dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loldek37    4

Dzis byl naganiacz obejrzec byki 3 sztuki 1 hf i 2 czarnobiale ladnej budowy waga ok 750kg i proponowal 7 zl z vatem na dzien dzisiejszy i mowil ze cena jeszcze spadnie a co u was mowia jakie prognozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

ja sprzedalem ale kolega mial zapisane na ten tydzien to 2 firmy odmowily odbioru bydla , podobno uboje wstrzymali i ceną grają nadal w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

euro drożeje więc i cena powinna za tym iść w górę myślę że w ciągu tygodnia lub 2 przy aktualnym kursie euro cena bydła pójdzie w górę .


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Też licze na to ze cena pójdzie w góre tym bardziej ze euro się zbliża.....obym się nie mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Dziś sprzedane dwa mieszańce 707kg po 7.90 z vat i 705 kg po 780 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Kolega ma do sprzedania 7 szt. mieszańców w wadze ok 750 kg pośrednik, który zawsze odbierał u niego bydło zaproponował jemu po 8 zł brutto. Zadzwonił też do gościa, który ma ubojnię , ten przyjechał, obejrzał i uzgodnili na 9,20zł żywą wagą (!). Samochód, którym przyjadą zabrac te byki ten kolega może zawżyć przed załadunkiem na każdej wadze gdzie ma ochotę, a potem zważą ją załadowaną. Ale to nie wszystko, ten gość ma przelać pieniążki orientacyjnie ile mogą kosztować te byki na konto tego kolegi i dopiero jak pieniądze będą na koncie to przyjadą po to bydło. Powiem wam, że gdyby to opowiadał ktoś kogo nie znam nigdy bym nie uwieżyła, ale ten kolega jest poważnym człowiekiem i bajek nie pisze. Dzisiaj ma wystawiać fakturę ten gość z ubojni, zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą. Dla mnie to dziwna sprawa, a może ten gość zamrozi półtusze, bo jest pewien, że cena podskoczy, ale aż tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Ciekawe az taka rozbieznosc cen 3 kolegow i ja mamy razem na sprzedaz ok 30sztuk i posrednik proponoje nam srednia cene z vatem 7.2zl ciekawe ile na nas chce zarobic jakby ktos mial dobrego odbiorce to prosze napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

mnie ostatnio dobrą cenę zaproponowała firma Łuniewscy(jakiś miesiąc temu) nr można znaleźć na google :)


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas dzisiaj byki do 7,20netto, krowy do 5,70netto, jałówki do 6,50netto. Byki spadły o 30gr krowy i jałówki bez zmian. Jak w tym tygodniu płacą Łuniewscy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a ja waz wszystkich zaskocze bo umnie po 8 zł bruto dzisi poszedł waga 800kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

U nas dzisiaj byki do 7,20netto, krowy do 5,70netto, jałówki do 6,50netto. Byki spadły o 30gr krowy i jałówki bez zmian. Jak w tym tygodniu płacą Łuniewscy?

A kto u was teraz bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

chyba parkur ale pewny nie jestem bo nie widziałem samochodu a ceny wiem od sąsiada który był z bykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Kolega ma do sprzedania 7 szt. mieszańców w wadze ok 750 kg pośrednik, który zawsze odbierał u niego bydło zaproponował jemu po 8 zł brutto. Zadzwonił też do gościa, który ma ubojnię , ten przyjechał, obejrzał i uzgodnili na 9,20zł żywą wagą (!). Samochód, którym przyjadą zabrac te byki ten kolega może zawżyć przed załadunkiem na każdej wadze gdzie ma ochotę, a potem zważą ją załadowaną. Ale to nie wszystko, ten gość ma przelać pieniążki orientacyjnie ile mogą kosztować te byki na konto tego kolegi i dopiero jak pieniądze będą na koncie to przyjadą po to bydło. Powiem wam, że gdyby to opowiadał ktoś kogo nie znam nigdy bym nie uwieżyła, ale ten kolega jest poważnym człowiekiem i bajek nie pisze. Dzisiaj ma wystawiać fakturę ten gość z ubojni, zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą. Dla mnie to dziwna sprawa, a może ten gość zamrozi półtusze, bo jest pewien, że cena podskoczy, ale aż tak!

Daj namiary na tego skupującego,jeśli możesz. Razem z kilkoma kolegami możemy zorganizować ok 50 sztuk bo u nas byki cena max 7+ vat ,krowa 6+ vat, jałówka dobra max 6,5. A byka za bardzo nikt nie chce kupić :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

No to jeszcze tak u was nieźle dają , my mamy 2 zapisane jeden hf i jersey , gościu mówił że za hf-y max 6zł plus vat , a mają zejść do 5 zł bo skończyły im się dopłaty na eksport czy coś , i nawet na razie nie chce zapisałem 3 tygodnie temu, jak jeszcze mogłem dostać po 7zł plus vat , ale gościu nawet nie chciał wziąść bo na razie nie potrzebuje ale dzisiaj ojciec dzwonił i mówił że jutro ''może'' przyjedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Informacje z dzisiejszego skupu:

Łuniewscy

skup -powiat Suwałki

byki -max 7.5 z vat

jałówki-max 7.o z vat

krowy-max 6.0 z vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17
Napisano (edytowany)

Kolega ma do sprzedania 7 szt. mieszańców w wadze ok 750 kg pośrednik, który zawsze odbierał u niego bydło zaproponował jemu po 8 zł brutto. Zadzwonił też do gościa, który ma ubojnię , ten przyjechał, obejrzał i uzgodnili na 9,20zł żywą wagą (!). Samochód, którym przyjadą zabrac te byki ten kolega może zawżyć przed załadunkiem na każdej wadze gdzie ma ochotę, a potem zważą ją załadowaną. Ale to nie wszystko, ten gość ma przelać pieniążki orientacyjnie ile mogą kosztować te byki na konto tego kolegi i dopiero jak pieniądze będą na koncie to przyjadą po to bydło. Powiem wam, że gdyby to opowiadał ktoś kogo nie znam nigdy bym nie uwieżyła, ale ten kolega jest poważnym człowiekiem i bajek nie pisze. Dzisiaj ma wystawiać fakturę ten gość z ubojni, zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą. Dla mnie to dziwna sprawa, a może ten gość zamrozi półtusze, bo jest pewien, że cena podskoczy, ale aż tak!

 

ale cie fantazja poniosła chyba pomyliłaś pudełka z lekami bo takie brednie wypisujesz że aż za uszami ściska nie wiem albo czytających masz za idiotów albo z tobą coś nie halo albo z tym twoim kupującym jest mocno ciekawie że płaci za byka 9,20 jak by był deficyt tego towaru w całym kraju wielka klapa z bykiem a u ciebie nawet przedpłata chyba że masz pozłacane te byki ,wciskasz WIELKI KIT mam nadzieje że szybko poprawi ci sie z główko

 

+10% na ochłonięcie.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

Mam nadzieję że moderator nagrodzi cię kolego za ten chamski tekst ,nie musisz wierzyć i masz prawo komentować-ale po co w ten sposób?Po za tym pisownia się kłania dżentelmenie .

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Kolego Slawku, dla Twojej wiadomości żadnych leków nie biorę i piszę jedynie to czego jestem pewna, za idiotów nikogo nie mam, chyba, że ciebie za twoje obelgi. Sami mamy teraz 13 szt byków do sprzedania i czekamy jak rozwinie się sytuacja z tym gościem z ubojni, jeśli dla kolegi wyjdzie tak jak opisałam wcześniej to nasze tez puścimy. Uścislę, że ten kolega od którego mają zabierac te byki jest vat-owcem i uzgodnili cenę na 8,50 netto. Kolega Bluecows1 prosił mnie o namiary i w prywatnej wiadomości podałam jemu je, każdy ma prawo sam się dowiedzieć ceny. Widzę, że co niektórych nerwy ponoszą, spokojnie za niedługą chwilę cena zacznie iść w górę, kłania się przegląd prasy kolego Slawku. Fakt koło dżentelmena to Ty nawet nie stałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Wydaje mi sie że obniżka cen o której mówią skupujący jest to raczej ich zagrywka po to żeby wyrwać resztę bydła która nie została sprzedana wczesną wiosną.Ludzie sprzedawali bydło bo kasa potrzebna była na przesiewy zbóż.A teraz cóz trawa sie zazieleniła więc brak paszy nie pogania - nic tylko trzymać :)

Co do ograniczenia dopłat do exportu wołowiny o około 30% to może jest tak że w ARR doszli do wniosku że sytuacja na rynku wołowiny(export) jest tak dobra że można obciąć dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

Kolego Slawku, dla Twojej wiadomości żadnych leków nie biorę i piszę jedynie to czego jestem pewna, za idiotów nikogo nie mam, chyba, że ciebie za twoje obelgi. Sami mamy teraz 13 szt byków do sprzedania i czekamy jak rozwinie się sytuacja z tym gościem z ubojni, jeśli dla kolegi wyjdzie tak jak opisałam wcześniej to nasze tez puścimy. Uścislę, że ten kolega od którego mają zabierac te byki jest vat-owcem i uzgodnili cenę na 8,50 netto. Kolega Bluecows1 prosił mnie o namiary i w prywatnej wiadomości podałam jemu je, każdy ma prawo sam się dowiedzieć ceny. Widzę, że co niektórych nerwy ponoszą, spokojnie za niedługą chwilę cena zacznie iść w górę, kłania się przegląd prasy kolego Slawku. Fakt koło dżentelmena to Ty nawet nie stałeś.

 

droga Beato nie miałem zamiaru cie obrazić a że tak głupio wyszło przyjmij przeprosiny z mojej strony, fakt że czytając twój wpis ciśnienie troszke mi skoczyło ale uważam że pisząc takie wiadomości trzeba je najpierw sprawdzić bo nadal uważam że są to wierutne bzdury bez obrazy dla ciebie ,myśle że to wasz odbiorca nabija was w butelke ,nie wydaje ci sie dziwne że w całym kraju ceny sa prawie o dwa złote niższe niż u twojego odbiorcy? zobacz wpis KAZULEK 2 to są ceny realne płacone w większości ubojni tolerancja jes dwudziestu groszy a nie dwóch zł nasuwa sie pytanie jaki interes ma ten odbiorca tyle przepłacając wystarczy że da tylko złotówke więcej i zażuco go bykiem oporowo i to nawet bez przedpłat jako ciekawostke ci powiem że w tym tygodniu był problem w ogóle ze sprzedażą byka są zakłady które wcale nie biły a są też i takie gdzie byki są przyjmowane na zapisy a u was zjawia sie gościu i proponuje cuda coś tutaj jest nie halo przy obecnej cenie mięsa która sie waha od 13zł do 12.50zł zależnie od zakładu to byki twojego kolegi musiały by sie wybić na 65% przy cenie 13zł a przy 12.50 na 68% jak myślisz ma kolega takie byki? dla ułatwienia dodam że takie wyboje mają byki czyste BB ,normalny byk wybija sie na poziomie 55-57% więc proponuje sobie to wszystko dobrze policzyć, załóżmy że byk wybije sie na 57%( jest to już okaz dobry zarówno ciężki jak i dobrze umięśniony ) i przy cenie 13 zł za mięso to żywa waga wychodzi 7,41 netto dokładnie, więc nie wiem jakim cudem zaproponowano twojemu koledze 8,50 netto ,POZDRAWIAM I JESZCZE RAZ SORRY (a tak na marginesie nigdy nie wysilałem sie na dżentelmena jestem zwykłym chłopem a nie jakimś tam Ę /Ą i co myśle to mówie a uwierz mi w temacie bydła i cen jestem nieźle obcykany tak że nie bardzo wieże w waszego odbiorce jeszcze raz pozdrawiam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Kolego Slawku, wyobraź sobie, że pośrednik, który zawsze odbierał u nas bydło w tej chwili daje 7,80 zł brutto, a inny 8,00 zł brutto za ładne sztuki, czy Ty myślisz, że ja jak dowiedziałam się o tej kosmicznej cenie nie obdzwoniłam lokalnych pośredników? Dla mnie to jest też nie zrozumiałe, że jeden z nich wychylił się i daje 1,2zł więcej, przecież mógłby dać np. 0,50gr więcej niż inni i też miałby czym handlować! Jedno mnie dziwi, jak czytam to niektórzy mają problemy ze sprzedażą, bo nie chcą im odebrać sztuk, u naszych handlarzy do których dzwoniłam nie ma problemu, zabierają na drugi dzień. Wkrótce dowiem się, czy ten gość z ubojni wystawił im tą fakturę i czy nic się nie zmieniło w cenie i znów sie odezwę. A na koniec - tylko spokój może nas uratować - kolego Slawku, spójrz co dzieje się na rynku zbóż, też szał, a my niestety na nic nie mamy wpływu, chyba, że przetrzymać i albo stracić albo zyskać, pozdrawiam ( ja też nie jestem jakąś madame tylko babą ze wsi czego się nie wstydzę! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

TV OPOLE podało dzisiaj do wiadomości, że jest lekki wzrost cen skupu trzody i wołowiny ,który będzie się utrzymywał w najblizszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj