Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chciałbyś mieć taki bakier jak on ;) Z tego co wiem a wiem dużo to oni tylko duże sprzedają, cielaków już nie ;)

krzysiek79w    29

Skoro pisze że zajmuje się ciężarówkami i w polu nie orze to jaki z niego rolnik,coś nie tak napisałem? A to że rodzice mają to inna bajka.Co do tego "bakieru"na moim podwórku też niczego nie brakuje,widłami gnoju nie wyrzucam i kosą nie kaszę a i przeroby mam też nie małe.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chodzi mi o wiedzę i wpływy bo to obecnie jest najważniejsze, kilka miesięcy to nie wieczność, dużo się nie zmieniło :P

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek79w    29

Inaczej jest rządzić w gospodarstwie i czerpać z tego zyski a inaczej nosić nazwisko gospodarza i dostawać stówę lub dwie na sobotę i żarcie.Sam wiesz dobrze że jak nie praktykujesz to się zacofujesz nie jesteś na bieżąco i nie wiesz co się dzieje,a zmiany no tak jak łaziło coś czerwone i rogate po łące i łazić będzie a im więcej tym lepiej tu się chyba zgodzisz ze mną.Gościu poszedł na swoje i ma w d...e gospodarkę.Dobra to nie miejsce na plotki.Koniec tematu.

blizniak1    0

Witam! Koledzy jak płacą za duże byki w Świętokrzyskim i Śląskim bo ja mieszkam tak na pograniczu tych województw? Jeśli piszecie ceny, to piszcie czy z Vatem czy bez i za jakiego byka bo to jest różnica. Mam czarno-białego mieszańca na handel o wadze ok. 650kg, jeden go oglądał i dawał 7.50 z Vatem ale nie sprzedałem.Pozdrawiam

komodo    89

byk hf data ur 09.07.2010-21.11.2011 701kg brutto firma milex meat po 7.17 z vatem

JacekMi    0

Witam. Mógłby ktoś kto sprzedawał na WBC napisać ile wynosiła u was waga półtusz byków, od razu też ile te byki ważyły przed ubojem, i ich rasę i jak można to wiek.

Z góry dzięki

mszkup    0

Dzis sprzedalem byki 670 kg i 715 kg po7.80 za kilogram .Krowa lezak za 950 zlotych.

danielek24    2

ja wczoraj sprzedałem3 krowy nie mam jeszcze wyceny ale wyszło 7,7 tyś i z tego co koleś mówił to taka bida3,5zł ładna 5-5,5zł a okaz nawet do 6zł.Każdy mówi,że byki spadły ale oglądał moje takie po 600-650kg i mówił,że na takie jest 7,8-8zł/kg

szczepan84    19

U mnie też tak płacą w południowo/wschodniej lubelszczyznie 8.20za byka i to taki 700kg ja mam teraz 2szt do sprzedania zamierzam wynegocjowac coś więcej bo są ładne byki a po ile za krowę mamkę cielaki je są około 3mieś ile z anie wołąc wezmę po 3500zł/szt

danielek24    2

wszystko zależy od towaru 3 mieś po wycieleniu to już powinna być zacielona.ja kupiłem taką już nie pierwszej młodości :) szóstym cielęciem wycielenie w styczniu za 3800 z taką,która wycieliła się we wrześniu za 2700,była też simentalka w lutym do cielenia za 4500.ładny towar zawsze znajdzie amatora :)

jaro    163

dzisiaj był u mnie handlarz i dawał mi 5.50+ vat za jałówki (warmińsko-mazurskie)

Coś mało-dzisiaj za jałówkę dostałem 6,74 (z VAT-em)

Lukasz1987    57
Lubelszczyzna jest zagłębiem bydła mięsnego

hahah chyba bóg cie opuścił :lol: W mazowieckim pogłowie bydła mięsnego jest prawie na poziomie pogłowia bydła w Lubelskiem, raczej zadupie nie zagłębie. Zagłębiem jesteśmy pod względem eksportu sztuk czystorasowych B)

i unas już są braki,

są braki bo coraz więcej hodowców, o czym pisałem wcześniej.

Chleb zdrożał już kilka krotnie a my go dalej kupujemy i tyle samo,to samo jest z wołowiną przyzwyczajenia trudno zmienić.

a spożycie wołowiny spada systematycznie, bo dla Polaka jest za droga.

Czyli trafiłem,i tak z rolnictwem na bakier na wiosnę wygonią po pierwszych śniegach zgonią urobek sprzedadzą bez kosztów i problemów.Tak to można żyć.A kto od Was zabiera cielęta.byczki do 150kg. chętnie kupię nawet większą ilość płatne gotówką.

Ta a ty jesteś domorosły specjalista od siedmiu boleści ;) Jak rynku nie znasz.

Po pierwsze gdzie napisałem, że mamy hodowlę ekstensywną? tak po prostu chcesz się dowartościować?

cieląt nie sprzedajemy obecnie. Odbiorca to już pisałem.

150kg :blink: kto mięsne czystej rasy sprzedaje po 150kg? co to za waga? cielęcina za duzy, odsadek za mały, tylko handlarzyna i pasożyt (chód od 100 do 300/350) takich szuka. cielęcina 5€, odsadek 4,5€

większa ilość znaczy ile? 30 szt miesiąc?

Skoro pisze że zajmuje się ciężarówkami i w polu nie orze to jaki z niego rolnik,coś nie tak napisałem?

a rolnictwo to tylko orka? a logistyka i spedycja pasz i bydła?.

Inaczej jest rządzić w gospodarstwie i czerpać z tego zyski a inaczej nosić nazwisko gospodarza i dostawać stówę lub dwie na sobotę i żarcie

a co tak masz? to masz fajnie, bo odkąd skończyłem 18 lat to musiałem na siebie zarobić, czy to w gospodarstwie czy w firmie.

Sam wiesz dobrze że jak nie praktykujesz to się zacofujesz nie jesteś na bieżąco i nie wiesz co się dzieje

co się przez 4 miesiące zmieniło? dwa walne zgromadzenia związku, analiza rynku się sprawdza. Jakoś nie wydaje mi się abym coś zapomniał z tego co wiedziałem.

a zmiany no tak jak łaziło coś czerwone i rogate po łące i łazić będzie

ekstensywnie chowasz?

Gościu poszedł na swoje i ma w d...e gospodarkę.

zapewniam transport tej gospodarce ;)

SKORPION1    0

Dziś pośrednik za krowę w wadze 600 kg brutto w kl 2 proponował mi 5,50 +vat , a za byka hf w wadze 580 brutto 6,7+vat , ale postanowiłem się wstrzymać

danielek24    2

@SKORPION1 za tą krowe to chyba dobrze dawał bo jak wyżej pisałem u nas na 6zł musi być super sztuka

ale za byka chyba niezabardzo

SKORPION1    0

No tak za krowę to cena była dobra bo nawet się z nim nie targowałem ale za byka nie chciał więcej dać , więc postanowiłem poczekać i sprzedać razem . A cena myślę , że się utrzyma

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Mleczniak    0

opłaca sie kupowac byczki po 600-800 zl mieszańce w kwietniu i trzymac je do września na pastwisku i dokarmiać je kończyną i lucerną a od pazdziernika do grudnia w stodole sciany z blach na uwięzi i karmic je kiszonka z lucerny i konczyny oraz sianem i srutą jęczmienną oraz sojowa to jest opas półintensywny . Do wagi ok 350 kg i sprzeawac czy dostane wieksza cene za takieo byka niż za takiego 700+. Alb przez te 8 miesiecy trzymac je na uwięzi i zamiast pastwiska kosic im i przywozic

Edytowano przez Mleczniak

krzychoo124    1

Ja sprzedaję wszystko do firmy FOODWORKS poubojowo byki 13 zł jałowice 12,5zł a krowy 11,9 zł, tydzień temu sprzedałem krowę która ważyła 725 kg z czego 345 kg mięsa i wyszła mnie 4100zł. Pieniądze są szybciej na koncie niż faktura do podpisania która przychodzi pocztą.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.