Skocz do zawartości
djpala

Gnojówka - nawożenie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaslukas    65

nie znudziło Ci jeszcze to spamowanie na forum? Odrób lekcje, weź konewkę jak nie masz normalnej beczki do gnojówki i zasuwaj

wl_master    7

no z tym zakazem to generalnie to nie jest tak jak twierdzicie. bo z myśl przepisów to można lac gdzie sie chce nie ma żadnych przepisów odnośnie odległości i zabudowań. straż miejska może co najwyżej sprawdzi czy światła są w ciągniku i beczce powiedziec do widzenia i pojechac dalej bo nie ma przepisu za który mogą nadac mandat. co do lania pogłównego w UE można stosowac pogłównie oprócz Polski gdzie tu nie można.

co do 30 litrów na chcektar gnojówki w opryskiwacz to efekt jest podobny jak do podawania odżywek do oprysków na łąkę to mija sie z celem jak masz lac to lej 20-30m3 na hektar

wojtal24    164

Witam czy ktoś próbował lać gnojówkę opryskiwaczem bo mam trochę jej ale nie za dużo i chciałbym lać na młoda lakę i nie wiem czy lać opryskiwaczem rozcieńczoną gnojówkę tak na 100l wody z 20-30 l gnojówki bo kolega tak lał na zboże i niby zboże ładnie rośnie i nic nie przypala a ja bym chciałlać na łake młodą w tym roku sianą bo tydzień temu ją skosiłem 1 raz i zebrałem i chciałbym ją podlać gnojówką 

Spróbuj konewką ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam, co prawda tematem dyskusji jest nawożenie gnojówką, ale chciałem się zapytać co sądzicie o nawozie Rosahumus 25 kg – nawóz organiczno-mineralny z kwasami humusowymi ? Czytałem, że tych kwasów w 1 kg nawozu jest tyle co w 30 tonach obornika, więc powinna być większa skuteczność no i za 25 kg cena jest 860 zł. Czy to się opłaca ?

czeslawik    0

Rosahumus jest typowym nawozem do poprawy struktury gleby,rośliny rosną szybciej i są bardziej owocne, więc może być używany tak naprawdę do wszystkiego, uprawy zboża, warzyw, kwiatów. Więc zazwyczaj kupuję większe opakowanie połowę używam na pole, a połowę żona do ogrodu. Moim zdaniem rezultat jest lepszy niż po zastosowaniu zwykłego obornika, przynajmniej różnica jest widoczna już po paru dniach. Jeżeli chodzi o ofertę widzę, że zlazłeś ten nawóz w świetnej cenie. Czy mogę prosić o namiar tego sklepu w prywatnej wiadomości ?

kobra89    66

Jezeli masz gnojówke gnojowice albo obornik i raz na pare lat dajesz do na pole życie biologiczne jest OK, nie trzeba wywalac kasy na Bóg wie co.

Ja co roku rozlewam gnojówkę bydlęcą na zboża ozimę wiosną zaraz po ruszeniu wegetacji jak da się wiecheć rozlewam ją przerobionym opryskiwaczem 400l może nie za duży i trzeba się najeździć ale efekt jest po tygodniu dopiero sypię nawozy żeby wszystko rozłożyło się w ziemi i nie było za dużej kumulacji składników 

Maikerus    1

Cześć, chciałbym z ciekawości zasięgnąć trochę info odnośnie uprawy z wykorzystaniem aplikatorów doglebowych do gnojowicy. W naszym gospodarstwie stosujemy głęboką ściółkę i produkowany jest tylko sam obornik, który potem wiadomo- wywozi się, rozrzuca i przyoruje. Sąsiedzi w okolicy jeśli już to gnojowicę wywożą przeważnie na łąki i bez żadnych ramp czy aplikatorów przy beczkowozach. Chciałbym się dowiedzieć, jaka powinna być kolejność następnych zabiegów agrotechnicznych w poszczególnych przypadkach zastosowania gnojowicy z wykorzystaniem aplikatorów doglebowych. Mam tu na myśli np.:

•  Aplikacja w ściernisko z użyciem np. aplikatora talerzowego- czy oprócz nawożenia ta talerzówka zastępuje już podorywkę i potem się to przyoruje czy jak?
  • Aplikacja przedsiewna z wykorzystaniem aplikatora kultywatorowego

Z góry dzięki za każdą informację :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się