Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limusine    8

Kurde oni za chwile bd chieli 25% na odkarmienie a najlepiej żeby byk był glodny...

Ja wczoraj dzwoniłem to dają 5,90+Vat za ładną sztuke.. czyli cena w ciagu 2 tyg spadła o 10gr... ;/

10 gr na byku 700 kg to 70 zł a po odtrąceniu wszystkich bzdur nawet nie to chyba nie ma aż takiego żalu :P?

Edytowano przez limusine

rob334    3

Dziś poszły 3 sztuki HF do handlarza po 6,30+Vat, ważyły razem 2420kg brutto. Niespodziewałem się, że po tyle dostane. Handlarz mówił że idą na eksport do Turcji, więc jeszcze biorą. Ciekawe czy wypłaci :rolleyes:

Edytowano przez rob334

rzeznik13    282

Byki 550-700kg-5.60-6zł

Jałówki mięsne takie 500kg-4.90zł

Ceny bez VAT.

Dolny Śląsk.

Wiadomość z agroFakt.pl

petes    0

10 gr na byku 700 kg to 70 zł a po odtrąceniu wszystkich bzdur nawet nie to chyba nie ma aż takiego żalu :P?

Nie mam nie mam wcale bo przecież urosną co :lol:

A bd miał 5 sztuk do odstawiania a bd dawał koło 15 marca bo kure wiecej ziarenek nie ma :huh: :huh: tak bym trzymal do czerwca ale piernicze nie bd kupywal po 1000zł :lol: :lol: :lol:

arni251    5

Panowie chce troche dla jednego handlarza utrzec nosa, dlatego jestem w stanie zorganizować skup bydła exportowego. U nas jest tak, gościu bierze w wadze od 200 do 300 kg, np zawioze byka co ma 350 kg to on odrzuca skitke w ilości ok 20 kg i te pozostałe 30 musze sie zrzec bo on płaci tylko za 300 kg a i tak daną sztukę wezmie, wiec to troche jest nie halo. A i tak większośc gospodarzy co tym sie zajmuje to muszą sprzedać bo z tego żyją. Więc jak wspominałem jestem w stanie zapewnić miejsce do skupu wg wymogów weterynaryjnych i przy dobrych cenach i płacach za wszystkie kg(oczywiście odliczając skitkę) a napewno będą chętni na sprzedarz. Woj warm maz, powiat Gołdap. Proszę zainteresowanych o kontakt na priv.

nadzio    4

MORA a czy ty przypadkiem nie mówisz o firmie Opoń z okolic strzelina? ;)

gucik131    7

Świętokrzyskie 6.42 z vat jęli by ktoś miał minimum 10 sztuk dajcie znać powiat jędrzejowski, pińczowski i kazimierski. pozdrawiam

czaro    13

My dzisiaj jałówkę krzyżówkę typowo mięsną sprzedaliśmy. Dostaliśmy po 4.80 zł + Vat czyli prawie 5 zł.Mniała 525 kg brutto.Za normalne jałówki płacą między 4.40 a 4.60 + Vat.Za byka typowo mięsnego(czyli kolorowego ;) )płacą 6zł + Vat

byk HF 650kg po 6,20zł z vatem

Lubelskie

dużo handlarzy przyjeżdża w woj. świętokrzyskiego ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

SAMIK    3

dużo handlarzy przyjeżdża w woj. świętokrzyskiego

Ostatnio przyjechał kupiec z swiętokrzskiego z własną wagą, co krzyczał ze płaci po 6,80 z VAT, jak mu powiedziałem ze byki bedą ważone na mojej wadze to odrazu zaczął kręcic ze byki nie zabardzo i ze nie da tej ceny co wczesniej mówił. Wniosek nasuwa sie sam u mnie w okolicu duzo teraz takich cwaniaków przyjeżdza.

A cena 6.10-6.20 z VAT za ładne byki miesne

SAMIK    3

@mickas092 Jakis mięsiąc temu miałem kupca na odsadki krzyżówki 9zl+Vat

A teraz to 8,50-8,70 zl/kg i trudno znależc kupca.

suzuki21l    5

SAMIK, powiem ci że w dzisiejszych czasach, rodak rodaka okrada, a nawet rolnik rolnika potrafi, jeśli ktoś odstawia sporo bydła rocznie , proponował bym zainwestować w wagę stacjonarną najlepiej elektroniczną , jak przyjeżdżają z wagą pytaj o legalizację tarowania wagi,

SIEWCA    24

kujawsko pomorskie 6+ vat za hf miesny 7+vat.

Powiedz gdzie, bo jakoś nic o tym nie wiem aby w kuj-pom były takie ceny. :o ;[

adamjd6100    3

Witam u mnie woj. śląskie cena za HF do 600 kg 5.50+VAT powyżej 5.40+vat za mięsne 20 gr. więcej i powiem jedno JE...E Złodzieje!!!!!!

tom220    0

Powiedz gdzie, bo jakoś nic o tym nie wiem aby w kuj-pom były takie ceny. :o ;[

taki gosciu skupuje dla Turków

petes    0

Witam u mnie woj. śląskie cena za HF do 600 kg 5.50+VAT powyżej 5.40+vat za mięsne 20 gr. więcej i powiem jedno JE...E Złodzieje!!!!!!

A kto Ci brał Janeta, Chwastek, czy może kto inny??

pioter    44

okoliczni handlarze dają 10,80gr podstawa WBC, 30gr więcej jak w zeszłym tyg.

adamjd6100    3

petes- zakłady mięsne HAM idealna nazwa do działalności ;[

Dzisiaj też sprzedałem u nich byka HF 20 miesięcy waga 734 kg i ciekawi mnie jaka była by różnica przy tej samej paszy ile miał by byk mięsny kg czy jest ktoś w stanie dokładnie odpowiedzieć mi na to pytanie.

Na 5 dużych hf daje 2 wiadra śruty(wiadro 10l.) dziennie i siano i słoma do oporu a w sezonie letnim dużo trawy oraz czasem sianokiszonka.

Pozdro.

Edytowano przez adamjd6100

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?