djpala

Gnojówka - nawożenie

Polecane posty

lukaslukas    65

nie znudziło Ci jeszcze to spamowanie na forum? Odrób lekcje, weź konewkę jak nie masz normalnej beczki do gnojówki i zasuwaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

no z tym zakazem to generalnie to nie jest tak jak twierdzicie. bo z myśl przepisów to można lac gdzie sie chce nie ma żadnych przepisów odnośnie odległości i zabudowań. straż miejska może co najwyżej sprawdzi czy światła są w ciągniku i beczce powiedziec do widzenia i pojechac dalej bo nie ma przepisu za który mogą nadac mandat. co do lania pogłównego w UE można stosowac pogłównie oprócz Polski gdzie tu nie można.

 

co do 30 litrów na chcektar gnojówki w opryskiwacz to efekt jest podobny jak do podawania odżywek do oprysków na łąkę to mija sie z celem jak masz lac to lej 20-30m3 na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Witam czy ktoś próbował lać gnojówkę opryskiwaczem bo mam trochę jej ale nie za dużo i chciałbym lać na młoda lakę i nie wiem czy lać opryskiwaczem rozcieńczoną gnojówkę tak na 100l wody z 20-30 l gnojówki bo kolega tak lał na zboże i niby zboże ładnie rośnie i nic nie przypala a ja bym chciałlać na łake młodą w tym roku sianą bo tydzień temu ją skosiłem 1 raz i zebrałem i chciałbym ją podlać gnojówką 

 

Spróbuj konewką ;)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda tematem dyskusji jest nawożenie gnojówką, ale chciałem się zapytać co sądzicie o nawozie Rosahumus 25 kg – nawóz organiczno-mineralny z kwasami humusowymi ? Czytałem, że tych kwasów w 1 kg nawozu jest tyle co w 30 tonach obornika, więc powinna być większa skuteczność no i za 25 kg cena jest 860 zł. Czy to się opłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslawik    0

Rosahumus jest typowym nawozem do poprawy struktury gleby,rośliny rosną szybciej i są bardziej owocne, więc może być używany tak naprawdę do wszystkiego, uprawy zboża, warzyw, kwiatów. Więc zazwyczaj kupuję większe opakowanie połowę używam na pole, a połowę żona do ogrodu. Moim zdaniem rezultat jest lepszy niż po zastosowaniu zwykłego obornika, przynajmniej różnica jest widoczna już po paru dniach. Jeżeli chodzi o ofertę widzę, że zlazłeś ten nawóz w świetnej cenie. Czy mogę prosić o namiar tego sklepu w prywatnej wiadomości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jezeli masz gnojówke gnojowice albo obornik i raz na pare lat dajesz do na pole życie biologiczne jest OK, nie trzeba wywalac kasy na Bóg wie co.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku rozlewam gnojówkę bydlęcą na zboża ozimę wiosną zaraz po ruszeniu wegetacji jak da się wiecheć rozlewam ją przerobionym opryskiwaczem 400l może nie za duży i trzeba się najeździć ale efekt jest po tygodniu dopiero sypię nawozy żeby wszystko rozłożyło się w ziemi i nie było za dużej kumulacji składników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Cześć, chciałbym z ciekawości zasięgnąć trochę info odnośnie uprawy z wykorzystaniem aplikatorów doglebowych do gnojowicy. W naszym gospodarstwie stosujemy głęboką ściółkę i produkowany jest tylko sam obornik, który potem wiadomo- wywozi się, rozrzuca i przyoruje. Sąsiedzi w okolicy jeśli już to gnojowicę wywożą przeważnie na łąki i bez żadnych ramp czy aplikatorów przy beczkowozach. Chciałbym się dowiedzieć, jaka powinna być kolejność następnych zabiegów agrotechnicznych w poszczególnych przypadkach zastosowania gnojowicy z wykorzystaniem aplikatorów doglebowych. Mam tu na myśli np.:

  •  Aplikacja w ściernisko z użyciem np. aplikatora talerzowego- czy oprócz nawożenia ta talerzówka zastępuje już podorywkę i potem się to przyoruje czy jak?
  • Aplikacja przedsiewna z wykorzystaniem aplikatora kultywatorowego

 

Z góry dzięki za każdą informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Mam opasy na rusztach tj kanal 11m ×1×1.2 przy wybieraniu jest dosc gesta gnojowica mimo lania wody do szamba w czasie wybierania. Bez mieszania tego to sporo zostaje na spodzie czy stosujecie jakies bakterie itp.  ktore rozpracowuja to wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Podpowiedzcie mi czy można pod pszenżyto ozime  zastosować gnojowicę bydlęcą bo nie miałem z nią nigdy styczności? Jeśli tak to w jakiej dawce i czy lepiej pod pług czy pod agregat siewny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj