dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

slaw17    22

Dwie krowy, 720kg i 650kg, (-7% na okarmienie) 5,51 zł/kg z Vat, ryczałtowiec.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

 

niema takiej opcji żeby była taka waga największe byki jakie odbierałem od rolnika dochodziły do 700kg ale większość była w wadze 600/650kg oczywiście zakupił je w eko naturze a babka musi ci czarować żeby sprzedać a obiecywanie nic nie kosztuje ,natomiast brałem razem z tymi niby mięsnymi dwa HF wiek taki sam i miały jeden 800 a drugi 850kg co ciekawe wybój był porównywalny jade dzisiaj po następne pięć sztuk i napisze ci jaki miały dokładny wiek i jaka była waga a pozatym trzeba uważać na towar z eko natury bo potrafią przywieźć straszny szajs

 

 

 

Ja mam do nich okolo 100 km to sobie sam wybiore byczki jak od nich w ogole bede bral ...

 

To zalezy jak kto pasie

 

U mnie siana do oporu i pasza tez w sumie do oporu tego u mnie niebrakuje a chce wstawic 10 sztuk bardziej traktuje to jako hobby niz utrzymanie sie z tego :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

Dzwoniłem dzis do Firmy Słaby i maja nastepujace ceny : Byki od 6 do 7,8 brutto

Jałówki od 5,50 do 7 brutto

Krowy od 3 do 6,20 brutto

Płaca gotówka lub przelew 2 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

mam kartką z wybicia się tych ekonaturkowców jedna wielka parażka hf lepiej się powybijały niż one żeby niby orginalny sim wybił się na 54 % to jakaś paranoja ostatnie moje mięsne byki teraz kupuję tylko hf za 500 zł a nie mięśniaka za 1500 ale człowiek na błędach się uczy średnio mi wyszła waga 585 i 7.9 zł za kg jakby na żywą przeliczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

mam kartką z wybicia się tych ekonaturkowców jedna wielka parażka hf lepiej się powybijały niż one żeby niby orginalny sim wybił się na 54 % to jakaś paranoja ostatnie moje mięsne byki teraz kupuję tylko hf za 500 zł a nie mięśniaka za 1500 ale człowiek na błędach się uczy średnio mi wyszła waga 585 i 7.9 zł za kg jakby na żywą przeliczył

 

to wyboje nie za sztywne ja miałem od 57 do63 % rzecz w tym że wage mają nie za wysoką jak na swój wiek dzisiaj odbierałem HFy wiek około 24 miesiące najlżejszy był ok 700kg najcięższy 770 a na odebranych kilkunastu naturowców oile dobrze pamiętam tylko jeden przekroczył coś ponad siedem setek ale niewiele a reszta do tej wagi miała daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

Dzwoniłem dzis do Firmy Słaby i maja nastepujace ceny : Byki od 6 do 7,8 brutto

Jałówki od 5,50 do 7 brutto

Krowy od 3 do 6,20 brutto

Płaca gotówka lub przelew 2 dni .

a skąd ten słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Dzwoniłem dzis do Firmy Słaby i maja nastepujace ceny : Byki od 6 do 7,8 brutto

Jałówki od 5,50 do 7 brutto

Krowy od 3 do 6,20 brutto

Płaca gotówka lub przelew 2 dni .

 

Dzisiaj o byli u mnie. Na razie płacą terminowo ale targują się ostro.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

z tego co pamiętam nazywali się inaczej :D hehehe KWARTET nas wyjeeee... konkretnie. nawet po 3 msc nie było kasy. jak się dzwoniło, stary wymawiał się młodymi że zapomnieli przelać, że jutro będzie. w końcu pełna mobilizacja między sąsiadami i jak zaczęliśmy straszyć prokuraturą kasa wpływała w transzach na konto. jest jeszcze jeden ciul,wyrąbał nas na 100tys, który już pewno siedzi,ale jak ktoś chce znać nazwisko to na prv.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

Dzisiaj o byli u mnie. Na razie płacą terminowo ale targują się ostro.

A skąd jesteś ?

Edytowano przez handlarz
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
handlarz    0

Tak jest a co im sprzedałeś ? A jakie maja samochody i ważenie wyglada u nich

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

to może się podzielili, bo jak nam nie wypłacali to tłumaczyli się "rodzinnymi" problemami, a potem dochodziły słuchy że się rozeszli. d nas jeździli samochodem z wagą i na drzwiach były firmowe naklejki

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Eko Natura, zamówiłem dwa lata temu 5 cieląt tak na wypróbowanie, miały być limuzynki. Zadzwonili że wiązą 3 lm i 2 sm, przywieżli 2 lm (bliżniaki), trzeci limuzynek okazał się polskim czerwonym i dwa ostatnie nawet przypominały troche simy :) Po 24 miesiącach bliżniaki po 570kg pozostała trójka 650-670kg. 4 ładnie umięśnione, najbardzej bliżniaki, polski czerwony kościsty (coś ala hf), wszystkie sztuki były niskie i krótkie, miałem wrażenie że te cielaczki to raczej od jakichś górskich kozic niż o rasowych matek jak to się owa firma szczyci.

Sprzedawałem koniec stycznia na żywą wagę po 8,80zł (cena z vatem) więc nie wiem jak się wybiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

wczoraj byl u mnie handlarz z cielakami i jak zobaczyl moje jalowki to sie za glowe zlapal. pierwsze co to pytane czy zacielone ja mowie nie a on ile chce a ja do niego jak dostane 6zl/kg to moze brac od zaraz. mowi ze do konca tyg da znac. mysle ze wiecej jak 6zl nie dostane. bo to HF jedna ma wage ok 550kg druga ok 450kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

...i łełro przed nami , ja se mysle że na mecz otwarcia sprzedam conieco , cena na dzis od 6 netto to porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja dwa lata temu planowałem żeby na euro mieć do sprzedaży jakieś sztuki bo wtedy może być najdroższe jak to możliwe a tu niespodzianka ceny w dół :blink: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

subuciak - po 24 miesiącach 570 kg to trochę słabe przyrosty

Ceny na pewno będą szły w dół bo jak bydło zdrożało to wszyscy zaczęli chować i już nadchodzi czas, że te pierwsze sztuki z tego bumu będą sprzedawane a wiadomo jak zaczyna się robić czegoś dużo to robi się tanie i cieszą się tylko rzeźnie :(.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj