezdze caly rok na swiatlach i nie wazne czy jade moim niebiesciutkim bravo, czarnym mondeo czy tez duzym czewonym zetorem - swiatła mam zawsze!!!

a co do zarowek to w bravo przejechalem jakies 35tys km od kiedy je mam i zadnej zarowki nie wymienilem, wiec te wszystkie bajki o czestszej zmianie zarowek, aku czy o wiekszym zuzyciu paliwa wkladam miedzy bajki, ile wiecej spale? setke na 100km? ile mnie to kosztuje? 35gr? 40gr? co to jest? mniej niz lyk piwa, czy jeden papieros (których i tak nie pale)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

jesli chodzi o zuzycie paliwa, to jazda na swiatlach w zime kosztuje polskich kierowcow 200mln zlotych, czyli jak jest powiedzmy 20 mln kierowcow w Polsce, to kazdego to kosztuje 10 zl rocznie. co to jest w zamian za poprawe bezpieczenstwa? pikuś.

 

a i zeby nie bylo ja tam jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jestem jak najbardziej za!

jeżdzę czały rok na swiatłach, obecnym samochodem zrobiłem 50 tyś km i wymieniłem jedną żarówkę...od stopu bo nie były jednakowe :) dla mnie wytłumaczenie że samochód bedzie wiecej palił jest marne bo liczy sie przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze...a paliwo mozna oszczędzac w inny sposób...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

ja mam w samochodzie ustawiene od nowosci ze światła mi sie automatycznie właczaja po 3 sec. od uruchomienia silnika.

I nawet jak by mi sie zarówki paliły co 10tys i tak ich nie zgasze, dla własnego i innych bezpieczenistwa. Wole być widoczny wcześniej, niz po fakcie.

A przeciwnicy tego są poprostu śmieszni :) Normalnie jak by ta zarówka 1 litr/100 wzieła hehe.

 

Ciekawe jak by zakaz posiadania radia w samochodzie zrobili, zeby oszczedzic na paliwie:) Ilu wtedy byłoby chętnych na pozbyciecie sie radia, z tych co tak ostro sie sprzeciwiają:) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No dobra ale pomyslcie moze nie wszystkich stac na tyle pradu i kasy jakie to pochlonie. Zreszta wyobrazcie sobie bezchmurne niebo slonce no i co mi wtedy swiatla dadza? Zreszta to mnie wkurza bo wszystko robia zebysmy duzo placili skurczesyny. I pewnie jeszcze podroza zarowki akumulatory itd. wsyztsko bedo robic tylko zeby z nas kase sciagac.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

@oki39 posiadasz wogóle tak prawo jazdy? Czy Twoje doświadczenie o kierowaniu pochodzi z gier komputerowych? Żałosne


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0
No dobra ale pomyslcie moze nie wszystkich stac na tyle pradu i kasy jakie to pochlonie. Zreszta wyobrazcie sobie bezchmurne niebo slonce no i co mi wtedy swiatla dadza? Zreszta to mnie wkurza bo wszystko robia zebysmy duzo placili skurczesyny. I pewnie jeszcze podroza zarowki akumulatory itd. wsyztsko bedo robic tylko zeby z nas kase sciagac.

 

Wyobrażam sobie jakimi wynalazkami muszą jeździć ci, których nie stać na jazdę na światłach przez cały rok. To dopiero muszą być dopiero jeżdżące trumienki. Sam wygląd musi wywoływać chęć popełnienia harakiri albo sepuku u wsiadającego do takiego cuda :) :) . A tak na poważnie to żenada w takimi tekstami. Tata Ci chyba naopowiadał bo jakbyś trochę pojeździł to kumałbyś cza cze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@JacekNH

Wiesz co?? Masz sporo racji. Obecnie produkowane samochody nie odczują tego czy będę jeździł cały rok na światłach czy nie. A dla mojej kieszeni rocznie będzie to wydatek taki jak zdjęcie nogi z gazu jadąc raz w roku do Olsztyna i z powrotem, więc niewielki a jadąc przepisowe 90km na godzinę przynajmniej nie złapie mnie żaden pajac z suszarką :)

 

Spora część ludzi jeździ starymi trupami. Zresztą – ciągniki także rozwijały się bardzo szybko i w nowych modelach jazda na światłach nie jest odczuwalna tak dla traktora ale weź po uwagę to jak szybko przesiedliśmy się z małych fiatów, fso1500 i „poldolotów” na coś lepszego, nowszego. W przypadku traktorów i przyczep w wielu przypadkach jest to sprzęt 20-30 letni więc nie pierwszej młodości. Powinien on działać a obciążenie takiej instalacji całoroczną jazdą na światłach nie będzie wielkie ale będzie niosło w wielu przypadkach konieczność jej wymiany i naprawy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

aby uciac spekulacje o kosztach tego czegos proponuje rzucic na moj poprzedni post. a jak sie komus nie chce, to napisze jeszcze raz, ze sredni koszt jady na swiatlach w zime to 10 zl od samochodu. jak ktos chce obliczyc calosciowy koszt roczny, to niech te 10zl pomnozy przez 2. dla nieumiejacych napisze, ze to daje 20 zl rocznie. jak dla mnie to jest bardzo mala kwota za poprawe widocznosci. moze wreszcie takie rozne cwoki, co jezdza w lato w deszcz bez swiatel beda je wlaczac w taka pogode. taka prawda. jest wielu takich, co nie wlaczaja swiatel w lato jak pada. teraz nie beda sie mogli uchylac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No tak ale bez przesady zebyw bezchmurne niebo pelno slonca jechac ze swiatlami.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

moim zdaniem swiatła powinno sie włanczac przez cały rok tylko na drogach z dopuszczalną prendkością pow. 50km/h bo przy mniejszych prendkosciach jest wiencej czasu na ocene sytuaci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

No najlepiej zeby zrobili auta ktorym jak przekroczy sie 40km/h wlanczaja sie swiatla nie.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@oki39 masz ciekawy pomysł ale może przy 60


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

i pomyśl - stoją mendy a TY posuwasz po zabudowanym 80 km/h i światła masz włączone. Samojezdy prędkościomierz :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

hmm czy mi sie wydaje czy tu posty poznikały?

 

 

 

Nieodpowiednie poznikały.Zetor7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja jedziesz 80 w zabudowanym to i bez świateł cie zatrzymają :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka    1

Ktoś wcześniej pisał o upalnym sierpniowym dzionku, w którym to świateł i tak nie widać. Śmiem przypomnieć, że taki sierpniowy upalny dzionek bywa często gęsto zakurzony, a wyprzedzanie na ślepo w kurzu zapewnia dość perwersyjną (i watpliwą) przyjemność. :) Włączenie świateł w taki zakurzony dzionek- co tu pisać- sami wiecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a mi to obojetne ja moge jezdzic na swiatłach caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A co ja mam napisać -10 minut temu stałem się lżejszy o 100zł -właśnie z powodu światełek (niewłączonych)-żeby było śmieszniej ZAWSZE je włączam a tu raz przeoczenie-POPIERAM JAZDĘ NA SWIATŁACH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No to 100 w plecy, mówi się trudno. Teraz będzież miał okazię częściej mieć takie "odchudzanie".


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to 100 w plecy, mówi się trudno. Teraz będzież miał okazię częściej mieć takie "odchudzanie".

nie żadne będzież :) heh jaro zawsze jezdzi na swiatłach przynajmniej w mojej obecnosci a mandat dostal pewno temu bo jechal do mnie :):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj