Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Yoda    18

Ja tez na poubojową sprzedaje raczej ale teraz byk szedł "na dokładkę" do krów więc na żywą. Jak teraz płaci R? Ten co brał ode mnie to twierdzi że koło 9 więc przy wybiciu koło 60% to samo wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

kurpan    0

W czwartek sprzedany 50% LM waga żywa 568kg 20 mies. 4,80 + VAT (okarmienie 45kg za sztukę niezależnie od wagi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    2

Byki HF, 4,8 do 4,9 zl/kg i jeszcze problem ze sprzedażą "bo towar nie schodzi"

P A R A N O J A POPROSTU


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    0

pany wie kto jak płaca łukowskie zakłady za wołowine ? sasiad ich polecał cenowo ze z 9,3 podniesli na 9,5 po ubojowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

niech forum nie pisze tak ;u nas byki po tyle i wazyły tyle tylko WAZYŁY TYLE RASA TAKA W REJON JAK NIE MIEJSCOWOSC FIRMA np WIES-POL zapłaciła nam .... za żywiec z potraceniem %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    19

Drogi polonisto, dla ścisłości muszę Ci oznajmić że forum nie może pisać, pisać posty mogą ludzie i zamieszczać na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Panie -dzikijohn- ale z Pana to jest formalista! Miejże Pan trochę pobłażania dla innych. nie każdy rodzi się erudytą i ze zdolnościami literackimi.Witekbr5 napisał jak napisał i po co robić z tego problem jak każdy wie o co chodzi ze słowem FORUM.Też nieraz widzę błędy ortogr. i stylistyczne i nie robię z tego larum.Ważne są informacje!!!! I Pan witekbr5 bardzo dobrze zwrócił uwagę,żeby pisać wagę sprzedawanej sztuki, rejon itd, bo tych istotnych informacji faktycznie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    0

Najnowsze noty ŁMEAT-ŁUKÓW S.A ZA opasy po ubojowo 9,80

Po rozmowie z kierowca knjonu przewożącego bydło mówił ze zaczynają spędzać bydło na Podlasiu do uboju z całorocznych wypasów i cena nie wzrośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    15

U nas też cena spadła bo na Podlasiu pmb Białystok 8,5 poubojową a handlarz max 5+vat na żywca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    16

Ł-MEAT Łuków (Lubelskie) powiat bialski

byk mieszaniec SM, waga żywa 775,wiek 29 mies, waga mięsa 420, klasa R-, cena 8,95 + VAT +premia za umowe

 

od dzisiaj 30gr w dół :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    531

W poniedziałek sprzedałem po 4,7+vat. Byk HF


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    104

również jak kolega powyżej, we wtorek sprzedałem byka HFa około 720kg, 4,70zł + VAT (jak facet powiedział 4,70zł za kilo z powodu że jest wysoki a jakby był jeszcze "zbity i bardziej wypasiony" to by było lepiej :blink: ehhh

 

Pozdrawiam :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

No to ceny lekko drgnęły w górę wczoraj HF 700kg 5,00 a mięsny 680 5.30 wielkopolska i 5%potrąceń do ubojni tylko to obniżające się euro może obniżyć cenę w niedługim czasie- ceny oczywiście netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.
       
      P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×