Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipoo    14
Napisano (edytowany)

no sprzedane byki Hf 672kg - 5,7 MM ale biało czarny 550kg -5,5 i taki chudzielec hf (w czerwcy dwa lata miał miec) a wazył 403 kg :huh:-4,9 i jałówka CH 494 kg -4,9- cos mi sie tanio wydaje :huh:

mówilize swinki teraz 4 zł a maja podejsc w przyszłym tyg do 5 zł

Edytowano przez Filipoo

Piterr    0

A mi wczoraj proponowali po 5,7 plus vat za trzy mieszańce czarnobiałe o wadze ponad 700kg ,a jak mówiłem że mało to 5 gr jedynie chcieli dołożyć. Ale nie sprzedałem, więc wieczorem otrzymałem tel. od przedstawiciela tej firmy że dadzą mi 6 plus vat gdyż żaden z nich niema 24 miesięcy a oni właśnie takie potrzebują na eksport. Po dłuższym zastanowieniu powiedziałem jednak że nie jestem już zainteresowany ,ponieważ jest to dla mnie dziwna sprawa że w ciągu 6 godzin dołożyli sami z siebie 0,3 zł i chcieli być po nie dzisiaj rano. Ale oni nie dają za wygraną i dzisiaj ponownie do mnie dzwonili z tą ofertą. Tak więc ja jeszcze czekam może coś się zaczyna dziać na tym rynku.

Filipoo    14

nom mi do tych cen doszedłwat tak ze nie najgorzej ale mogło by byc lepiej

Wiadomość z agroFakt.pl

Filipoo    14

spoko będe to miał na uwadze :)wiesz tak mi mówił ten koles co byki brał oni swinie tez kupują za maciore stara dzisiaj płaci 2zł a za knura 4 letniego chyba to 1,2zł przynajmiej tak mówił ale dobra to nie ten temat :D

martinezo    16

H-F cena 5.70zł/kg netto, mieszańce 5.80 zł/kg netto, cena z wczorajszego dnia (południowa wielkopolska) ;)

LukaszNZUL    3

pare dni temu sprzedałem byki mieszańce po 6,20+vat.

(była to podobno maksymalna cena)

Wielkopolska okolice Leszna

mikic360    16

woj. lubelskie, powiat bialski, Ł-meat łuków

tendencja spadkowa od 3 tygodni klasa O - 9,7

SzweDes    0

Moja pierwsza dostawa do Morlin F-ra z 25.01.2011 4 hf wybicie 329kg 362kg 371kg 372kg klasa O cena 10.10 + premia 3% + VAT. Jeszcze spore błędy w żywieniu ale póki co handlarze WON:)))

kuzaj63    25

H-F cena 5.70zł/kg netto, mieszańce 5.80 zł/kg netto, cena z wczorajszego dnia (południowa wielkopolska) ;)

Mogłbyś podać namiary na Twojego kupca? Może być na PW.Będę wdzięczny :)Bo moja firma jeszcze po koniec grudnia uraczyła mnie super ceną 6.7+vat za mieszańce,a teraz za hf tylko 5.2 !,hociaż po małym wyciskaniu urosło do 5.5 PLN

dwojtek01    13

@ SzweDes co do Morlin to są cwaniaki pierwsza liga .Sprzedawał im kolega jałówki ,że wyszła O klasa?

jacekw1224    1
Napisano (edytowany)

@dwojtek nie wiem co za jałówki miał twój kolega,ja wszystkie bydło oddaje do Morlin jałówki byki i nawet sąsiad daje im krowy i jestem bardzo zadowolony ale nigdy nie miałem klasy O zawsze od R w góre raz nawet za byka BBB dostałem klase U .Płatność jest zawsze w 14 dzień od sprzedaży i nie daje zarabiać pośrednikom bo dla mnie to złodzieje ,rolnik przez prawie dwa lata chodzi przy zwierzęciu a oni za przewiezienia do ubojni chcieliby zarobić z 500 zł,nie dajcie się omanić ich gadką bo w tym są dobrzy!

Edytowano przez jacekw1224

dwojtek01    13

@ jacekw1224 proszę czytać dokładnie posty .Pytałem @szweDes czy sprzedawał jałówki ,że mu wyszła tylko O klasa .Kolego jacekw1224 czy na fakturze ma kolega godzinę uboju zwierzęcia i godzinę warzenia po uboju próbował to kolega sprawdzić , bo to jest istotne przy sprzedaży na WBC .Niech kolega spróbuje udowodnić Morlinom ,że byk powinien wybić się o klasę wyżej to oni pokażą jak ten sam byk potrafi się wybić o dwie klasy niżej .Zresztą nie handluje się z cwaniakami którzy twierdzą ,że nie muszą kupywać towaru od polskich rolników bo sprowadzą go sobie z zagranicy .

jacekw1224    1

Ja swoje bydło zawsze waże a potem przeliczam na wagę żywą i po tych zestawieniach cena zawsze wychodziła mi jakieś 30 do 50 gr niż ta co oferowali mi handlarze które jak zresztą większość bydła wywozi do Morlin,faktycznie na fakturze nie ma godziny uboju ale myślę że to i tak nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia bo faktura przychodzi po tygodniu więc tegoj półtuszy i tak nie ma już na zakładzie.Jeżeli ktoś ma typowego hf to i nawet handlarz nie da ci za niego kokosów ja staram się kupować mieszańce mięsne i sobie chwalę tą firme.Wiadomo że wszystko zalezy od klasyfikatora jak sklasuje półtusze ale to są uroki sprzedawania na poubojowo tydzień życia w napięciu :)

damian40000    85

To widzę że w Morlinach się poprawiło od kiedy ostatnio do nich odstawiałem w listopadzie 2009. Wtedy odstawiłem 2 byki około 800kg i krowę 600kg. Wszystko w klasie O, w tym krowa wybiła się poniżej 40%. Zaraz zadzwoniłem ale nic to nie dało, wydaje mi się że byki ją zadeptały wtedy. Ogólnie odstawiłem im około 20szt. w tym tylko krowa ponad 900kg wyszła w R a pozostałe zawsze w O. Teraz sprzedaje na żywą wagę ale nie handlarzom tylko do zakładów. W mojej okolicy bierze kilku gości spod Słowackiej granicy którzy płacą całkiem dobrze. Gdyby morliny były uczciwe to nie brali by bez wagi, a tak przysyłają samochód i za tydzień przychodzi kwit i nie ma odwołania.

pawelol111    712

Teraz na Turcję z Niemiec towar idzie... u nas plotki sieją żeby cenę obniżyć i jak na razie się udaje.

SzweDes    0

@dwojtek01 nie były to jałówki tylko byki, napisałem że spore błędy w żywieniu (za mało białka). Ale póki co będe oddawał do morlin ALE pożyjemy zobaczymy...

gregc330    3

Jak znam życie to morliny czy też inne zakłady które biorą na WBC to nieźle lecą w kulki z nami,klasyfikują jak najniżej a my się cieszymy że super wyszło. @jacekw1224 i tak niewiesz czy nie wychodzi handlarzom więcej gdyż oni dostarczają regularnie i napewno mają inną cenę i tu się nie mylisz że to złodzieje.

pioter    44

czyli mówicie, że jak przyjedzie handlarz z wagą po byka na podwórko to was nie oszuka??? :D wiecie w ogólnie w jaki sposób i kto klasyfikuje sztuki??? w Kole nie ma problemu, żeby być osobiście przy klasyfikacji, tylko trzeba to wcześniej uzgodnić.

DARKPANTER    5

Ja sprzedaję do łukowa byki na WBC przeważnie HF i wybijają się bardzo dobrze nawet niktóre sztuki ponad 60%, a z handlarzami to nawet nie gadam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?