Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafftti    2

Z tym Łukowem to nie prawda. Ja tam oddałem w poniedziałek czystego lm w wadze ok 800 kg i wyszedł po 9,5. Jak mi przyjdzie rozliczenie to zobaczymy dokładnie jak się wybił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    16

Tak płacił tydzień temu a w tym nie wiem co będzie.

 

Cenę z Łukowa dowiadywałem się u klasyfikatora z cennika bieżącego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

timasz    52

Morliny na WBC po 10,50 za kg oczywiście za opasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    16

W miarę możliwości piszcie za jaką klasę WBC ta cena ;) Bo rozumiem ze to klasa wyjściowa czyli "O"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    7

Jestem z podlaśia, dziś dzwonił znajomek że ubojnia Kostry Śmiejki, ma zapotrzebowanie na 160 szt.byków dziennie, wszystko odbiera turcja i bez łaski 6 zł za kg żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    11

Kostry zapotrzebowanie może i ma ale cena i tak od towaru zależy sprzedawałem do nich to wiem jak jest. Wysyłają samochód po towar sami ważą ile ci powiedzą tyle masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    145

Wszystko zależy od masy i razy oraz mięsności. Jałówki hfxlimousine po 4,7 plus Vat dostałem waga nieco ponad 500 kg, za montbelierd waga 670 kg wiek 17 miesięcy po 4,7 plus VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    0

4 byczki mieszańce simentale, jutro odbiór u mnie, cena ugadana dziś - 6 zł ! Pierwsza taka cena w moim i taty życiu, jutro napisze jakie wagi, ale myślę że każdy >530 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    0

Witam, ja też sprzedałem byki daw. Rasy hf czarno białe w wadzie 730,750kg i najpierw na wagę chciałem je sprzedać bo oferowali mi 5,80zł.+ vat i się zgodziłem ale powiedziałem im że sprzedam je za 8000zł tak jak stoją na oko to facet się zastanowił i przeliczył na kalkulatorz i się zgodziliśmy a z wagą to je sobie przeważałem te byki same na wadzie.

Sprzedane na terenie lublin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Ja za hf 810 kg(zważony przed odstawą brutto) w morlinach wyszedłem 4800zł waga mięsa 430 kg w klasie R1 cena poubojowa 9 88 +wat, a drugi mięsny 60%BB waga 850 na żywo 5250zł waga mięsa 450 kg klasa U cena poubojowa 10,5 + wat, a to wszystko 2 tygodnie temu na dzień dzisiejszy cena jest już o 40 gr wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    7

A jak tam ceny bydła w kuj-pom? Bo mi za byka ok700kg mieszańca BBB chcą dać 6,4zl/kg i nie wiem czy to dobrze? Bo słyszałem ze płacą za takie 6,7. Za jałówki mieszance chcą dać 4,7zl, a za byka HF ok620kg 5,4zl to dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    16

Woj. Lubelskie

Łmeat Łuków klasa O- 10,20

R- 10,60

ZM Mościbrody R- 10,90

plus VAT oczywiście :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Ja mam teraz kilka do sprzedania to gdzie najlepiej? zawsze oddawałem do mokobod ale teraz się zastanawiam. Tam też turek bierze wszystko co jest... a jak jest z chobotem (konrad)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otom    0

Napisałem temat jaka wybojowość i dlatego można się zastanawiać dlaczego tak dużo jest wpisów w wadze żywej ponieważ pośrednik ma około 200 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    27

To za byki mieszańce z LM ok 650 kilka może pod 700 proponuje mi znajomy kupiec po 6 zł + vat, jutro dam mu odpowiedź bo jeszcze nowy kupiec się odezwał, i jutro ma oglądać byki no i zaproponować cenę i warunki, tylko że na nowego trzeba uważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    5

Byk mieszaniec mięsny, ok. 500kg, proponowana cena 6,3+vat ;)

Jałówka mieszaniec, 560kg, 1,5 roku 5zł brutto, sprzedana,

byk: 650kg, hf, 1,5 roku 5,3+vat , nie wiem dlaczego tak duża różnica z mięsnymi,

 

reasumując: mięsne 6,3+vat, hf: 5,3+vat

ceny satysfakcjonujące, płatność 3dni max i kasa na koncie

woj. mazowieckie

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.
       
      P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×