damianraki3

Uniwersal counter 20 -do czego służy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianraki3    12

Witam, zakupiłem dominatora 96 sprowadzonego z Anglii i się zastanawiam co to za urządzenie :) może ktoś się spotkał z tym albo ma jakieś dokumenty. Po włączeniu cyfry przeskakują jak szalone. Zauważyłem że w zbiorniku na dnie jest jakiś czujnik a pogoda się teraz popsuła i nie ma czasu oglądać dalej.  Pozdrawiam:)

 

Licznik???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

To wygląda jak jakaś archaiczna wersja bordinformatora.Na pewno to jest komputer pokładowy wstawiasz tam szerokość robocza,widze że mierzy też areał wymlocony itp.Ten czujnik w zbiorniku to może cod ilości ziarna w zbiorniku.Jak to ustawić to nie mam pojęcia,domyslam sie że jak ustawisz szerokość roboczą i wrzucisz auto to powinno banglac,ale moze wymaga to jakiejś kalibracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

A powie mi ktoś może jak się uruchamiają czujniki awaryjności? Jest jakiś włącznik ? Jak powinny być uruchamiane? Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

u mnie po zapłonie już swieca sie diody na dole, jak sie kosic zacznie i zaczyna wyganiać to analogicznie zapala się więcej lampek, pokrętłami regulujesz tylko czułość, jednym pokrętłem czujnik za sitami, a drugim za klawiszami. Więc bynajmniej u mnie nie ma jako takiego włącznika czujników on/off

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

A to czujnik strat ziarna to świecą u mnie w cały świat ale to zostawię na drugi rok. Chodzi mi o te kontrolki przy obrotomierzu po lewej stronie co pokazują zanik obrotów na różnych wałkach z czujnikami. Bo mi się w ogóle nie świecą a nie wiem jak powinno być w oryginale. I obrotomierz też nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

te kontrolki na obrotomierzu to powinny załączac sie w chwili włączenia napędu hedera, pod ddzwignia masz czujnik krańcowy, pewnie masz go uszkodzonego, lub wyrwany kabelek, ewentualnie brak sterownika w skrzyne z bezpiecznikami lub gdzies instalacja popruta, trzeba przeglądać, co do obrotomierza to masz taki przełącznik ze albo pokazuje obroty bębna albo przyspieszacz, zobacz czy jak przełaczasz to pokazuje, jak nie to moze byc wypięty kabel lub urwany w przełączniku, popruta instalacja, bezpiecnziki lub uszkodzone prądniczki na odrzutniku lub w skrzyni biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Dzięki za konkretną okazję. Teraz już wiem od czego zacząć szukać. A masz może taki przełącznik wyciągany koło wskaźników strat ziarna bo nic się nie dzieje jak go włączam. Lampa w zbiorniku to się powinna świecić czy ma włącznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

U mnie lampka swieci cały czas po zapłonie, nie wiem czy tak jest oryginalnie czy ktoś coś przerobił. Co do przełacznika kolo czujników strat to ja tam nic nie mam, moze ktoś sobie go zamontował do uruchamiania swiateł, koguta lub jeszcze czegos innego. Co do obrotów to warto zebys opanował bo bez ciezko Ci bedzie kosić. Zebyś na darmo nie grzebał to włącz zapłon, i przy odrzutniku jest czujnik, wypnij z niego kostke, ma 2 piny, jak dobrze pamiętam powinno tam dochodzić 2,5V napięcia, zmierzyć mozesz mulitmetrem, tylko pamiętaj o przełączniku bo on kieruje napięcie albo na skrzynie albo na bęben, jezeli jest napiecie to na 99% jest strzelony czujnik, przepalają sie w nich kabelki co idą z uzwojenia na piny bo są cienkie jak włosek, analogicznie mozesz sprawdzić tez przy skrzyni, 5 minut a bedziesz wiedział co i jak, tylko uwazaj zeby Ci ktos kombajna nie odpalił jak bedziesz miał rece przy kołach pasowych bo palce nie odrosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Wielkie dzięki za pomoc rady pomogły:) Uszkodzone są obydwie prądniczki od obrotów. Z czujnikami awaryjności uszkodzony był przewód i włącznik. Znalazłem też uszkodzony przewód przy podajniku tam w zbiorniku i brak czujnika przy gardzieli hedera. Już zamówiony. A jak masz smarowanie odrzutnika z lewej strony bo nie mogę znaleźć smarowniczki? Z prawej są ładnie przewody wyprowadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

z lewej jest za kołem pasowym u dołu , w kole są bodaj 3 wyciecia, trzeba wycieciem do dołu ustawic i bedzie dojscie, powinieneś znaleść, jak nie to latarką pomóż, palcami wymacasz na pewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj