dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

krzysiek79w    31

Koledzy spokojnie,mam kontakt z kilkoma odbiorcami bydła brakuje każdego rodzaju i kalibru ceny nie spadną nawet w lutym chociaż zawsze tak było że na przełomie lutego i marca obniżali ceny bo ludzie wyprzedawali zimowy urobek bo kasa była potrzebna teraz nie obniżą bo nie ma bydła wszystko rozłapują na pniu,no chyba że ktoś krzyknie cenę zaporową to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger101    0

Byk 50% lm 595kg poszedł poubojowo do ZM Łuków wyszło 8,36 brutto czyli tak sobie. Krowa 590 kg , również poubojowo i wyszła 5,70 myślę że nieżle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Dzisiaj sprzedaliśmy 6 szt. byków średnia waga 550kg po 8,5 zł brutto, lokalna ubojnia, wystartowali z ceną 8,2zł ale wystarczyło wziąć ich na przetrzymanie i w ciągu kilku dni zgodzili się na 8,5 zł. Również sądzę, że nie ma bydła, a cena może się delikatnie wahać, ale nie musi, widać na naszym przykładzie,im mniej zapłacą sprzedającemu tym więcej zarobią sami, tą regułę zna każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Za ile kupujecie cielaki, takie około tygodnia .

 

650/szt HFy z tego jeden zdechl z odwodnienia...

 

Ostatnio placili 8zł/kg za 680 kg


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Mieszaniec HF/Limuzyn 650kg wagi żywej 8,80zł/kg brutto. Trzeba go było przed świętami sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Co do tego braku bydła to się zgodzę. Dobrego towaru brakuje. We wtorek, 13 grudnia byłem na "spędzie"

w miejscowości Ostrówki, powiat radzyński. Kupuje tam pan Kościesza. Bydła było bardzo dużo, może ze 30 sztuk, ale okazów nie zaobserwowałem. Nie zauważyłem nic powyżej 800 kg. Krowy, jałówki(ładna czystorasowa Charolaise, poszła po 7.50 jak się nie przesłyszałem)i byczki. Zwracałem uwagę przede wszystkim na ceny 50% Lm(czarnych).Opasy w wadze 650-700 z groszami kg były wyceniane na 7.8-8.5. Nawet genetycznie dobre sztuki nie miały wagi np. Piemontese(wyglądał mi na tą rasę, ale pewny nie jestem) 660 kg poszedł po 8 zł. Wnioski jakie z tego płynął są jednoznaczne, ludzie wyprzedają co mogą, gdyż cena jest atrakcyjna. A na wiosnę dalej będzie brakować byków, bo to co teraz już jedzie do muzułmanów, za trzy-cztery miesiące było już niezłym okazem. Oby tylko Turcja nie podniosła ceł, tak jak w ubiegłym roku przed świętami. Podane ceny i wagi są wartościami BRUTTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

szczepan komu sprzedales byki??bo mam tez 3 i jestem z okolic grabowca:P i nie wiem komu sprzedac

Edytowano przez barttt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Dziś poszły 4 sztuki MM ( jak mi się uda to wrzucę zdjęcia) waga 810-950 kg 8,9 z Vat okarmienie 6 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam u mnie byki hf po 7zl + vat kg a miesne od 7zl kg zalezy jaki i jakiej rasy.

 

a i co chailem napisac czy by moze mieć taki duzy ogragly brzuch ? czy to cos robi z cena bedzie klasa dwojka bo u mnie jednek tak ma senimental brzuch jak dynia jak sie nażre,tak szylaszlem czy to prawada?

 

i ile srednio tczymacie byka miesiecy???hoduje od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

byk hf sama skóra i kości, cena 13,20 zł klasa 0, byk LM czarnej masci, cena 13,60 klasa U odbiorca ZM Łuków powiat chełmski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@aro cos mała różnica między cena R, a U.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Dziś poszły 4 sztuki MM ( jak mi się uda to wrzucę zdjęcia) waga 810-950 kg 8,9 z Vat okarmienie 6 %

 

 

 

no to pochwal sie tymi Bykami przez duze B. Czekamy na foty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

witam u mnie byki hf po 7zl + vat kg a miesne od 7zl kg zalezy jaki i jakiej rasy.

 

a i co chailem napisac czy by moze mieć taki duzy ogragly brzuch ? czy to cos robi z cena bedzie klasa dwojka bo u mnie jednek tak ma senimental brzuch jak dynia jak sie nażre,tak szylaszlem czy to prawada?

 

i ile srednio tczymacie byka miesiecy???hoduje od niedawna.

Tak ma to znaczenie ponieważ bedzie mieć o 1 klase w doł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilkarz    0

jacoo81. wejdź do galerii i zobacz Zdjęcia( przez duże Z) byków dywcia to zobaczysz że on szkieletów nie sprzedaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

Za ile kupujecie cielaki, takie około tygodnia .

 

jałówka 500zł byczek 600zł od 7 do 14 dni mają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj