andrzej2110

Cały rok na światłach

Polecane posty

andrzej2110    535

Dziś nasz sejm przyjoł ustawe dzięki której musimy jeździć cału rok na światłach :angry:

Co o tym sądzićie? Mi się to nie podoba!

 

http://wiadomosci.onet.pl/1487347,11,item.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

Dotyczy też rowerzystów?


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Dużo jeżdżę i jestem za tą zmianą jak najbardziej za !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Jestem kierowcą i popieram obowiązek jeżdżenia na światłach przez cały rok. Bardzo dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzac globalnie jak np. w niemczech zwieksza sie zuzycie paliwa

ale zapewne zmiejsza sie liczba wypadkow, ja to najwyzej rowerem moge polatac ale ta ustawa mi sie podoba :)

Dotyczy też rowerzystów?

tez mnie to ciekawi, czekam na odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomcraft    4

Duzo podrózuje po Polsce i zauwazyłem ze duzo kierowców juz używało swiateł nawet latem, ja jestem za, a z tym zuzyciem paliwa to ile sie tam tego zuzyje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

Pytam o tych rowerzystów bo moje dynamo może tego nie wytrzymać :):)


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

a to rozporządzenie dotyczy też maszyn rolniczych (ciągników, koparek itp.)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ciągników pewnie też dotyczy. Mi ta ustawa nawet się podoba bo ja od zawsze jeżdze cały rok na świetłach - jak prawka jeszcze nie miałem to tak jeżdziłem bo policjańci lubią takich kierowców i żadziej ich zatrzymują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja mam troszke mieszane uczucia. po co komu światła w upalny sierpniowy dzionek?? przeca bezpieczeństwa to nie poprawi bo takiś świateł w słoneczny dzień nawet nie widać. A co do tego paliwa to w sumie jak sie zliczy z całego roku to troszke sie uzbiera na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

ciekawe jak to będzie z policja... chwile potrwa zanim sie wszyscy nauczą cały rok na światłach jeździć... jak będzie z mandatami...

Motorami już od dawna trzeba było na światłach jeździć cały rok... przydałby się patent jaki miałem w motorze: po przekręceniu kluczyka załączały sie pozycje, po odpaleniu światła mijania... nie trzeba o tym myśleć:)

Problemem będzą motocykle, kiedyś praktycznie tylko one jeździły na światłach i kierowcy zwracali na nie większą uwagę...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagi    0

Widać, że mało jeździsz sztafek#8482; po drogach. To ciebie mają inni lepiej widzieć. Nawet pod słońce można zauważyć auto z włączonymi światłami.


 

Sikajac z wiatrem idziesz na łatwizne!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

A mi tam rybka :)

 

w samochodzie mam takie ustawienie ze po zapaleniu swiatla same sie wlaczaja :)

a poza tym to i tak zawsze na swiatlach jezdzilem czymkolwiek :)


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

MAM zielony samochód i on w lecie jest często niewidoczny, więc popieram.

Ale ciągniki jestem przeciw, bo będzie widać że sprzęt nie za bardzo sprawny :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

A od kiedy wchodzi ta ustawa w życie to znaczy od kiedy bedzie obowiązek jazdy na tych światłach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Co do samochodów to popieram rozwiazanie bo mozne wreszczie zmniejszy sie liczba wypadków. Co do ciagników to mam rózne odczucia no bo wątpie w to ze ktos ciągnika by nie zauwazył. No ale moze sie myle.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
MAM zielony samochód i on w lecie jest często niewidoczny, więc popieram.

 

Ja też popieram :)

 

Ale ciągniki jestem przeciw, bo będzie widać że sprzęt nie za bardzo sprawny :)
Tylko sam przyznasz, że wielu użytkowników dróg nie rozumie np tego, że okres późno wakacyjny to okres wzmożonych prac żniwnych i naprawdę lepiej być widocznym niż płacić wyższe ubezpieczenie bo ubezpieczyciel zabierze zniżki.

Poza tym dobrze będzie jak ten sprzęt niesprawny nie będzie pojawiał się na drogach publicznych (musze właśnie zrobić światła kierunkowskazów w zetorku).

 

 

 

Co do samochodów to popieram rozwiazanie bo mozne wreszczie zmniejszy sie liczba wypadków. Co do ciagników to mam rózne odczucia no bo wątpie w to ze ktos ciągnika by nie zauwazył. No ale moze sie myle.

 

To zależy bo jeśli jedziesz TIR’em z ładunkiem i wciągasz się pod górę a ktoś ciągnie 2 przyczepy i jest już na górze a jedzie ledwo oświetlony a jest wczesny ranek/późny wieczór gdy słońce jest nisko lub jeszcze jest szarówka to ten z TIR’a trochę się naklnie bo ma awaryjne hamowanie wciągając się na górkę.

Zresztą w mojej okolicy jest jedna fajna góreczka na trasie gdzie jeździ się po 120km/h (tak wiem - overlimit). No i nie chciałbym zaliczyć hamowania z tej prędkości do zera szczególnie ze na górce jest zakręt.

 

Mi pomysł się jak najbardziej podoba. Kiedyś jak to zobaczyłem w Norwegii to się dziwiłem ale naprawdę dużo lepiej się jeździ choć głupio w południe w środku wakacji zobaczyć jak cała warszawa gania na włączonych światłach :)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

mi tez sie podoba ten pomysl.i tak jezdzilem w lato na swiatlach, to poprawia widocznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

Ja też jestem po trochu za tym, ale czy to coś zmieni jak jest lato i ktoś z nad przeciwka jedzie na światłach.? Mój ojciec mówi, że to zły przepis bo wzrasta zużycie akumulatora i żarówki trzeba zmieniać :)


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

zmieni bo w sloneczny dzien jest o wiele lepsza widocznosc.w szczegolnosci jadac pod slonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

dla mnie dobrze bo i tak caly czas jezdze na swiatlach

w lato tez to ponaga jak slonce siwcy to tez lepiej jak jakis samochod pomyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

ja też jestem za tym.niektórzy krzyczą ze to takie nie dobre a za pół roku nie będą na to zwracać uwagi.ktoś pisał ze po co w ładny słoneczny dzień światła?? sami wiecie że jak obok drogi jest dużo drzew to w cieniu widoczność nie jest aż tak dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Też zazwyczaj jeżdże na światłach w dzień (może jak poruszm się po wiosce to nie, ale jak ruszam w dłuższą trasę to tak). Na pewno lepiej widać pojazdy w pełnym słońcu, a zwłaszcza ułatwia to określenie odległości podczas manewru wyprzedzania (aby nie wyprzedzać na "trzeciego").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Duzo podrózuje po Polsce i zauwazyłem ze duzo kierowców juz używało swiateł nawet latem, ja jestem za, a z tym zuzyciem paliwa to ile sie tam tego zuzyje. Pozdrawiam

zaznaczylem ze patrzac na to globalnie, zuzyje sie tego wiecej niz mozna sobie wyobrazic, poza tym nie usmiecha mi sie za glupote 100 mandatu placic, a ze zmniejszeniem liczby wypadkow to tez bujda na resorach, taka sama jak ograniczenie predkosci w terenie zabudowanym z 60 na 50. Jestem zdecydowanie przeciw tej ustawie, no ale coz nalezy tylko jeszcze jeden obowiazek wbic sobie do bani :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj