Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

vbox33    32

A jak się nazywa ta firma z Rawy Mazowieckiej?? Chodzi o Rawe Maz w woj. Łódzkim?

karolr2    180

dzisiaj hf 595kg po 7.80 i dwa po 440 jeden 7.10zł a drugi 7.50 wszystko z podatkiem miały po 18miechów i nie chciały rosnąć dlatego sprzedałem

Wiadomość z agroFakt.pl

mont    0

mieszanka szt 8 srednia waga 764 kg 7.50 netto wielkopolska , tendencja wzrostowa

edzia    6

Małe pytanko. czy ktoś zna ceny wołów? Chciałabym wykastrować byczka,żeby mi po jałówkach nie skakał, tylko nie wiem jak potem ze sprzedażą?

edzia    6

Kastracja buhajka?Karalna? nie zamierzam mu jajek drutem podwiązać tylko lek-weta zawołać!Karalne to powinno być dopuszczanie 10 mies jałówek.

Edytowano przez edzia

jezyk992    3

Mieszance, jeden z simentalem, drugi z angusem, 667kg i 720 kg brutto, po 7,60 + Vat, potracenie 6%....łódzkie

Marlik20    3

ostatnimi czasy za byki płacimy od 7,5 do 8,4brutto potrącenia zazwyczaj 6 % chyba ze ktoś przegina pałę, to więcej.

krówka 1klasa ok 6zł netto.

pawel885    380

Znajomy kupił sobie wagę do żywca to teraz żałuje bo żaden handlarz nie chce od niego brać bydła :lol:

danio1989    0

a guzik na pilocie który ? kolego marlik20 B)

nie złapałeś za rękę to powstrzymaj się od oceniania chyba że, jest inaczej ? ale nie o tym to temat

dzisiaj poszła 1 szt. mieszaniec 7,70 + VAT

Marlik20    3

a juz wiem o co Ci chodzi coraz popularniejsza praktyka, nie mam wagi elektronicznej, mam starą wagę na kołach możemy ważyć u Ciebie, możemy ważyć na wadze samochodowej, a jeśli ktoś Cie wydymał to twój problem, masz coś mi do powiedzenia pisz na pw gg; mogę Ci również podać numer telefonu.

Paweł885 wolę kupować u kogoś kto ma wagę bo nie muszę się uganiać z ważeniem.

cena jest do negocjacji waga jest świętością.

Ubolewam nad tymi praktykami bo przez takie coś nie ma uczciwej konkurencji na rynku, i wiele osób sprzedaje tam gdzie jest wyższa cena nie zważając na inne sprawy, np wagi.

slawek2301    12

Znajomy kupił sobie wagę do żywca to teraz żałuje bo żaden handlarz nie chce od niego brać bydła :lol:

ja chętnie przyjade do twojego kolegi pomimo że ma wage niema najmniejszego problemu możesz w przybliżeniu określić okolice z jakich jesteś? ceny są oczywiście różne zależy od wagi jak i umięśnienia jak wszędzie reszte jak trzeba to na prv

bluecows1    10

przepraszam zatem marlika i wszystkich których uraziłem swoim wpisem ale fakt jest faktem trza uważać a co do cen to u mnie byk do 8 z watem, krowa do 6.8 z watem

pawel885    380

ja chętnie przyjade do twojego kolegi pomimo że ma wage niema najmniejszego problemu możesz w przybliżeniu określić okolice z jakich jesteś? ceny są oczywiście różne zależy od wagi jak i umięśnienia jak wszędzie reszte jak trzeba to na prv

Kolega zważył u siebie-625kg,szerszy jak wyższy, zadzwonił do handlarza i mówi "mam byka, mieszaniec ok 600kg"- handlarz mówi cena 7.2-7.5 za kg. Zgodzili się, handlarz przyjeżdża widzi wagę i mówi że 6.5zł to max może dać. Wcale nie chciał ważyć i nawet 10gr dołożyć... Jestem z okolic Pułtuska

KARGO    81

Panowie mam do sprzedania 11 byczków czarno białych głownie hf do dalszego odchowu w wadze od 250-500kg wiek 8-14 miesięcy ile mozna za takie wziąść??? Sprzedaje bo nie mam gdzie trzymać jak ktos chetny to prosze na PW jestem z podlaskiego.

Marlik20    3

Kargo- za takie byczki byś wziął podobnie jak za duże pod nóż, do dalszego odchowu każdy szuka ras mięsnych lub mięsno-mlecznych

loldek37    4

w kuj. pom. ja sprzedaje do łuniewskich stabilna firma jakies 1,5 miesiaca temu jałowki limusene 50 procent po 6.50 byk mieszance po7,80 a jezeli chodzi o firmę z rawy mazowieckiej która tu w okolicach tucholi skupuje to radze wazyc przed sprzedaza,

Cgodzi o firme RAWA z miejscowosci Stare Glinki czy o inna firme bo ta tez skupoje w Gostycynie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?