dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

kuzaj63    45

ja po 7.5 netto 4 sztuki mam zapłaconą zaliczkę w postaci połowy kasy zaabrać ma facet w przyszłym tygodniu

Skoro ponoć jest tak dużo bydła i nie ma gdzie sprzedać mięsa (tak twierdzą rzeźnicy,kupujący i handlarze ...)

to po co zaliczkują zakup- czyżby bali sie że ktoś im towar podbierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10
Napisano (edytowany)

sprzedane tydzień temu 10 szt 4 mięsne po 8,60 brutto reszta czyli słabsze mieszance i hf-y poszły po 7.90 brutto cena dalej spada w tym tygodniu kolejne 15 sztuk to zobaczymy jak z ceną, średnia waga 780 kg

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

to cena niby ok.7zł/kg a tu wyżej kolega przedaje po 8.60zł? To jak jest w końcu bo nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kogut83    6
Napisano (edytowany)

Gdzie można sprzedać byki w okolicy Koszalina

Edytowano przez kogut83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

dolnoslaskie poszly 2 sztuki u kolegi wczoraj srednia waga 650/700 kg dostal 7.20+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

Skoro ponoć jest tak dużo bydła i nie ma gdzie sprzedać mięsa (tak twierdzą rzeźnicy,kupujący i handlarze ...)

to po co zaliczkują zakup- czyżby bali sie że ktoś im towar podbierze ?

kolega dywcio stwierdził na mój post tak: "@atomik- nie trzeba być wielkim znawcą żeby na podstawie ostatnich doniesień z rynku i obserwacji tego jak dużo rolników [przeszło w ostatnim czasie na opasy wywnioskować jak się może rozwinąć sytuacja. Ja się narazie nie martwię bo partia byków poszła na początku maja przed spadkami po dobrej cenie a następne właśnie po wakacjach pójdą .Pozdro ;) ;) ", nie odpowiadałem mu na to specjalnie. ale teraz odpowiem że mimo wszystko na cenę ma wpływ wiele elementów i śmieszy mnie to jak ktoś daje mi kontrę że w świetleostatnich doniesień coś tam - guzik prawda. Cenę na wołowinę napędzała w głównym stopniu Turcja. Klient który bierze odemnie bezpośrednio sam wysyła mięso i omija pośredników a to 20-40 gr na kg więcej, jestem stałym klientem i mam kapitalny towar akurat. Niech nikt nie zapomina że przed Turkami głównymi odbiorcami naszej wołowiny były i są takie kraje jak Włochy,Hiszpania,Francja, Grecja a gorszej jakości np. krowy Holandia czy Dania. Pan któremu ja sprzedaję akurat podłapał świeżego Hiszpana i co tydzień wysyła mu transport. A że konkurencja nie spi nawet jak popyt jest teoretycznie mniejszy daje zaliczkę. Nie piszę o urokach handlu i wysyłania za granicę mięsa tzn. zaleganiu w zapłatach bo to nie temat do publicznej dyskusji a wiele firm ma problemy przez oszustów traci płynność i okres zapłaty się wydłuża, nie mówiąc gorzej. Koniunktura zakupów i popytu temu sprzyja obecnie.

 

to że wielu rolników przeszło na opasy nie rozwiązuje problemu braku dobrej jakościowo wołowiny którą Polak przeważnie nie je bo to co najlepsze od idzie na eksport. tak było z cielakami, opasówką do 320 kg itd. Nie stać jest wielu z z nas na te wołowinę, taka jest prawda.

Edytowano przez atomik
  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk2    0

Gdzie można sprzedać 9 byków MM poubojowo w woj.łódzkim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

to cena niby ok.7zł/kg a tu wyżej kolega przedaje po 8.60zł? To jak jest w końcu bo nie kumam.

 

zapewne zależy od regionu, sąsiad sprzedawał jakieś 1,5 tyg temu i dostał 8,- netto. i zależy kto kupuje, jak pośrednik(handlarz) to napewno da mniej, niż bezpośrednio do rzeźni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

dzisiaj pojechał byk 811kg po 6.40 czysty hf do Biernackiego pytałem co z bykami to mm do 7.10zł

hf do 6.40zł a mieszaniec do 6.80 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

U mnie BYKA 754 kg rasy HF dwa dni temu sprzedałem za 6.50 zł. Jak rozmawiałem z kolegami to mówią że słabo wytargowałem ^^ woj. lubelskie


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10
Napisano (edytowany)

agrostar współpracuje z nimi od paru lat a konkretnie z jednym panem który kiedyś handlował razem ze starszym. A ogólnie jak sie ich nie zna to trzeba uważać !

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

W Jakiej cenie za kg najdrożej sprzedaliście byka ?


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Gdzie można sprzedać 9 byków MM poubojowo w woj.łódzkim ?

milex lub zbyszko


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raul muszę powiedzieć ,że dobrze ci zapłacił ,dzisiaj za byka około 700 kg mm proponowano mi 7,70z vat a najlepsza cena to 8,00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

mieszaniec (ładny, i przód i tył dobry, na krótkiej nodze) 565 kg -7% po 7,5 brutto i hf ale z domieszką (tył marny), 660 kg -7% po 7,1zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

dzisiaj sprzedane byki 1hf waga na brudno 864 proponowal na wage zywa 6.2+vat 2 ncb 783 i 842 proponowal po 6.5+vat ale dalem je poubojowo mowil ze powinienem wyjc lepiej ale okaze sie za 5 dni niby od tego tygodnia zas cena spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojar    2
Napisano (edytowany)

Handluje ktoś z firmą JUNIOR Marcin W. z Huta Nowa z okolic Kielc

Kolego osobiście nie handlowałem z nimi ale w okolicy kilku rolników dośc długo czekało na kasę,

nawet w google znajdziesz kilka nieprzychylnych opini na temat firmy JUNIOR nie podam Ci linka bo nie chcę złapać %

Edytowano przez stojar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Witam dajcie jakieś namiary na skupujących w wielkopolsce i okolic bydło rzeźne mam 3 byki na szprzedaż. Interesuje mnie płatność przy odbiorze no i oczywiście dobra cena ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Dziś sprzedane dwa hf-y w słabszej wadze bo 630 brutto każdy. Dawali mi po 6.40 + vat ale ostatecznie sprzedane po 6.50 + vat, gdyby miały 600 kg na czysto mieli mi jeszcze 10 gr dorzucić ale z wielkim bólem lecz niestety pare kilo brakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj