dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

danio1989    0

Ja tez mam 3 mieszańce i 1 HF-a i nie wiem co robić? Do połowy listopada mają czas. Macie jakieś namiary na dobrego kupca okolice Gniezna/Wielkopolskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko44    1

Czyli jednak :( słyszałem ,że do zimy nie ma widoku na cene tylko obniżkami straszą. mam 12 hf nie bardzo wiem czy sprzedawać a do końca pażdziernika musze mieć kase :( jakoś nie mam szczęścia do sprzedaży ostatnimi czasy cały czas trafiam w niską cene. Niby wstrzymano export na Turecki rynek? Jakieś dopłaty wstrzymali itd. Nie ciekawie. Od przyszłego tyg. jakie prognozy??? Straszą dalszymi obniżkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

Dzisiaj był ocenić moje byczki chłopak od Biernackiego z Goliny, zaproponował 13,6 za WBC albo 7,2 za HF i około 7,4-7,5 za NCB. Nigdy jeszcze nie sprzedawałem na WBC jak myslicie na czym wyjdę lepiej? Byczki są ładnie zbudowane każdy będzie miał około 700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Powierdzam słowa @zbitom793 oddaj bydło bez kasy będą problemy z wyciągnięciem, u Biernackich trzeba brać kasę od ręki inaczej pożegnać ich............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danio1989    0

Z tego co słyszałem od sąsiadów z kasą u nich lepiej niż w przeszłości. Ponoć firmę podkupili Amerykańcy 51% i od tego czasu są wypłacalni i nawet dobrze sobie radzą. Ale mimo wszystko biorę przedpłatę 20tys. za 4 sztuki. Resztę maja dopłacić po uboju na konto. Także ryzyko jest dość małe bo ile będzie tej dopłaty - niewiele. Jak już będzie po wszystkim napiszę jak to dokładnie wyglądało i co w wypłacalnością. Dzięki za ostrzeżenia przez to sie trochę zorientowałem jak to u nich jest i było niegdyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Panowie piszecie o obniżkach--a ciekawi mnie tylko dlaczego w przeciągu 3 dni(zwyczajowo w te dni skupują na moim terenie)miałem wizyty trzech różnych firm z pytaniem o bydło-chcieli wziąć nawet hf takie po 580-600kg i to po 7,5,-/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ile dają teraz na WBC za mięsne ? Mam 5 sztuk na sprzedaż i mają niecałe 700 kg według miarki. Są dość ładnie zbudowane i chciałbym po raz pierwszy na WBC sprzedać. Warto w ogóle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jeżeli są to ładne sztuki to warto ale jest jedno "ale" trzeba mieć pewnego odbiorce,kiedyś oddawaliśmy poubojowo do Łukowa i do Skiby i było ok, teraz jak handlujemy z "góralami" tylko żywa waga pozostała...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

A jak w tej sytuacji wygląda PKM Duda ? Narazie to najładniejsze byczki jakie sprzedaję więc raczej będą miały dobre wybicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Chodzi Ci o ubojnię w Hucie????Mam do nich niecałe 70km i nigdy im nic nie sprzedałem mają zawsze słabe ceny w porównaniu np ze Skibą, czy Łukowem, jeżeli masz faktycznie takie ładne byczki-spróbuj zobaczysz jak wyjdziesz............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

dziś poszło 15 sztuk

10Angusów po 8zł

5 hf po 7,50

cena leci w dół sytuacja jest cholernie nie pewna miało być stabilnie a jest innaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ! nie wiecie może po ile teraz płacą za duże byki na podkarpaciu?mam na zbyciu jednego hfa i jednego simentala. piszcie po ile w waszych okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

koledzy jak mi zapłacą na punkcje sprzedaży za jałówke 1 raz ocielona jako krowę czy jałówke mi policza bo pierwszy raz po pierwszym ocieleniu sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

A na 100%? ile płaci teraz słaby za krowy mięsne?

Edytowano przez Jelcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyyy    1

witam ! nie wiecie może po ile teraz płacą za duże byki na podkarpaciu?mam na zbyciu jednego hfa i jednego simentala. piszcie po ile w waszych okolicach.

 

W łodzkim za dobrego HF-a uda sie wytargować do 7,80. Ja miesiac sprzedałem HF-a za 7,70, miał 710kg w wieku 1 roku 8 miesięcy. Simentali nie mam, ale spokojnie 8 zl możesz wołać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj