Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

czarnyyyy    1

a moze napisze ktos kto sprzedaje na wbc jak mu to wychodzi na wage zywa(jakie sztuki,ile kilo i jaka cena wychodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    27

Mi dzisiaj zaproponowali za byki 4,7zł , a za krowę 3zł. Jednego chce kupić gościu i daje 5 zł, to pewnie sprzedamy mu największego :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    44

u mnie w grudniu cena wyjściowa na WBC była 8,10 zł, a w tym tyg 8,50zł także coś sie ruszyło :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

kamieniak89    27

W przyszłości jak się stado powiększy też chcem sprzedawać na WBC, kiedyś u nas tak skupowali, ale zakład upadł, a teraz po małe ilości nie chcą przyjeżdzać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Najtańsze to są takie z pod sklepu co poją się piwem. Za nie niky nie chce dać ani złotówki!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    1

umnie cena wynosi 4 ,60 za byki miłem 12 sztuk sprzedałem zeszlym tygodniu najlżejszy miał 760 najcieszy 950 kg. wtym tygodniu mja przyjechać po jałówki ceny jeszcze nieiem ale jak będe wiedził jak płaca to dam znać, ale wiem ze cena na marca ma podskoczyć do 5,50 ale ja w to niewierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    44

u mnie jutro jada na WBC, cena wyjściowa 8,50 ciekawe jak wyjdą. skup w okolicy oferuje 4,75gr + VAT HF i 5,10gr + VAT mieszaniec.

 

@AGRObombula w jakim wieku sprzedawałeś swoje byki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    52

ja mam do oddania 4 sztuki na marca ciekawe po ile wtedy beda oddaje oczywiscie do morlin mysle ze te 8,50 na wbc bedzie oddaje byki 18 miesieczne jeden koles u nas oddal 30 miesieczne i na jednym stracil po 400 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    44

9zł to jest cena wyjściowa???jaka rasa byków i dokąd sprzedajesz??mam cennik z Sokołowa i 9zł to jest dopiero w klasie U

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    14

WiR Łopuszno płaci od 4,7 do 5 zł netto/kg. Facet od skupu przyjeżdża, ogląda, podaje cene i za kilka dni odbiera, rozliczają się też poubojowo ale cen nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    1

dzisiaj umnie byli po jałowe bydło i niezłe z nich cwaniaki najpierw mi mówia ze cena za byki 4.60 + vat a jałówki po 3,50 + vat no nic no toładujemy bylismy tak może na 3 sztuce a koleś mi mówi że da mi niewiecej niż 4, 20 z vat za byka a za jałówkę 3,10 z vat to sie w nerwilem i musieli rozadowac auto pod nakazem wezwania policji, a wiec radze panowie uważać komu sie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    6

Ale skur***y !! Świnie tanie nie hoduje już i mysle wziąść sie za byki a tu widze ze ceny takie sobie,żeby było 5zł... Musze sie zorientować po ile w moich okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    14

MarcinC360 - można wiedzieć skąd jesteś, widziałem że pytałeś wcześniej o ceny w świętokrzyskim ? Możesz na PW albo gg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    1

dzisiaj umnie byli po bydło wkoncu sie pozbyłem dali mi 3, 60 z vat za jałówki a byki płacili co 4,70 z vat dałem co sie tylko dało bo koleś mówił ze ceny bydła zaczną spadać nastepne auto zamówilismy na maja potem reszta na grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.
       
      P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
×