dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19547

Do soltys48 nie chce mi sie wierzyc ze to nie miesne byki byly i ty je uchowales do takiej wagi 850kg w 20 mies chyba na sterydach jechały ;p ? . Chyba ze to ty ich na tej swojej wadze ważyles i tak ci wyszlo ?????

 

 

Jak nie chcesz wierzyć to nie wierz ale to prawda byki kolor może i miały odpowiedni ale postury brak, a czy na sterydach jechały??nie bardzo!! karmione były tak jak i reszta tylko z małym ale.........mleko do ok roku.......ogólnie rosły bardzo dobrze....jak znajdę zdjęcia to wstawie-miałem gdzieś z początku grudnia.....

 

ważone były na dobrej wadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

jaka cena krów mam dwie simentale naopchnięcie na już powiedział mi jeden jak ma 700 kg netto to 6 zł netto co wy na to ?

 

cena jest dobra

 

Umówiłem się z gościem na następny wtorek cene jaką mi zaproponował za ładnego mięsnego to 8,5 netto i za hf 7,5 netto a jestem z Rososzycy

 

kolego nie wiem ile u was jest za mięso ale przy cenie jaka jest w moim regionie nie realne jest dać 9,10 brutto bo tyle ci proponują za mięsnego byka chyba że jakiś fenomen co wybije sie na ponad 60% bo przy wyboju równym 60ciu procentom to w przeliczeniu wychodzi niecałe 9zł ,a twój ten dobry nie da więcej jak 57%czyli w przeliczeniu na żywą wage wychodzi niecałe 8,60 ,jak myślisz na czym polega cały pic? jak jest wysoka cena to co trzeba z rolnikiem zrobić ?reszte dopowiedz sobie sam

 

odstawilem dwa byki do tykocina i cena raczej dobra bo 13.50zl dali. mam pytanie byki mialy 200 cm a drugi 205cm,[ troche malo ale doplat nie widac a wiosna blisko...] waga wbc 284kg i 287kg. wagi normalnej nie podaja nie wydaje sie wam ze troche malo tego mieska w tych bykach znalezli.?

 

jeżeli były byki niezle to przelicz tylko 50% z brutta to już masz 300 i ponad kg myśle że dużo nie ale 20do 30kg ci skubneli razy 13,5 proste liczenie

 

3 byki ho kazdy ponad 600 największy 660 za kazdego 8,20 brutto

 

powiedz chłopie jak to jest koledzy piszą o podobnej cenie za mięsne byki lub mieszańca mięsne a ty za zwykłe wziełeś 8,20 czyli prawda jest taka że jebli cie naj mniej 50kg na wadze bo nie sądze żeby jeździli charytatywnie a ty sie cieszysz że dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

cena super , dal bym za taka bez namyslu , ale warunki moje czyli waga ogolna , atestowana na duzej firmie transportowej / 3 km od domu/ przez ktora dziennie przechodzi kilkanascie tirow , tylko czy na to by poszli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

slawek2301 nie wiem dlaczego dziwi Cię cena 8.2 brutto za byka ho?

Ja sprzedałem po 8.00 netto hf w średniej wadze ok 650kg i nie były za bogate.

Byki ważone na "dużej" wadze więc przekrętu na wadze nie było na pewno.Kasa po 2 tygodniach na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

 

cena jest dobra

 

 

 

kolego nie wiem ile u was jest za mięso ale przy cenie jaka jest w moim regionie nie realne jest dać 9,10 brutto bo tyle ci proponują za mięsnego byka chyba że jakiś fenomen co wybije sie na ponad 60% bo przy wyboju równym 60ciu procentom to w przeliczeniu wychodzi niecałe 9zł ,a twój ten dobry nie da więcej jak 57%czyli w przeliczeniu na żywą wage wychodzi niecałe 8,60 ,jak myślisz na czym polega cały pic? jak jest wysoka cena to co trzeba z rolnikiem zrobić ?reszte dopowiedz sobie sam

 

 

 

jeżeli były byki niezle to przelicz tylko 50% z brutta to już masz 300 i ponad kg myśle że dużo nie ale 20do 30kg ci skubneli razy 13,5 proste liczenie

 

 

 

powiedz chłopie jak to jest koledzy piszą o podobnej cenie za mięsne byki lub mieszańca mięsne a ty za zwykłe wziełeś 8,20 czyli prawda jest taka że jebli cie naj mniej 50kg na wadze bo nie sądze żeby jeździli charytatywnie a ty sie cieszysz że dobra cena

Tak to jest ze wiekszość z was sprzedaje do posredników a ja bezpośrednio do ubojni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

U nas pośrednik potrafi więcej zapłacic niż ubojnia. Dobry pośrednik cene nadrabia na ilości, Jak ubojnia kupi 3-4 byki na skupie a pośrednik 30-40.

Koszt transportu i pracownika poruwnywalny ale ilośc bydła inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z tego co mi mówił znajomy to bydło idzie na Turcję i Włochy, przebitka jest imponująca, Polska ubojnia nie jest w stanie zapłacić tyle. Będzie jak z cukrem, nasi upadną i rynek zbytu jak marzenie dla zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Dzisiaj był u mnie w woj.opolskim kupiec z Nowego Targu i dałem mu 7 byków za 8,10zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek88    0

@pawel885 tylko że do Włoch czy Turcji jest kawałek drogi i też trzeba pokryć koszty transportu, więc raczej nie będzie się żaden kupiec aż tak wyrywał z ceną. A co do cen to mógłby ktoś napisać jak teraz płacą za byki i krowy we wschodniej części mazowsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Dzisiaj był u mnie w woj.opolskim kupiec z Nowego Targu i dałem mu 7 byków za 8,10zł/kg

A jaka firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek w poprzednim tygodniu sprzedałem byka HF 650kg ale wysoki i chudy jakby skakał przez płotki :D poszedł za 7.20 + Vat

a w środe dwie sztuki też HF 660kg i 670kg, wygląd ładniejszy ale cena już na dół bo tylko 7.40 + Vat ;)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Dzisiaj poszedł hf 670 kg po 7.30 + vat udało się utargować 10 gr i druga sztuka byczek czarno biały ładnie zbudowany 713 kg po 7.60 +vat. Myśle że nie tak źle jak na dzisiejszy dzień choć gościu mi powiedział, że z miesiąc temu dostal bym z 20-30 gr więcej na sztuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

UWAGA KOLEDZY UWAŻAJCIE NA SŁOWEŃCA *SLAWKO* JEST NIE WYPŁACALNY POZADŁUŻANY U WSZYSTKICH EKSPOTRERÓW NA GRUBĄ KASĘ ZAŁOŻYŁ FIRMĘ NA JAKIEGOŚ PAJACA W KRAJU I RÓBUJE WYŁUDZAĆ BYDŁO NA TERMIN LUB LEWE POTWIERDZENIA PRZELEWU JEŻDZĄ CZARNYM CITROENEM C5 NA SŁOWEŃSKICH BLACHACH NIE NA TNIJCIE SIĘ DAJĄ SUPER WARUNKI I WIĘKSZĄ KASĘ JA SIĘ W PORĘ OPAMIĘTAŁEM I SPRAWDZIŁEM CZY BYŁ PRZELEW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Byk krzyżówka 800kg po 8,5zł z Vat. Mógł dać trochę lepiej bo ładna sztuka była. Za HFy w granicach 600 - 700kg płacił 8zł z Vat. Ogólnie bydła jest bardzo dużo. Dzisiaj na skupie było ponad 50 szt. i tydzień temu też tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Daro mówisz o skupie w Ostrówkach? też tam dzisiaj byłem :)


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Czyli cena bez zmian? Czy tanieją? W Ostrówkach jest dużo bydła bo pozamykali skupy w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Tak mówie o Ostrówkach bo u mojego sąsiada zamknięty skup od jesieni i wożę teraz do Ostrówek ale ten sam brał też u nas.

@marulekk a Ty też coś sprzedawałeś? Widziałem pare ciągników na LBI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

U nas około 7,50-8 + VAT


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

na dzis od 7do 8 netto , dostalem z bolami 7.7 i vat , mialem czekac ale u nas nigdy nie wiadomo , propaganda na okraglo , a to sol to znowu jakis szmalenberg , mam 3 miesiace do nastepnych oby cena sie utrzymala B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Mój byczek(HO&LM) w wczoraj poszedł w Ostrówkach po 8,2 , 752 kg . Po wczorajszym dniu troche zniechęciłem sie do montich. Gość miał takiego 780 kg, a wyglądał dużo lepiej niż mój. Dobrze wyglądają, ale słabo ważą. Poza tym LM czystorasowy 678 kg po 9 zł. Śpieszyło mi się więc nie wiem jak to dalej wyglądało. A jeszcze byczek wyglądający jak ten mój z galerii ze stycznia 700 kg po 8 zł. Bydła było bardzo dużo. Nie wiem czy kasa jest już na koncie. W styczniu była nastepnego dnia. Pan Wojciech na taki jeden zakup pewnie musi ze 200 koła szykować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    513

Ja byłem prawie ostatni i przyglądałem się ważeniu i zauważyłem że rano lepiej płacił niż póżniej. Ten LM po 9zł to chyba była najwyższa cena. Kasa podobno miała być po 2 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj