Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tiger101    0

gomez181 740kg po odbiciu 7% zostaje 688kg i wtedy razy 9,20zł za kg czyli trochę jest

bluecows1 mięsa zostało prawie 450kg

pilkarz    0

ile mogę dostać za byka czarno-białego domieszka SM waga myślę że ponad 800kg? mazowieckie

Wiadomość z agroFakt.pl

ursuss    12

W piątek sprzedałem 4 limousine 100% największy miał 380kg. A skąd jesteś jak z lubelskiego to może by się coś znalazło ...

dominik1234    0

witam coś więcej o tej firmie bo nie słyszałem nic o niej tak bliżej biorą po ubojową czy na żywą i jak tam u nich z kasa

APPACZ1    1

u mnie śląskie jałówka 440kg 6+vat byk 620kg 7.2+vat oby dwie sztuki HF potrącenie 7%

chudy123    2

Z potrącaniem jest różnie, ja sie zawsze kuce dlatego ostatnio jak kupywali to potącili mi tylko 5%

Groszek1012    0

Witam wszystkich.Pewno się powtórzę ale interesuje mnie cena byków w wadze 700 kg mam 6 szt. Jak ceny u was na dzień dzisiejszy? Handlarz proponuje mi 8 zł z vatem. Pozdrawiam

krzysiek79w    29

na co robisz zbędne nadzieje ponad 8,20+VAT chyba za rasę bo nie za MM.nie widząc byka to można gdybać wszyscy się znają i mniej więcej trzymają taką samą cenę skoro proponował Ci 8zł z VAT to możesz wyrwać jeszcze + VAT ale nie więcej.

romanwiatr    0

Z tymi potrąceniami to tak jest ile kto wyrwie, bo to jest złodziejskie potrącenie.

Nigdzie tego niema ile waży przed potrąceniem, tylko tak się utarło a oni coraz więcej wyrywają, gdy się kupuje kiełbasę to nie odliczają wagi za skórkę.

bluecows1    10

bluecows1 A w której części woj mieszkasz jeśli okolice Piotrkowa Tryb. to firma Kaczmarek.

bluecows1 Okolice Piotrkowa tryb. polecam firme Kaczmarek.

Kaczmarek z tego co kojarze to pośrednik a mnie bardziej interesują kontakty bezpośrednie z dobrą ubojnią ale dziękuje za zainteresowanie :)

Parkur    0

w opolskich to podobno jakas firma slaby zan ktos dokladnie???

Znam ją dokładnie i warta uwagi.

Parkur    0

Nowy Sącz maja bazę w Kozminie wielkopolskim . Płatność gotówka lub przelew 2 dni nawet w tym samym dniu .Biorą raczej na wage żywa.

Edytowano przez Parkur

ilidan    0

Kaczmarek z tego co kojarze to pośrednik a mnie bardziej interesują kontakty bezpośrednie z dobrą ubojnią ale dziękuje za zainteresowanie :)

to masaz rakow kielbasa skupuje-nie jest posrednikiem

masarnia bieniek i zaloga zadzwon do nich i sie spytaj o cene. ale z tego co wiem to jmk najwiecej placi ojciec im od 15 lat sprzedaje jeszcze jak mieli baze w czarnocinie i nigdy na tym nie bylismy stratni, cene dawali lepsza niz inni.

i w rosprzy ma jakis koles baze chyba na wlochy sprzedaje ale nie mam nr do niego.

I ieczsze Kukulski zostal :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?