Skocz do zawartości
cemaxx

Białoruś Jumz mechanizm włączania pompy

Polecane posty

cemaxx    0

Witam Szanownych Kolegów,

posiadam koparkę budowlaną EO 2621B zbudowaną na ciągniku rolniczym Białoruś Jumz. Dzisiaj podczas pracy rozłączyła mi się pompa napędzająca przedni pług i tylne łapy. Jest to pompa znajdująca się przy silniku i występuje również w gołym ciągniku rolniczym. Istota problemu polega na tym, że wypadła dźwigienka służąca do załączania i wyłączania tejże pompy. Czy ktoś z Was orientuje się może w jaki sposób tą dźwigienkę można ponownie zamontować? Czy można się tam swobodnie dostać po odkręceniu pompy i przywrócić ten mechanizm do sprawności, czy jakaś większa rozbiórka wchodzi w grę?

Bardzo proszę o pomoc.

cemaxx    0

Dzisiaj podjąłem się tematu w praktyce. Jeśli ktoś w przyszłości miałby podobny problem, to jego rozwiązanie jest wbrew pozorom mało kłopotliwe. W moim przypadku konieczne było odjęcie zbiornika na olej hydrauliczny, ponieważ uniemożliwiał on dostęp do silnika. Następnie wyjęcie pompy NSZ32. Po wyjęciu pompy widełki mechanizmu sprzęglającego są na wierzchu. W moim przypadku powodem usterki było oberwanie śruby 8mm mocującej widełki do sworznia dźwigni załączania/wyłączania pompy. Początkowo miałem obawy, że będzie konieczność ściągania pokrywy rozrządu, ale na szczęście nie ma takiej konieczności.

Pozdrawiam.

Edytowano przez cemaxx

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się