dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

barti212121    2

Witam

Przepraszam że w tym temacie ale nie wiem w jakim szukać odpowiedzi na to pytanie , a więc :

Ile mniej więcej odchodzi po ubojowo z byka a ile z jałówki w wadze ok 550-650 kg ? Chodzi mi o to ile odpada kg na kości itp a ile mięsa zostaje z takiej sztuki ?

Mam nadzieję że mi pomożecie i nie skarcicie mnie za to że nie w tym temacie zadalem pytanie co trzeba :) Dodam tylko że te sztuki to mieszańce mięsne limousine z simental oraz sam simental rasowy . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Wszystko zależy od sztuki jak była ,,pasiona'' przy takich sztukach jak opisujesz powinieneś mieć wydajność rzeźna na poziomie w granicach 56-62%. Czyli ze sztuki mięsnej o żywej wadze 650kg przy wydajności na poziomie 62% (co jest dobrym wynikiem) wychodzi 403 kg mięsa.

 

poziom 50% to jest już mega źle i napewno lepiej opłacałoby się ,,oddać'' byki na żywą wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

@Marilik a ile płacisz za jałówki mm waga gdzieś 500kg i za krowe z urazem nogi jesli takie też skupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi . A więc mam 10 byków w powyższej wadzie i 10 jałówek w takiej wadze jak wcześniej napisałem . A może ktoś skupuje takie sztuki albo zna dobrego odbiorcę ? Ja jestem z województwa warmińsko-mazurskiego . Proszę o odpowiedzi i jakieś namiary jeśli to możliwe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

We wtorek 5 byków w wadze 690-810kg po 8,67 z vat, dwie jałówki 570kg i 460kg(urodzona 13.09.2011-zdjęcia w galerii)po 7,28 z vat. Kasa od ręki-firma Słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demien    1

Firma Pelon cena za byczki miedzy 7.40 a 8 zl zalezy od sztuki ale ma wzrosnac wiec narazie wstrzymuje sie ze sprzedarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

We wtorek 5 byków w wadze 690-810kg po 8,67 z vat, dwie jałówki 570kg i 460kg(urodzona 13.09.2011-zdjęcia w galerii)po 7,28 z vat. Kasa od ręki-firma Słaby

mam pytanie jak kasa do reki to jakie formalnosci trzeba z nimi załatwic? czy wypiszą fakture sposób zapłaty gotówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Pieniądze dostałem na "rękę"potem do banku wpłATA na konto potwierdzenie wpłaty do ręki oddajesz kupującemu-to,że kasa przechodzi przez konto jest warunkiem wypłaty vat'u-na fakturze zawsze jest napisane przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

w tamtym tyg sprzedane do łukowa byk dobry hf po 12.60 kl O i jałowka po12.05 kl R waga mięsa 321 i 301,według swojej wagi byk wyszedł po 7.50 na zywa i jałowka 7.40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

na pewno wielkopolska,południe zachodniopomorskiego,pomorskiego, kujawsko-pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Dzisiaj sprzedane dla Koscieszy byk HO i jałówka MM, Byczek 593 po 7,50 jałówka 706 po 7,30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

umnie na opolszczyźnie i na śląsku też skupuje

Kolego a z jakiego powiatu jesteś bo ja jestem z opolszczyzny i mam 5 bykow na sprzedaż . A do kogo tam zgłaszać mam ?

Edytowano przez handlarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Firma milex byki do 8zl netto dla stalych dostawcow i min 3 sztuki mozna jeszcze uskubac dodatkowe 20gr

Krowy do 6 plus vat

A dzisiaj sprzedana pierwiastka Hf 745kg po 5.80 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

@handlarz,jak jesteś z okolic Kluczborka czy Olesna to dzwoń do SŁABEGO,bo jutro ma u mnie brać byczka,i szuka bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabek    0

Witam serdecznie ja ostatnio sprzedałem byczka 650 kg simentala i poszedł za 7,5 zł ale mam do sprzedania jeszcze 4 hf około 500 kg jak tam cena na podlasiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

@handlarz Ja tylko skupuje mięsne i krzyżówki to jak by co to pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj