damianoooo

Prasa rolująca Pasowa :)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianoooo    4

Witam :) Postanowiłem wymienić swoją poczciwą metal fach na coś pasowego :) Mam pytanie jakie jest zapotzrebowanie na moc w prsach pasowych np: claas variant, fendt 2600V/2900V(gallignani) chodzi mi o prasę pasową ale mniejszej serii ponieważ będę nią  robił max 800-1000 bel rocznie :) prasa musi mieć siatka i rotor ale noże to już nie są konieczne bo i tak nie będę ich używał :) Jakiej firmy prasę polecacie i dlaczego :) Proszę o szczere oceny :) cenowo to tak do 40 tyś nad droższą na razie nie myślałem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Znam osobę co renówką 60km ciąga pasową NH tylko wiadomo zgniot ustawiony 150-160 bar i niewielka prędkość.

Sam użytkuje vicona 2190 i  NH ts115 bez problemowo sobie z nią radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

No wiadomo, że tak :) Tylko pytanie czy mi się to opłaca ? do 900 balotów aż tyle wydawać :) a w przyszłości podejrzewam, że i tak będzie robiła tylko słomę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Panowie :) ile jest potrzeba sekcji hydrauliki do tych pras ? Chodzi mi czy tam idą 2 przewody czy więcej ?

 

W mojej idą 3. 2 od komory otwieranie zamykanie i 1 od podbieraka. Jak by były noże to by potrzebne były 4.

A co do pras NH prasa jak prasa jak trafisz na dobry egzemplarz to będziesz zadowolony jak na złoma będziesz narzekał.

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winteradam    1

Witam,czy ktoś może doradzić-mam  varianta 280 RC i chcąc owijać siatką prasa nie chce normalnie ciągnąć siatki tylko muszę odciągać linką hamulec rolki siatki aby złapała i też często przy ruszeniu siatki potrafi nawijać na wałek gumowy tę siatkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
    • Przez 18bamber
      Witam. Panowie mam problem z hydrauliką w swoim traktorku... Ciągnik ma pięć wyjść z tyłu z czego trzy są zasilające ale nie ma powrotu i np był taki problem że przy pługach obrotowych jak je obracałem to podnosiło ładowacz a jak zamknąłem dojście do ładowacza to nie obracał wcale tylko napinało przewody. Teraz  chciałem podpiąć owijarkę samozaładowczą i jest jeszcze gorzej bo nabija ciśnienie a nie ma gdzie wrócić i nic nie działa. Jak mam to rozwiązać proszę o pomoc.

    • Przez caseuser
      Witam,
      Mam problem z EHR, mianowicie nie świeci się żadna dioda od EHR, tak jakby nie było wcale zasilania. Błędów na komputerze nie ma żadnych. Stało się tak po robieniu głowic i myciu silnika. Bezpieczniki całe. Orientuje się ktoś którędy i skad dochodzi tam zasilanie do tego EHR? Może bym coś pomierzył. Z góry dzięki 😊
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj