Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jelcz    2

To też wg mnie zależy od woj. bo jak patrze jak podawają ceny z północy i centralnej polski to się różnią 0,50gr nawet do 1zł...Aż dziwne mi to jest że ci tak mało oferował

tomi24    0

Witam. Dziś sprzedałem byka czarno białego waga 760 kg po 7,7 zł. kupujący to ubojnia "Józan" Koziegłowy.

Wiadomość z agroFakt.pl

komodo    89

watpie zebyb firma dawala rozne ceny w roznych woj. raczej jest jednolita polityka cenowa mozna ewentualnie samemu cos wynegocjowac za wieksza liczbe sztuk

1piotr1    11

jelcz źle przeczytalem twoj post bo ty napisałeś 8 zł BRUTTO a ja 7,5 NETTO więc ceny jak najbardziej zbliżone w zależności czy vat/ryczałt 8%/7%

więc zwracam honor........

Edytowano przez 1piotr1

jerzy86    9

Znacie może jakąś firmę/ubojnie z pomorskiego, która dobrze płaci?

Dzisiaj znowu byli u mnie handlarze, denerwują mnie już, jak nie uda im się oszukać na stawce to próbują na wadze...

soltys48    344

@Jelcz do SŁABEGO oddałem tylko jedną krówkę ale mam na sprzedaż ciężkie byki(3 sztuki) i na nie negocjowaliśmy cenę-gdybym je sprzedał razem z krową to może dostałbym po 7,8,-

Ponadto

Posiadam do sprzedaży minimum 20sztuk bydła tj.

-cielęta odpojone

-odsadki

-jałówki pod zacielenie i cielne

Wszystkie sztuki są mieszańcami mięsnymi,posiadają paszporty i są w wyśmienitej kondycjizwierzęta będzie można sobie wybrać z ok 60 sztuk,cena uzgodniona będzie na miejscu na każdą sztukę indywidualnie.,....jak ktoś chętny to proszę o kontakt na PW lub pod nr tel 661 755 013

Yoda    17

Ja sprzedałem pośrednikowi przedwczoraj 4 byki średnia waga 620kg i poszły po 7,7 netto

mariuszd93    489

Ja sprzedałem pośrednikowi przedwczoraj 4 byki średnia waga 620kg i poszły po 7,7 netto

Komu konkretnie sprzedawałeś ? Jaka rasa? Jakie to okolice?

Yoda    17

Sprzedawałem pośrednikowi z Wlkp. Były 3 LMS 75% i jeden LMSxSimental.

Szu15000    148

Sołtys, odpisz na PW bo jestem chętny na cielaki odpojone ;]

A tak wogóle wie ktoś ile płaci BM Kobylin, Blutex Kaszczor, Bykpol czy Biernacki ? z góry dzieki ;]

jozmi    0

Dzisiaj sprzedany byk mieszaniec 770kg po 7,30 +Vat i jałówka BBB 740kg 5,90 + Vat

Wielkopolska.

Komu sprzedawałeś za tą cenę ??

Blutex Kaszczor mięsne do 7,50 netto

lok4    0

Jak ktoś sprzedaje zielazińskiemu to niech wcześniej sobie waży bydło bo lubi tak 40 do 50kg jego waga zaniżyć, a wiem bo raz mu sprzedawałem z tym że wcześniej ważyłem sztuki na swojej wadze i wadze znajomego który ma elektroniczną. Chociarz cenę dawał wyższą trochę od innych, ale wiadomo dlaczego.

hatetusk    1

Co znaczy na obornik? U nas odliczają tylko na okarmienie i przeważnie 7-8 % - zależy od skupującego Chyba że ci chodzi o to że są bardzo brudne to kiedyś jeden skupujący chyba coś tam chciał odliczać ale nie pamiętam ile a ostatnio inny stwierdził że mu nie przeszkadza, teraz po remoncie chlewa mam juz w miarę czyste

raul1985    0

sprzedany 1szt. byk h-f cena 8zl brutto 760kg i krowa cena 6.5zł maksymalnie za mięsne 9zl brutto . z tego co rozmawiałem na razie cena stabilna i żadnych zmian na razie nie będzie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?