Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limusine    8

Koledzy sprzedawał ktoś byki ciężkie po nowym roku? Doszły mnie słuchy ze cena spadła w 2011 roku to prawda>?

arni251    5

Spadła???? A wszędzie bębnią ze cena idzie w górę i nie ma mowy o spadku. Ceny nie znam ale będę wiedział pod koniec stycznia bo wtedy będę sprzedawać.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Antek21    1

Ja w sobotę sprzedawałem do zakładu Mokobody to gostek mówił że cena wcale nie spadnie ale nie ma co się spodziewać takich podwyżek jak było dotychczas. Szukają dużych ciężkich mięsnych byków i zapłacą ponad 12złWBC.

Wiadomość z agroFakt.pl

damian40000    85

Dzisiaj sprzedałem hfa 660kg po 5,80+vat. Cena trochę spadła ale wydaje mi się że to przez to że zrobiło się ciepło i każdy zachęcony ceną z tamtego tygodnia ruszył na spęd.

wojtas    73

Dzisiaj dzwoniłem w sprawie krów rzeźnych. Mam taką około 800 to u jednego 4+ vat a u drugiego 4,3 +vat. woj. podlaskie

Antek21    1

Ryzyk fizyk... cena już wydaje się być dobra to nie ma na co czekać:) lecz są tacy co się jeszcze wstrzymują. No zobaczymy jak to będzie. Ja jutro fakturę dostane to napisze co i jak.

Dzientki    1

Ja niedawno sprzedałem dwie jałówki miały 503 i 563 kg dostałem za nie po 5 zł plus vat za kg. Odbiorca powiedział, że obecne ceny powinny utrzymać się do marca. Za byczki mięsne, ale takie powyżej 700 kg płaci po 7 zł.

damian40000    85

Słuchajcie, jak to jest, czy jak sprzedajecie byki, jałówki itp, to z świadectwem zdrowia?

U nas nie wymagają żadnych świadectw na bydło.

arni251    5

No a u nas wymagają i właśnie wczoraj miałem wozić exportówkę ale spęd się nie odbył bo weterynarze strajkują.

Dzientki    1

To jest jakaś ubojnia w Maciejowicach. Zwierzęta odbierają z podwórka, tylko aby dostać po 7 zł to byczek powinien mieś powyżej 700 kg i wyglądać na mięsnego. U mnie niestety takiego nie znaleźli za moje proponowali mi po 6,20 za kg, mają po około 600 kg.

dywcio    3

Dzientki ta ubojnia jest ok 10 km odemnie. Z tego co mówisz to ładnie płacą ale jakoś wcześniej to kiepsko płacili większość osób w okolicy woli odstawić bydło handlarzom (lepsza zapłata) którzy wywożą żywiec ponad 200 km :rolleyes: mając ubojnię pod nosem która ma ładny przerób ponad 100 sztuk dziennie. Ale co z tego skoro ten zakład nie wspiera okolicznych rolników tylko woli ściągać z daleka:)

DARKPANTER    5

Dziś dostałem fakturę z Łukowa za byki 7 HF i 1 mieszaniec simental średnia cena za kg WBC z vat i premią 12,07

Antek21    1

Mi w Mokobodach za hf dali po 10.30 a simka po 10.80 w WBC. nie jest źle ...dziennie bija 200 sztuk :)

andzin    3

Dostałem rozliczenie z Łukowa to tak na WBC od 10,90 do 11,45 wszystkie mieszańce około 650kg. Do tego 5% premi i 7%vat to średnio 12,46za mięso. W przeliczeniu na żywą wagę od 6,55zł/kg do 7,84zł/kg. Wybojowość 57%. Cena dobra ciekawe ile się utrzyma.

bystry    0

Dzientki to ty masz jaka rasę byków ?? Ja mam limuse krzyżówkę będą miały po 800 kg średnia wagę czy może mi ktoś z was polecić jakiegoś dobrego kupca na te byczki ??? Pozdrawiam!!!

Antek21    1

Do tego zakładu co ja oddaje przywożą z całej polski.... co noc kilkanaście ciężarówek z zachodniej polski przyjeżdża. Za mięsne duże byki 12.50 zapłacą.

Dzientki    1

„bystry” ja mam mieszańce po limousine oraz simentalu, ale i Hf też się znajdzie. Moje mają dopiero po 20 miesięcy, więc i tak z ich sprzedażą poczekam do wiosny.

lukas21    3

Dla mnie handlarz za byczki 650kg daje 6.70 z vatem. Nie wiem czy czekać czy sprzedawać i czy nie lepiej na WBC.

Edytowano przez lukas21

mikic360    16

Witam mam rozliczenie z 16.12.2010.(dopiero odebrałem) :)

Ł-MEAT Łuków (Lubelskie) powiat bialski

Byk mieszaniec LM, waga żywa 830, waga mięsa 500, klasa E-, cena 11,45 +premia za umowę 5% + VAT

Dawno już nie było takiej sztuki u mnie bo 60% wybicia :) no i rachunek końcowy....:)

Aktualnej ceny niestety nie znam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.