Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

damian40000    85

byk hf 700kg 7.10+vat byk czarno biały niski 710kg 7.30+vat byk 50% hereford 760kg 7.50+vat krowa hf 660kg 5.50+vat 8%potrącenia. ZM Łuniewscy.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafik88    0

Ale zdarza sie,że Biernacki płaci od ręki super a na termin jeszcze lepiej i niektórzy dadzą się złapać na to,no i zapłaci raz może dwa a później telefonu i słuchanie muzyczki w głośniku,albo wycieczki do Goliny

Biernacki źle nie płaci, ale musi być gotówka. Kiedyś nie płacił mi przez 3 miesiące 26tys. to wysłałem pismo że jeśli nie ureguluje należności w ciągu 2tyg to zostanie mu założona sprawa w sądzie. I przelał po tyg. Od tamtej pory tylko gotówka. I uwaga na niektórych typów którzy przyjeżdzają u niego po bydło. Co sztuke radze tarować wage. Bo rżną jak można

soltys48    502

Propozycja dla sąsiada-krowa +-550kg cwaniaki z TST dawali po 4,-/kg!!!!! :D :D Chyba ich poje....ło!

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

barttt    0

wczoraj poszły dwa mieszance 730kg po 8.30 i 638 po 8.00,ceny z vatem,sztuki wazone na własnej wadze ostatnio zakupionej:) tak to mozna handlowac

fergusonki    36

u mnie dziś były żydy i szukają głupich po 4,80 chcieli HF pfff:)

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

soltys48    502

Krowa za którą proponowali po 4 jest w super dwójce jak to określił mój ojciec

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Maluch    4

Zakłady Mięsne

MORLINY S.A. na

zlecenie firmy OSI

Poland FOOD WORKS

Sp. z O.o.

poubojowa

klasa O

buhajki śr 13,45

jak policzyć z tego cenę wagi żywej bydła

Edytowano przez Maluch

damian40000    85

wagi żywej z tego nie policzysz jedynie jak masz żywą wagę to mozesz cenę żywej wagi policzyć. To co dostałeś za byka dzielisz przez wagę żywą netto i masz cenę na żywo brutto.

Edytowano przez damian40000

mont    0

coś sie dzieje bo za byka od 6.50 do 7.50 netto idze dostać , jednak majowa cena była podpucha

wolowik    22

w piątek kilkanaście sztuk różnych i HF i mieszanców poszły na WBC po przeliczeniu na żywą wyszło od 7,32+vat (za O) do 8,45+vat(za U), mięsność 51 do 58%, najsmieszniejsze jest to że najgorzej umięsniony był mieszaniec z charolaise ;)

jestem organizatorem i mowicie ze wszystko super waza i jak placa wam kase na reke tak? powiedzcie mi jak odbywa sie wazenie tych bykow? z pewnoscia na ogolnej i wszyscy pewnie zadowoleni. ok tylko jestem troszke bardziej wglebiony w ten interes i wiem co oznacza golina biernacki. to ze wam dawaja 8zl+vat nie oznacza ze tak musi byc. ale wy pewnie nie dacie sie przekonac ze nawet jak na waszej wadze waza. aha i jeszcze jedno wazyli kiedys u was auto z przyczepa albo cala naczepe?

chudy123    2

Posiadam wlasna wage i sa wazone przed sprzedaza i nastepnie na wadze samochodowej jak je zabieraja dali tyle bo chcieli szybko nakupic i im brakowalo no ale chcieli dac maks. 7,80 no ale ze jeden byk byl BBB i ladnie zbudowany no to cene musieli podnies albo by nie dostali, no a platne oczywiscie gotowka

chudy123    2

Gotowka płaca i + Vat prawie juz 2 lata, chyba ze sie z nimi umowisz lub im brakuje tyle kasy to reszte przelewem lub przywiezie troche pozniej.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?