Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mickas092    333

@krzysiek a wiosną tego roku nie miałeś problemu ze sprzedażą opasówki?? Pytałem w agrostarze jakoś wczesną wiosną to mówili że takich nie biorą bo we Włoszech nie ma na taki towar zapotrzebowania ze względu na drogie ziarno - mówił że wolą kupić "gotowego" w dużej wadze.

krzysiek79w    29

Nie zabierał młody MORIZ to był ostatni transport do Włoch nie sprzedaje do Agrostaru miałem zatargi z Januszem o cenę wiesz stary jego myk w oborze inna a na wadze inna bynajmniej na razie jesteśmy na cześć ale nie handlujemy.Mam stałych odbiorców z resztą ciągle ktoś przyjeżdża za opasówką.Ja celowo przetrzymuje wagę i tak zabiorą,nie marudzą.Włosi przestali kupować w naszych okolicach od kiedy Renco nawywijał u Władki a ona wczoraj dzwoniła za bykami

Wiadomość z agroFakt.pl

szczepan84    19

Agro star zapuszcza się z strony Hrubieszowa bo nigdy nie słyszałem o nich przyjeżdżają z kielczaki a mam byczki do sprzedania dajcie jakieś namiary na handlarzy

PrzemoO    8

Byk MM 804 kg brutto - 7,8 zł netto

Jałówka MM 660 kg brutto - 6,3 zł netto

Firma z Sinarzewa

Lukasz1987    57
Łukasz1987 jesteś nie wiarygodny raz mieszkasz na Mazurach a potem na Lubelszczyznie Agrostar ma umowę ze związkiem i większość hodowców limuze u nas Ci to potwierdzi.Ceny to u Ciebie straszne 4,5 potem 5 a dzisiaj 6 euro.po co ta ściema,w żadnym z moich postów nie ma mowy o 2kg.przyrostu nie próbuj mnie zdyskredytować.18zł to płaci holender jak bierze BBB w wadze450+(na rozpłód).My kupujemy w kilku soję 200-300ton wysłodki po kilkaset ton jednorazowo z Reguły dla mleczarzy i na opas ciężkich byków ja osobiście nie używam.Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur.Rzucasz ciągle jakieś statystyki analizy i cyferki tylko taki z Ciebie rolnik sorry hodowca,ja znam rynek od strony praktycznej wiem ze w promieniu 70km.jest wstawione 4tyś cieląt nie licząc wagi nijakiej i ciężkich z tego 300szt.BBB(4 tyś exportówki)Ciężko z Tobą pisać nie jestem pewien co z tego co napisałeś jest prawdą a co nie podajesz jakieś dziwne koszty 600zł CO tyle kosztuje podatek+lizawka+szczepionka od motylicy nie wiem napisz ile szt. masz tego złota i jak to trzymasz.i nie dąsaj się jak panienka.Proponuje nie łapać się za słówka.

Po pierwsze ty próbujesz zrobić glupca ze Mnie robiąc z siebie? :blink: bo na to wychodzi.

Po drugie co ty z tymi Mazurami? to ty o nich wspomniałeś. Napisałem wcześniej: "W mazowieckim pogłowie bydła mięsnego jest prawie na poziomie pogłowia bydła w Lubelskiem, raczej zadupie nie zagłębie. Zagłębiem jesteśmy pod względem eksportu sztuk czystorasowych B)" Nie rozróżniasz Mazur od Mazowsza? To już nie jest moje zmartwienie proponuje powtórkę 4 klasy szkoły podstawowej, dowiesz się czym się te rejony różnią. Czy po prostu nie potrafisz czytać, ze zrozumieniem? A może poprostu znowu próbujesz Mi coś wmówić! wielokrotnie pisałem z jakiego woj jestem, jakie mamy w rodzinie bydło, jakie i gdzie sprzedajemy a ty próbujesz odwrócić kota ogonem, po co? Żeby się ośmieszyć?

Po trzecie większość, nie znaczy wszyscy ;) Ba i nie mówię tutaj o Polsce ale i o Lubelskim. Ba na AF jest nas 3 co mają mięsne czystorasowe w oborach, jeden ma nawet foty, choć się zarzekał, że nie wstawi.

Po 4 co do cen to nie rozróżniasz odsadka od cielęciny?! A może zasmakowałeś goryczy porażki i zobaczyłeś jak pośrednik z ciebie doi. Dalem ci link do strony z cenami z dnii 21-27.11.2011 a ty beszczelnie twierdzisz że to ściema :blink: znaczy się co znasz ceny na rynku niemieckim lepiej niż rynek niemiecki? nie było "4,5 potem 5" tylko rozdzielenie pomiędzy 2 grupy, znowu próbujesz coś wmawiać

Po 5 gdzie napisałem, że masz 2kg przyrostu? kolejne pomówienie? kurcze to staje się już nudne, ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? a może nie chcesz? napisałem

ale te 2kg to pewnie do końca roku pęknie w takim tempie
a to diametralna różnica

Po 6 "Jak byś czytał uważnie moje posty to byś nie pisał takich bzdur." aż zacytuję ciebie ;)

Po 7 a jak ocenisz cenę wołowiny na poziomie literek? Jak będziesz wiedział czy pogłowie się zwiększa czy zmniejsza? Sąsiada zapytasz? Twierdzisz, że jesteśmy zagłębiem bydła mięsnego a nim nie jesteśmy i brniesz w tym przekonaniu na siłę dalej. Po co?

Po 8 co to 4 tyś sztuk? Sam Radan ma tyle. Czyli co WLKP zagłębiem? co to 4 koła przy ćwierć miliona ogółu? Jak rynek eksportowy można oceniać na zasadzie jednego dostawcy cieląt w promieniu ledwie 70km?

Po 9 twierdzisz że ze Mną ciężko pisać, cały czas pleciesz jakieś bzdury na mój temat wmawiając mi jak jest u mnie choć nie wiesz z kąd jestem!!! Poszukałem odpowiedzi na to stwierdzenie, że podałeś skąd się biora twoje cyferki, równie dobrze mogłeś napisać sobie że ci 1,9 przyrasta a co za różnica. Takie info to na TVP1 o 19 podawaj może dzieci uwierzą

Po 10 policz amortyzację, utrzymanie mamki, pasza na zimę i raptem się nazbiera.

Liczby są podane na forum.

Może przestaniesz się wywyższać nad wszystkimi, to ludzie zaczną cię traktować poważnie, a nie w temacie o cielętach twierdzisz że ppp żle chowa bo preparaty mlekozastępcze są polecane tylko dlatego, że ich lobby jest silne na wydawnictwa z książkami o hodowli :blink: i siano jest lepsze, poczytaj prof Hogla zobaczysz jakie drogie jest siano względem mleka

w dziele o hodowli bydła czepiasz się Atomika że źle hoduje dlatego nie wieży w twoje bajeczne przyrosty

tutaj czepiasz się Mnie że że cenę przewiduję na podstawie analiz tynku i statystyk

Od kiedy bydło rzepaku nie trawi? calego może i tak, ale śruty :blink:

To forum dużo takich domorosłych specjalistów przerobiło i przerobi ;) bo naprawdę trzeba być zdolnym aby 40% w 2 miesiące zdobyć

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

dywcio    3

Panowie dajcie już spokój z tymi dyskusjami bo to staje już się nudne;/ U mnie cena do 9 zł z Vat ( lokalna ubojnia)

Lukasz1987    57

wedle prośby ;) zauważyłem, że lokalne nieduże ubojnie coraz lepiej prosperują :) bo ludzie wolą żreć swoje, bo przynajmniej jest nadziela że jest więcej mięsa w mięsie

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

krzysiek79w    29

40% zarobiłem za reklamę i cytowanie postów. Tobie wszystko przeszkadza nikt nie ma racji Ty wiesz wszystko lepiej.ok.nie odpisuj na moje posty ani ich nie komentuj ja zrobię tak samo skoro nie możemy pisać w zgodzie.takie szczekanie postem na post mija się z celem Ty robisz po swojemu i masz racje a ja po swojemu a czy Ty mi ją przyznasz to mam to gdzieś ważne że mam efekty i renomę wśród odbiorców.

bluecows1    10

W Łódzkim firma Kaczmarek za krowę krzyżówka simentala zapłaciła 5,40zł z wat. Byki od 7.00 do 8.00zł.

to bidna ta krówka musiała być,u mnie dobra krowa ok 700 kg i wzwyż nawet 6+vat-też łódzkie

beata12596    2

Jałówka 500 kg wagi mieszaniec, czerwona 7 zł brutto, lokalna ubojnia, za 6 szt byków mieszańców w wadze ok. 600 - 700 kg propozycja ceny 8 zł brutto, ta sama ubojnia, może jeszcze by coś dorzucili jak twierdzą. Poczekamy, zobaczymy.

simental10    0

Panowie mam 5 byków w wadze 650 kg do sprzedania i mam takie pytanie gdzie mogę je sprzedać? mieszkam w woj. świętokrzyskim na targach nie ma co i chyba handlarzą też bo oszukują ja jak ktoś się trafi z sumieniem to cena bardzo niska :(

szczepan84    19

dziś u kolesia brali byka to po 8zł zapłacili jak im powiedział że po 8.50chodzą to tłumaczył że takiej ceny nie ma ale handlarz wie jak d*pę obic

simental10    0

Zawsze tak mówią, a wiecie gdzie można sprzedać byka 650 kg Highland ? 1 szt ? Podobno ma chude i delikatne mięso więc handlarzą nie ma co więc macie pomysł komu ? może jakiemuś zakładowi np. Sokołów ?

zdzicho    5

mi za 3 byki dawali po 8,5zł waga ponad 600kg,a znajomemu po 9,1zł za byka około 800kg mazowiecki okolice sokołowa podl potrocenie 6%

EppS    2

Panowie podawajcie czy wasze ceny są wg. stawki netto czy brutto, bo rozbierzności sięgają 1,5 zł.

NAPIS ćWICZEBNY

simental10    0

mi za 3 byki dawali po 8,5zł waga ponad 600kg,a znajomemu po 9,1zł za byka około 800kg mazowiecki okolice sokołowa podl potrocenie 6%

zdzicho ale sprzedawałeś do firmy Sokołów i czy dawno je sprzedawałeś? były to mięsne czy czarno białe o i takie pytanie czy za czysto rasowego np. simentalera dadzą mi więcej niż za czarno białego HF ? Bo mam do sprzedania Highland'a wysokiej klasy mięsa więc dlatego pytam :|

Edytowano przez simental10

jaro8540    0

Możesz napisać kto tak płaci i jakiej rasy bydło, mieszkam niedaleko i mam kilka do sprzedania.

Piwo to moje paliwo

zdzicho    5

mi 8,5 proponowali dzierzby ,a znajomemu 9zł proponował rybak rasa mieszance ,ale bardziej podchodzi pod hf

Edytowano przez zdzicho

jacoo81    0

Witam. Mój pierwszy post.

Sprzedałem tydzień temu 2 sztuki 768 i 788 kg hf ale bardzo ładnie umięśnione jak na hf. Cena 8.5 brutto

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?