dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

gomez181    197

Jestem z opolskiego. Ten ich okoliczny naganiacz sam do mnie zadzwonił już w styczniu, bo dowiedział się, że będę miał coś do sprzedania. Numer telefonu dostał od kolegi z wioski, u którego wcześniej byli. Ja pierwszy raz dawałem im buhaja.

 

 

tez jestem z opolskiego,dobra ta firma slaby???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20

dzwoniłem do kilku handlarzy i cena znów spadla a czemu??? jaki tego powód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankow28    0

 

 

tez jestem z opolskiego,dobra ta firma slaby???

W okolicy parę hodowców im sprzedaje. Trochę musisz się w oborze pomęczyć przy ustalaniu ceny ale miałem już gorszych chacharów. Na kasę trzeba czekać parę dni ( ja podobno w piątek będę miał na koncie). Ważenie u nich jest ok (elektroniczna waga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Dziś Kobylin zabierał od znajomego 3hf 750-840kg(po 28-30miesięcy) w cenie 7,3netto(kasa od ręki)i jednego MM(50%lm) po 8,-netto w wadze 810kg(24mies)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Dopuki trawa sie nie zazieleni to nie liczyłbym na wzrosty.

Jedyną szansą było by osłabienie sie złotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Bo w TopAgrar piszą że będzie stała w miejscu a jedni mówią że idzie na doł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
slawek2301
to u was jeżdżą jacyś śmieszni chandlarze bo w przeliczeniu wychodzi 4 i5 zł za kilogram to niewiem czego ieszcze im trzeba, a co do ceny WBC to coś nie za mocno chyba że to były chude sztuki jeżeli były gładkie to kropneli cie dobrze szczególnie na tej mniejszej i to nie na grosze tylko na złotówki

 

chandlarze to nie byli śmieszni a cwani (tylko raz z bardzo daleka trafili uczciwsi) jeszcze powyżej 2000 zł nie wyszli dlatego u nas w okolicy wszyscy oddają bezpośrednio do rzeźni. A moje krowy nie były wypasione za bardzo bo jeszcze trochę się doiły zresztą po prostu wybrakowane i dośc wiekowe 10 i 8 lat

 

monopol na skup cieląt tylko został jest jeden pośrednik

 

 

Co do wyprzedarzy masowej bydła po prostu idzie wiosna w pole czas ruszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Dobry wieczór. Tak jak pisałem pare dni temu dzis miałem sprzedac 3 byki h-f i własnie wróciłem do domu i napisze jak to wygladało. Waga to 785 kg(obwod miezony miarą zoometryczna 215 cm), 732 kg( obwód 205 cm), 690 kg(głupi dzikus nie dał sie zmiezyc), skitka 6% no i to co najbardziej kazdego interesuje to 8,00 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Witam, sprzedałem wczoraj krowę LM 100% do Parkuru - 761kg - 7.38zł netto, krowa liczona na WBC, 450 kg mięsa po 12.5zł netto. Za byki płacą 8zł, 14zł na wbc netto, cena byków spadła, ale myślę że do miesiąc powinno coś ruszyć w górę.

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Jak myślicie bardziej opłaca się hodować do wagi ciężkiej czy może sprzedawać na export takie 300-350 kg ? Doradźcie mi i pomóżcie :) Dodam że kupuję cielęta nie mam krów mamek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

moimzdaniem szkoda sprzedawac takich bo to jest akurat taka waga i ten wiek gdzie najlepiej rosnie zwierzak i przybiera na wadze. tak przynajmniej ja uwazam i tak zaobserwowalem jezeli ktos ma inne to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

nigdy nie mialem stycznosci z exportem , ile placa za kg . ja kupuje praktycznie 99 procent cielat i majac pasze i warunki nie oplaca sprzedac mi sie byka ktory nie ma brutto 750/800 kg , bo koszt cielaka , mleko , pasza tresciwa , cala objetosciowka , w moich warunkach mysle ze na 600 kg byku nie wiem czy wyszedl bym na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Jak myślicie bardziej opłaca się hodować do wagi ciężkiej czy może sprzedawać na export takie 300-350 kg ? Doradźcie mi i pomóżcie :) Dodam że kupuję cielęta nie mam krów mamek .

Jak masz paszę dla nich i starczy ci to trzymaj na duże.

Takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

Witam, sprzedałem wczoraj krowę LM 100% do Parkuru - 761kg - 7.38zł netto, krowa liczona na WBC, 450 kg mięsa po 12.5zł netto. Za byki płacą 8zł, 14zł na wbc netto, cena byków spadła, ale myślę że do miesiąc powinno coś ruszyć w górę.

Skąd jest ten Parkur i ile ci dał za krowe ? Bo nie wierze ze 7,38 + vat płaci jak za byki płacą do 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Witam dzisiaj sprzedałem do firmy MIPOL dwa byczki mm 710 netto po 8+vat i drugi ho 617netto po7,4+vat przyznam że waga mnie pozytywnie zaskoczyła ,kasa podobno w 14 dni na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Skąd jest ten Parkur i ile ci dał za krowe ? Bo nie wierze ze 7,38 + vat płaci jak za byki płacą do 8 zł

Krowa ważyła 761kg, była sprzedana na WBC wybiła się 59% klasa mięsności R+, cena WBC to 12,5zł/kg, łatwo można przeliczyć jaka jest cena za żywą sztukę, no a PARKUR to firma z Mochnaczki Wyżnej, okolice Krynicy.

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

Krowa była sprzedana na WBC wybiła się 59% klasa mięsności R+, cena WBC to 12,5zł/kg, łatwo można przeliczyć jaka jest cena za żywą sztukę

A skad jest Parkur , jaki termin płatnosci i byłes przy uboju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Krowa poleciała na nogi przestała jeść, zawiozłem ją osobiście, zanim wypiłem kawę kwit ubojowy był gotowy, no a termin to przelew 14 dni.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

A kasa pewna ? Skad jest ten cały Parkur ? Jak co to do kogo zgłosić ze ma sie bydło ?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Kierownik powiedział mi że jest w stanie wysłać samochód już po 4 byki, no ale najpierw był na gospodarstwie i je obejrzał, każdy ma ponad 750kg. U nas parkur jest co tydzień we wtorki na spędzie. No a co do kasy to znajomy zootechnik z ZDiZ Odrzechowa sprzedaje im już kilka lat i nigdy nie słyszałem żeby zarzekał.

http://msp.money.pl/...na-a597733.html

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Jak sie nazywa ten kierownik ?

Parkur - Józef Kuruc

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadek125    1

Ja słyszałem ze w bodzentynie przyjechała jakaś firma z łodzi i wykupywała po 9zl a gość tylko robil kreski na bykach .Wiec jak ktos trafi na dobrego odbiorce i bedzie miał porzadne buhaje to dostanie przystepna cene . Ja jestem raczej umowiony na moje 16sztuk bydła na poniedziałek po 8,4+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj