dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

soltys48    19551

Panowie mi się wydaje,że ta cała paplanina z mocno spadającymi cenami bydła to tylko i wyłącznie śpiewka skupujących żeby skłonić rolników do sprzedaży. NIe twierdzę,że obniżek nie będzie ale wg mnie będą one kilku lub kilkunasto groszowe-przynajmniej w najbliższym czasie-obawiam się tylko o cenę bydła za 18-20 miesięcy :wacko: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

obawiam się tylko o cenę bydła za 18-20 miesięcy :wacko: :wacko:

 

Bedzie eksport bedą cenyOdnosnie spadku cen teraz... Gosc dla którego sprzedaje o spadku juz mówił 3 mce temu, chyba chodzi o to aby na rolnikach wywrzec prresję do sprzedazy a jak bedzie? Czas pokaze.

Edytowano przez jacoo81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Też mi się tak wydaje. Mam nadzieje, że eksport będzie to i my dużo zarobimy i git. @soltys48 oby się ta obawa w fakt nie zmieniła, będę miał wtedy do sprzedaży 4 sztuki a chce na nich zarobić dużo jak każdy zresztą. W poniedziałek jadą za 8,2 zł/kg + VAT ale i tak będę się targował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Typowo mięsna mieszanka simentala i limousine. Sprzedaje do handlarza ( rodzina wuja- daleka ). Nie wiem co będzie jak przyjedzie powiedział, że jak ładne będą to da max 8,2 zł ale się zobaczy. W poniedziałek napisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

witam , nie wiem jak tam przepowiednie agrobiznesu ale zachodnia wielkopolska od 2 tygodni spadki o 0.50 groszy , czyli od 6.80 do 7.50 max netto byki , oczywiscie posredniki , powod ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271

...powód spadające euro, czyli odbiorcy z zagranicy płacą mniej więc i nasi muszą płacić mniej, nikt nie chce dokładać do interesu, to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Dzisiaj sprzedana jałówka MM waga 575kg po 7 zł z VATem, woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprzedana krowa MM 805kg po 6.50zł byk angós 201cm ob. klaty waga 611kg po 8.25zł szrolez 534kg ob. klaty 188cm po 8.25zł i słaby sim 484kg po 7.42zł ceny i wagi brutto. tendencia spadkowa przez tydzień 0.25gr. i będzie niestety spadać- odwilsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Dokładnie sytuacje ratował kurs Euro który teraz spada więc na podwyżki bym wcale nie liczył. Wniosek jak nie tyle samo to miej. Chyba że Euro pójdzie do góry (na co się nie zapowiada) i eksport będzie bardziej opłacalny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

wczoraj hf 700 - 8zł, 650 - 7zł bo słabo umięśniony był, ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Cena byków 6,5-8,70zł z watem, jałówki 5,5- 8zł, wszystko zależy od kursu euro, narazie tendencja spadkowa. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Dziś obdzwoniłem wszystkich odbiorców(spędy)w mojej okolicy tj. łuków, skiba, duda i nawet biernacki i rzeczywiście tendencja spadkowa....ceny to:

-byki NCB od 7,1,-(skiba)do 7,8,-(łuków)

-jałówki mięsne od 6,-(duda) do 6,5,-(biernacki)

Co ciekawe wczoraj już miałem sprzedać bo jednak dopłat nie widać a przetarg na ziemię się zbliża i miałem klientów na podwórku cena za jałówki mięsne 7,- netto , byki ncb 7,8,- netto kasa od ręki, wszystko super cena uzgodniona i.....mówię do odbiorcy,że ważymy na mojej wadze a oni poprostu wyszli z obory bez słowa i odjechali-ciekawe dlaczego??? Tłumaczył ich lokalny naganiacz,który z nimi przyjechał,że za drogo chcę i takie tam....ale przecież na cenę i ja i oni razem przystaliśmy..... Panowie byli brązowym MAN'em z początkiem rejestracji TST- przestrzegam przed nimi na pewno j***ą na wadze!!!! Muszę zadzwonić do poprzednich kupców(z brześcia) i umówić się na początek przyszłego tygodnia-ciekawe ile zjadą mi z ceny jaką ostatnio mi proponowali jak sam do nich zadzwonię???

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Byk HF 7.10 plus 8% vat, BBB 8.20 plus vat LM 7.70 plus vat wagi netto 700-750 kg


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

3 byki ho kazdy ponad 600 największy 660 za kazdego 8,20 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

ABP POLAND Pniewy (wielkopolska) zna ktoś może tą ubojnie tzn odstawiał ktoś z was do nich bydło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

3 szt. waga 600, 670 ,700 mieszance "kolorowe" wytargowana cena 8.2+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koles8844    0

odstawilem dwa byki do tykocina i cena raczej dobra bo 13.50zl dali. mam pytanie byki mialy 200 cm a drugi 205cm,[ troche malo ale doplat nie widac a wiosna blisko...] waga wbc 284kg i 287kg. wagi normalnej nie podaja nie wydaje sie wam ze troche malo tego mieska w tych bykach znalezli.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

cena cały czas się utrzymuje z tego co piszą koledzy co sprzedali a nie spada jak niektórzy wyżej próbowali siać zamęt na forum...... ;)

 

sołtys napisz skąd byli... będzie łatwiej ich unikać... po prostu kielcaki śpią a już liczą ile zarobią następnego dnia na pracy rolnika :D

 

jak by ktoś był obecny z Dolnego śląska i tu kupuje to mam na sprzedaż 4 szt Hf ale gdzieś 60-70% 2 szt około 700, 1 szt ok. 650, 1 szt. ok. 550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

odstawilem dwa byki do tykocina i cena raczej dobra bo 13.50zl dali. mam pytanie byki mialy 200 cm a drugi 205cm,[ troche malo ale doplat nie widac a wiosna blisko...] waga wbc 284kg i 287kg. wagi normalnej nie podaja nie wydaje sie wam ze troche malo tego mieska w tych bykach znalezli.?

no chyba trochę mało jak miały tyle w obwodzie to ważyły ponad 600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj