dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19459

Z tego co wiem o ZM BIERNACKI to mieli oni kłopoty finansowe i to dość spore i właśnie w tym czasie miałem okazję im sprzedać bydło i ja również doświadczyłem tych problemów ;) teraz podobno jest lepiej płacą od ręki i to nawet z vat-czy to prawda to nie mogę się wypowiedzieć ponieważ im nie sprzedaje!!!!A czy sprzedam jeszcze kiedyś to nie wiem, może gdybym dostał pieniądze od ręki i dodatkowo dobrą cenę to bym się zdecydował ale w innej sytuacji niema mowy o interesach z Biernackimi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

ja też oddaje zmb biernacki byki i nie nażekam kasa od ręki z vat i cena też dobra ważymy na wadze ogólnej,bm-kobylin raz mieli brać ale jak powiedziałem ze będziemy ważyć na wadze ogólnej to cena odrazu spadła o 20gr masakra a ogólnie to ci to wszyscy by się chcieli dorobić na nas rolnikach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

koledzy z Wielkopolski a z kim jeszcze handlujecie co jest w miarę uczciwy? bo z reguly ci co u was jeżdzą to i Dolny Śląsk objeżdzają + u nas jest dużo górali, ktos ma informacje co sie teraz dzieje z taka firmą jak Nowak kiedys dużo bydła brali do ruskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.Ja również Wielkopolska.Zastanawiam się nad sprzedażą do Biernackiego.KIedyś przyjechał do nas Kobylin to o 100kg na sztuce chcieli nas oszukać.Pojechaliśmy na ogólną wagę i wyszła zupełnie inna waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łódzkie dzisjai sprzedana kaczmarkom krowa waga 574kg-8% =528kg*5,50zł=2909,50zł.Co sadzicje o tej cenie,ona tydzien temu po wycieleniu zjadła łorzysko ,były problemy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

U mnie bardzo często limouisne potrafi zjeść łożysko i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

U nas nas na pÓŁnocy wielkopolski szaleją górale, jest też kilka skupów,które skupują dla Łukowa i dla Skiby-kiedyś brali dla Biernackiego ale już nie chcą!! Z tego co się rozglądam po cenach bydła(średnio raz w tygodniu mam nowe dane) to krowę najlepiej opłaca się sprzedać do Łukowa(w tym tygodniu za dobrą mięsną krowę 600kg netto 6,- +vat),a byka góralom(dobry mięsny ponad 8,5,- z vat- podobno i 9 dadzą)ale waga musi być swoja :rolleyes: :rolleyes: Skiba też nie najgorzej płaci ale bierze tylko poubojowo..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Nie wiem jak teraz ale kiedyś u Skiby na poubojowo szału nie było. Wyszedłem gorzej niż na wagę żywą .

Jakie teraz mają stawki to nie wiem. Ale jak zabierają do siebie to kto tam ich wie jak odtrącają i liczą.

Edytowano przez mario3107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

BIernacki z vatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

zawsze bylo tak ze vat bylem tylko w razie nie zaplaty gotowka.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Teraz dają ci kp i kase wpłacasz na swoje konto a oddajesz im dowód wpłaty inaczej nie odliczą sobie tego vatu.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

U nas nas na pÓŁnocy wielkopolski szaleją górale, jest też kilka skupów,które skupują dla Łukowa i dla Skiby-kiedyś brali dla Biernackiego ale już nie chcą!! Z tego co się rozglądam po cenach bydła(średnio raz w tygodniu mam nowe dane) to krowę najlepiej opłaca się sprzedać do Łukowa(w tym tygodniu za dobrą mięsną krowę 600kg netto 6,- +vat),a byka góralom(dobry mięsny ponad 8,5,- z vat- podobno i 9 dadzą)ale waga musi być swoja :rolleyes: :rolleyes: Skiba też nie najgorzej płaci ale bierze tylko poubojowo..........

 

Witam ja sprzedaje bydlo firmie MIPOL juz dobrych pare lat i nie narzekam,ceny maja najlepsze w mojej okolicy(a powiem ze u nas jest dużo tych co skupują bydlo)Jestem z Wielkopolski okolice Pleszewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można wiedzieć ile płaci ten MIPOL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Właśnie co to za firma MIPOL?? Skąd oni są? POŚREDNIK CZY bezpośredni odbiorca?? Kasa od ręki czy termin? Jeżeli termin to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Właśnie co to za firma MIPOL?? Skąd oni są? POŚREDNIK CZY bezpośredni odbiorca?? Kasa od ręki czy termin? Jeżeli termin to jaki?

40 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Pisałem to kilka postów wcześniej, ale w porównaniu do terminów płatności u mnie w okolicy to te podawane powyżej są przerażające. Kościesza przelał następnego dnia, Agrostar za cielaka po dziewięciu dniach. A i ceny bardziej konkurencyjne. Przy mnie facet pytał pana Wojciecha ile da za czystego LM, ale rozpłodnika. Paszport 2004, mówił, że 9-9,5zł. Więc te 8,5 zł "górali" to żaden szał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL1984    0

MIPOL to Ubojnia nie żadne posredniki,oni sa okolice Starego Sącza.No termin platnosci maja dosyc dlugi ale kasa pewna.Z tego co wiem to w naszej okolicy Biernacki ten oszust i reszta z cena ich nie przebija.MIPOL firma solidna troche bydla w mojej okolicy biorą(okolice pleszewa) juz ladnych pare lat i jeszcze nie slyszalem żeby ktoś narzekal.na dzień dzisiejszy wiem ze za byka MM placa 8.5 plus vat.A ja ktos tam pisal ze ma kupca za 9.5 plus vat i kasa od reki to prosil bym o namiary bo troche mam sztuk na sprzedanie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Przez tel to mogą dawać nawet 10 za kg.Pewnie jak przyjadą i wejdą do obory to cena spada.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

mam do sprzedania ładnego simentala powyżej 700 kg, PARKUR ile netto bym u Was dostał?

8,80 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

W tym tygodniu sprzedałem krowę ważyła 666 kg po 5 zł + VAT

 

Witm ja sprzedawałem krowe 19 grudnia ktora wazyła 589 kg brutto i dostałem za nią po 5,40 z vatem :) i sprzedawałem bezposrednio do ubojni pod Lesznem :)

 

A na przyszły tydzień sprzedam byki do tej ubojni :) MS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

a co to za ubojnia?za hf około700kg ile płacą?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoo    0

Witam ja sprzedawałem bydło do jakiejś firmy z Poznania kupują w okolicach Krotoszyna płacą za MM 8+vat gotówka przy załadunku+vat

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj