Skocz do zawartości
dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuzaj63    25

ja po 7.5 netto 4 sztuki mam zapłaconą zaliczkę w postaci połowy kasy zaabrać ma facet w przyszłym tygodniu

Skoro ponoć jest tak dużo bydła i nie ma gdzie sprzedać mięsa (tak twierdzą rzeźnicy,kupujący i handlarze ...)

to po co zaliczkują zakup- czyżby bali sie że ktoś im towar podbierze ?

Wiadomość z agroFakt.pl

raul1985    0
Napisano (edytowany)

sprzedane tydzień temu 10 szt 4 mięsne po 8,60 brutto reszta czyli słabsze mieszance i hf-y poszły po 7.90 brutto cena dalej spada w tym tygodniu kolejne 15 sztuk to zobaczymy jak z ceną, średnia waga 780 kg

Edytowano przez raul1985

dentka17    3

to cena niby ok.7zł/kg a tu wyżej kolega przedaje po 8.60zł? To jak jest w końcu bo nie kumam.

kogut83    6
Napisano (edytowany)

Gdzie można sprzedać byki w okolicy Koszalina

Edytowano przez kogut83

ilnicki96    3

dolnoslaskie poszly 2 sztuki u kolegi wczoraj srednia waga 650/700 kg dostal 7.20+vat

atomik    145
Napisano (edytowany)

Skoro ponoć jest tak dużo bydła i nie ma gdzie sprzedać mięsa (tak twierdzą rzeźnicy,kupujący i handlarze ...)

to po co zaliczkują zakup- czyżby bali sie że ktoś im towar podbierze ?

kolega dywcio stwierdził na mój post tak: "@atomik- nie trzeba być wielkim znawcą żeby na podstawie ostatnich doniesień z rynku i obserwacji tego jak dużo rolników [przeszło w ostatnim czasie na opasy wywnioskować jak się może rozwinąć sytuacja. Ja się narazie nie martwię bo partia byków poszła na początku maja przed spadkami po dobrej cenie a następne właśnie po wakacjach pójdą .Pozdro ;) ;) ", nie odpowiadałem mu na to specjalnie. ale teraz odpowiem że mimo wszystko na cenę ma wpływ wiele elementów i śmieszy mnie to jak ktoś daje mi kontrę że w świetleostatnich doniesień coś tam - guzik prawda. Cenę na wołowinę napędzała w głównym stopniu Turcja. Klient który bierze odemnie bezpośrednio sam wysyła mięso i omija pośredników a to 20-40 gr na kg więcej, jestem stałym klientem i mam kapitalny towar akurat. Niech nikt nie zapomina że przed Turkami głównymi odbiorcami naszej wołowiny były i są takie kraje jak Włochy,Hiszpania,Francja, Grecja a gorszej jakości np. krowy Holandia czy Dania. Pan któremu ja sprzedaję akurat podłapał świeżego Hiszpana i co tydzień wysyła mu transport. A że konkurencja nie spi nawet jak popyt jest teoretycznie mniejszy daje zaliczkę. Nie piszę o urokach handlu i wysyłania za granicę mięsa tzn. zaleganiu w zapłatach bo to nie temat do publicznej dyskusji a wiele firm ma problemy przez oszustów traci płynność i okres zapłaty się wydłuża, nie mówiąc gorzej. Koniunktura zakupów i popytu temu sprzyja obecnie.

to że wielu rolników przeszło na opasy nie rozwiązuje problemu braku dobrej jakościowo wołowiny którą Polak przeważnie nie je bo to co najlepsze od idzie na eksport. tak było z cielakami, opasówką do 320 kg itd. Nie stać jest wielu z z nas na te wołowinę, taka jest prawda.

Edytowano przez atomik
  • Like 1

eryk2    0

Gdzie można sprzedać 9 byków MM poubojowo w woj.łódzkim ?

marzencia    6

to cena niby ok.7zł/kg a tu wyżej kolega przedaje po 8.60zł? To jak jest w końcu bo nie kumam.

zapewne zależy od regionu, sąsiad sprzedawał jakieś 1,5 tyg temu i dostał 8,- netto. i zależy kto kupuje, jak pośrednik(handlarz) to napewno da mniej, niż bezpośrednio do rzeźni ;)

konury125    0

dzisiaj pojechał byk 811kg po 6.40 czysty hf do Biernackiego pytałem co z bykami to mm do 7.10zł

hf do 6.40zł a mieszaniec do 6.80 zł

triplehhh    0

U mnie BYKA 754 kg rasy HF dwa dni temu sprzedałem za 6.50 zł. Jak rozmawiałem z kolegami to mówią że słabo wytargowałem ^^ woj. lubelskie

raul1985    0
Napisano (edytowany)

agrostar współpracuje z nimi od paru lat a konkretnie z jednym panem który kiedyś handlował razem ze starszym. A ogólnie jak sie ich nie zna to trzeba uważać !

Edytowano przez raul1985

atomik    145

Gdzie można sprzedać 9 byków MM poubojowo w woj.łódzkim ?

milex lub zbyszko

raul muszę powiedzieć ,że dobrze ci zapłacił ,dzisiaj za byka około 700 kg mm proponowano mi 7,70z vat a najlepsza cena to 8,00

pawelol111    712

mieszaniec (ładny, i przód i tył dobry, na krótkiej nodze) 565 kg -7% po 7,5 brutto i hf ale z domieszką (tył marny), 660 kg -7% po 7,1zł brutto

loldek37    4

dzisiaj sprzedane byki 1hf waga na brudno 864 proponowal na wage zywa 6.2+vat 2 ncb 783 i 842 proponowal po 6.5+vat ale dalem je poubojowo mowil ze powinienem wyjc lepiej ale okaze sie za 5 dni niby od tego tygodnia zas cena spada

stojar    1
Napisano (edytowany)

Handluje ktoś z firmą JUNIOR Marcin W. z Huta Nowa z okolic Kielc

Kolego osobiście nie handlowałem z nimi ale w okolicy kilku rolników dośc długo czekało na kasę,

nawet w google znajdziesz kilka nieprzychylnych opini na temat firmy JUNIOR nie podam Ci linka bo nie chcę złapać %

Edytowano przez stojar

Zico99    3

Witam dajcie jakieś namiary na skupujących w wielkopolsce i okolic bydło rzeźne mam 3 byki na szprzedaż. Interesuje mnie płatność przy odbiorze no i oczywiście dobra cena ;-)

mezik    0

Dziś sprzedane dwa hf-y w słabszej wadze bo 630 brutto każdy. Dawali mi po 6.40 + vat ale ostatecznie sprzedane po 6.50 + vat, gdyby miały 600 kg na czysto mieli mi jeszcze 10 gr dorzucić ale z wielkim bólem lecz niestety pare kilo brakło.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.

Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.

1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .

Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/

Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR

2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca

Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.

Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?