Jarecki21

Amazone czy Kverneland/Accord

Polecane posty

dyczkowski    3

Hehe, sorka za opuszczenie kilku postów :D chcem aktywny ze względu na efekt. Bierny mam w tym momencie no i nie podoba mi sie.....a jak jeszcze po orce takiej "niestarannej" wbije to czasem jest męka. myslicie ze taki Accord na biernej da rade zrobic cos ładnego na plu?? Mówie oczywiscie o tym z 2 rzędami zębów, bo ten z 3 to według mnie przesada, wcisneli je tam na siłe nie biorąc pod uwage odległości miedzy kolejnym rzędem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Ja polecam jak najbardziej aktywny. Sam mam brone wirnikową Amazone KG-301 i pracuje u mnie na ziemmiah od cbardzo cięzkiej gliny po totalny piach. Nie wiem kto wyyslił ta bajke o tym rozpylaniu piachu przez agregat aktywny a ale ja niczego takiego nie widzę. Jak wjeżdzam na piach to wrzycam jeden czy dwa biegi wyzej i śmigam. Robota idzie wtedy szybko i nie widzą zadnego rozpylania w końcu bierny tez jakoś musia tą ziemie ruszyć,a aktywny ma tą zalete że wyrówna wszystko na całej swojej szerokości, nawet jak bedzie to większa bruzda czy też wzniesienie. Dodatkowo mam przy agregacie wał packera który ładnie to wszystko uciśnie takze pole równe jak stół dzięki czemu wschody mam idealne wszystko rośnie jak pod linijke. Oczywiscie mam zagregowany z tą broną siewnik i pomimo tego że jest to zwykły poznaniak rezultaty sa świetne. Mając wczesniej agregat beirny Kombi 4,2 nigdy nie udało mi sie uzyskac takich wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rafik a powiedz jak się spisuje brona na wyschniętej glinie? Da rade potłuc bryły? No i co taka brona powie na kamienie wielkości piłko do ręcznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Jeżeli chodzi o wyschnieta gline to nie ma problemu czasami trzba troche wolniej ale wirniki i wał zrobią swoje. W tym roku siałem w takich własnie warunkach bobik robiłem na około 20 cm bo strasznie duże bryły i rozpadliny na około 20cm. Biernym nigdy bym tego nie uprawił. ciagnik nie miał lekko ale pole pieknie uprawione a bobik ładnie powschodził i udał się jak nigdy.

Co do kamieni to nie ma żadnego problemu jak jest mniejszy to wypchnie go do boku i wyrzuci a jezeli jest duzy i zagłębiony to po prosu go przeskoczy. Obejrzyj ten filmik ( http://www.youtube.com/watch?v=uEdFReln7mw ) kiedys zanim miałem tą brone wydawało mi się to troche przesadzone ale teraz wiem ze tą brone na to stać maszyna nawet uzywana jest dość droga ale jak najbardziej warta tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

mogłeś odrazu napisać ze bedziesz chciał robić po oranym,....bierny nigdy tak nie zrobi jak aktywny,ja np.nigdy bym nie zamienił aktywnego na bierny(chyba ze miałbym piachy) :)

 

a co do filmiku.... :) brona o ile widziałem na pokazie była podczepiona do fendta 936 (360km :D ) a w polu już jakieś inne mniejsze ciągniki :)

ale to zrozumiale,bo po jakich kamieniach "jeździł" w polu 150km spokojnie starczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wow ale ja mam jedno pole podobne i kvernelandem je siałem i nic się nie stało :)

byłem normalnie w szoku


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Tak mocowanie jest takie same jak to wygląda na zdjęciu ale jest to pewnie dosyć mocny materiał bo nic się z tym nie dzieje. Sasiad ma taki zestawik kilka lat i obrabia nim 600 ha i jak na razie zadnej awari tylko co roku zęby od brony aktywnej wymienia.

Nieco odświeżę temat. Nic się nie dzieje? U mnie w tych oryginalnych po 150ha porozrywały się śruby i zostały wymienione na inne, mocniejsze. Te mocniejsze po 300ha porozrywały się na zgjęciach. Albo Twój sąsiad ma co innego, albo Ty coś ściemniasz. Dla mnie sposób mocowania wału jest wbrew fizyce, sztuce inżynierskiej i zdrowemu rozsądkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj