dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Piotrek1975    1395

bedzie drogie na euro ale nie w skupie bydło tylko w sklepie mięso

Z tym to trafiłeś że w sklepach to będzie drogie i może w resteuracjach steki z naszych byków. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

wczoraj byl u mnie handlarz z cielakami i jak zobaczyl moje jalowki to sie za glowe zlapal. pierwsze co to pytane czy zacielone ja mowie nie a on ile chce a ja do niego jak dostane 6zl/kg to moze brac od zaraz. mowi ze do konca tyg da znac. mysle ze wiecej jak 6zl nie dostane. bo to HF jedna ma wage ok 550kg druga ok 450kg

kolego w jakim wieku te jałowki masz ?? to sa czyste hf czy mieszance??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

ja sprzedałem bb mieszańca 732kg po7,80zł w poniedziałek , okolice wodzisławia śląskiego

Edytowano przez osibuhaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Jak ktoś chętny to sprzedam dwie jałowki wysoko cielne;

1 100% SM-po rodzicach z czech w wadze ponad 700kg

2 SM/MO ta jest dużo większa i zarazem cięższa

Terminy wycieleń już przechodziły więc porody lada moment,mogę sprzedać przed jak i po wycieleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

kolego w jakim wieku te jałowki masz ?? to sa czyste hf czy mieszance??

dokladnie nie powiem ale ok 2 lat juz maja moze im brakuje kilka miesiecy nie mam przy sobie teraz paszportow ale cos kolo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

troche stare jak by mialy kilka miesiecy mniej to bym dal ci kupca na nie szkoda ze nie sa cielne u nas taki towar oststnio silnie poszukiwany jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

@PK007 no niska waga, dostawały dobrze jeść, moze dlatego ze blizniaki, ale ogulnie te byczki z eko natury były takie małe grubiutkie piłeczki na kruciutkich nóżkach, jednak bobry cielak to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprzedany z przymusu hf 668kg po 6,70zł+vat.Denerwuje mnie to,że jak nie potrzebuje pieniędzy to mam ich full,a gdy zaczynają się wydatki to albo ceny w dół,albo nie ma co sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

troche stare jak by mialy kilka miesiecy mniej to bym dal ci kupca na nie szkoda ze nie sa cielne u nas taki towar oststnio silnie poszukiwany jest

 

myslalem nad tym jak mialy ok 16 miesiecy zeby je zacielic ale po pierwsze nie mam warunkow w razie nie sprzedania zeby trzymac krowe bo mam malo miejsca. a po drugie nie chce bo nie mam sprzetu a do jednej krowy nie oplaca sie kupowac dojarki itp. ja ich narazie nie kusze jeszcze sprzedac ale jestem tego zalozenia ze jak ktos przyjedzie i da za te dwie 6 tys to moze brac. moze dzisiaj bede wiedzial doladny wiek to ci napisze na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

subuciak - po 24 miesiącach 570 kg to trochę słabe przyrosty

Ceny na pewno będą szły w dół bo jak bydło zdrożało to wszyscy zaczęli chować i już nadchodzi czas, że te pierwsze sztuki z tego bumu będą sprzedawane a wiadomo jak zaczyna się robić czegoś dużo to robi się tanie i cieszą się tylko rzeźnie :(.

cielak jest drogi dobre pół roku, na ciężką sztukę trzeba trzymać 14 miesięcy i więcej więc nie bajeruj że to efekt wejścia na rynek pierwszych sztuk bydła z drogiego zakupu cieląt. przyczyny spadku są złożone a już napewno nie z tego powodu. Polak i tak jest taki głupi że to co miał dobrego to sprzedawał cielaka na eksport i eksportował opasówkę oraz najlepsze jakościowo mięso a nam za przeproszeniem w kraju w większości zostają ochłapy albo mamy mięso z importu nie powiem jakiej jakości. Bydło nadal jest i będzie w cenie, to że niektórym sodówa uderzyła bo dostawali po 8-9 zł za opasa lub 6 zł za stare krówsko nic nie oznacza i to te osoby najbardziej płaczą że cena im tak zleciała. U mnie w okolicy we trzech trzymamy krowy nikt już ich nie trzyma a jak cena bydła w górze to drzwi za cielakami się nie zamykają obcy przyjeżdżają i proszą się żeby im sprzedać lub zosatwić jak będzie, najlepiej jeszcze krzyżówkę albo czystego mięśniaka, ba przyjeżdżają i tacy co nigdy nie trzymali bydła. mamy chory kraj i myślenie

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

tylko że w polsce nie ma smakoszy dobrej i drogiej wołowiny i zgodze sie z tym ze najlepsze jedzie za granice jak kiedyś mięso i słonina jedzie do stalina flaki i kosci zostają wiadomo dla kogo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

mam do sprzedania jałówkę Limuze waga ponad 600kg jak myślicie 7 zł to dobra cena za kg czy poczekać i cena wzrośnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

a tyle ci zaproponowali? mi gdyby tyle dali za jalowke a tez mam limuzen to bym od razu ja sprzadl tylko ze moja ma dopiero ok 450kg. a jaki ma wiek twoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Jak masz kasę i możesz czekać ze sprzedażą to czekaj-przynajmniej ja bym tak zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

moim zdaniem wiecej za jałówkę jak te 7 nie dostanie. sasiad za byka miszańca pół miesiąca temu dostał 7 także ja w mojej okolicy bym sie nie zawachał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W wielkopolsce ceny spadają.Za hf dali 6,66+vat.Tobiasz napisz mi skąd dokładnie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Wie może ktoś z Was jakie są ceny skupu byków w kuj-pom? Mam 2 sztuki po ponad 600kg i mają po ok 20 miesięcy po ile za nie mogę dostać? oczywiście w żywej wadze..


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    12

przed swietami sprzedalem 3 byki : jeden hf 850kg po 6,70 zl i 2 mieszance 760 i 830 kg po 7,60 zl ceny bez Vatu a kupywali do Goliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

okolice Leszna

 

Również jestem z okolic Leszna :D.Gmina Rydzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj