Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

adamjd6100    3

Witam dziś sprzedane 3 byczki HO 22 miesiące waga 780 kg i dwa w wieku 18 miesięcy z wagami 699 kg i 668 kg cena 7 zł+VAT moim zadaniem nie jest zle bo inni mi proponowali po 6.50 a nawet nie widzieli bydła a były bardzo ładne i umięśnione koleś przyjechał swoim transportem zaproponował cene i spoko. Moge ich śmiało polecić cene przez telefon mi powiedzieli od 6.50-7.50 płatności do 7 dni ubojnia z Rzeniszowa.

soltys1234    0

witam jestem z okolic janowa podlaskiego i mam pytanie jutro jest skup i mam takiego bychka ok 650kg i mam zamiar zawiesc jutro znajomy zawiozl w tamtym tygodniu i dostal za hf 630kg 7.4zl to chyba dobrze ale nie wiem czy mam czekac czy wiezc czy moze po nowym roku beda moze drorzsze

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys1234    0

a nie wiem kolego ale to bylo na skupie w komarnie

dzis dzwonilem do tej gosciowy co w niej to sie odbywa i mowila ze tanieja ze niby max 7.5zl ale nie wiem czy by tak az stanialy przez tydzien bo w tamtym nawet ponad 8 za miesnego

marulekk    104

Dziś na "spędzie" bardzooooo dużo bydła było, czyżby ludzie sprzedają bydlaki (nie ważne czy duże czy małe) z powodu wysokich cen? ciekawe czy zimą cena się utrzyma i czy bydło będzie?

HF taki brzydki ok. 550kg - 6.50zł/kg (ładniejsze HFy od 7zł)

LM bardzo dobrze zbudowany 740kg - 9zł/kg

Krowa chuda (skóra i kości :P) 4zł/kg nie wiem ile ważyła

pow. Radzyński

W. Kościesza

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Parkur    0

Witam dziś sprzedane 3 byczki HO 22 miesiące waga 780 kg i dwa w wieku 18 miesięcy z wagami 699 kg i 668 kg cena 7 zł+VAT moim zadaniem nie jest zle bo inni mi proponowali po 6.50 a nawet nie widzieli bydła a były bardzo ładne i umięśnione koleś przyjechał swoim transportem zaproponował cene i spoko. Moge ich śmiało polecić cene przez telefon mi powiedzieli od 6.50-7.50 płatności do 7 dni ubojnia z Rzeniszowa.

A jaka to firma brała

pilkarz    0

tak na konto wiek to 22 miesiące ale naprawdę był piękny. pośrednik wahał się czy dać te 8zł ale skusił się

maroon    63

Dziś sprzedane 4 byki czarno białe - cena brutto 6,6 zł Waga brutto 3 - około 580 kg , jeden - 535 kg Wiek około 17- 18 m-cy Mazury

Edytowano przez maroon

Parkur    0

tak na konto wiek to 22 miesiące ale naprawdę był piękny. pośrednik wahał się czy dać te 8zł ale skusił się

Nie wieze aby hf za 22 miesiace mial 958 kg ,co dopiero by miesny mial w tym wieku 1500kg :D

Edytowano przez Parkur

wolowik    22

Popieram parkura. 22 mce x 30 dni = 660 dni 958kg / 660 dni = 1,45 kg/ dzień rewelacyjne przyrosty jak na h-fa. :lol: Wiadomo że cielak tyle nie przyrasta a więc byk musial przyrastać 2kg/ dzień co jest kompletną bajką. ;) Byki mięsne hodowlane w wieku 420 dni (standaryzowane) mają po około 500 do 600 kg a co mówić o h-fie.

geniusz    0

Nie wieze aby hf za 22 miesiace mial 958 kg ,co dopiero by miesny mial w tym wieku 1500kg :D

To zależy od sztuki, trafiają się takie byki że mogą urosnąć 1000kg w 2 lata.

pilkarz    0

czysty h-f to nie był miał kilka % mięsnego ale nie wiem jakiego a ja nie wierzysz to dam ci numer do tego pośrednika co kupił i zapytasz się czy kupił takiego

i dodam że cielak stał długo przy matce i później był jeszcze pojony mlekiem do wieku ponad rok

to był byk z małego gospodarstwa gdzie jednego czy dwa do można wyhodować naprawdę pięknego byka

KARGO    85

5,60 zł/kg + VAT za jałówki - cena z wczoraj

Gdzie dostałeś taką cene, jaka rasa i waga jałówek ???

Parkur    0

To zależy od sztuki, trafiają się takie byki że mogą urosnąć 1000kg w 2 lata.

Zgodze sie ale nie hf

dywcio    3

Ja miałem pól roku temu byka sm x HF w 22 mies zrobił 1055 kg. Z tym Hf może być prawda ;) nie obiegając od tematu u mnie za ładne mięsne 7,5 + VAT

zetor10045    11

My sprzedaliśmy ostatnio 5 sztuk to cena zależna oczywiście od sztuki, za simentale 7.60zł za Hf 7 zł waga nie za duża bo każdy trochę ponad 600kg.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?