dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

marco1    0

Panowie jak widze te ceny to normalnie szok. Wczoraj przyjechal do mnie gosc i pytal ile chce za swoje 3 sztuki (600-700kg, 2xMM i 1xHF). Powiedzialem ze jesli na 1 wadze to za wszystkie cena 7,8zl. On to przytaknal, tylko chcial mi nie zaplacic vatu, a zabrac 7% i tak na brud. Jak to uslyszalem to podziekowalem Panu... Pisze z pow. grodzisk maz (okolice jaktorowa). Macie jakichs dobrych kupcow z tej okolicy (na 3 sztuki) to poproszę informację, może być na forum lub na priv.

Pozdrawiam

Edytowano przez marco1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Witam dla tego uważam ze w małopolsce są drosze cielaki bo sam kupuję od chandlarza który przywożi z centralnel polski ostatnio sąsiad był po cielaki w sączu tam przyworzą z Austri i z Włoch cena 1200 zł za sztukę mają być miesne tyko jeden padł po 2 tygodniach coś z płucami . :blink:

Ja byłem tam 3tygodnie temu, od razu kupiony u nich elektrolit, w sobotę przywiezione 7sztuk, w poniedziałek zaszczepione antybiotykiem chyba 2dni później odrobaczane razem 240zł, 4sztuki miały po 90kg, 3sztuki po 120kg, hurtem wyszło po 15.50zł netto za 1kg, teraz do tego 2cielaki z tych po 90kg miały dawane jakieś leki na wzmocnienie bo jakiś takie ospałe były razem 70zł, z cielaków jestem zadowolony, przed żniwami wybieram się tam jeszcze raz, spytaj się kiedy był, szef cały dopiero o 8 do nasz przyszedł a przyjechaliśmy około 6.30, zanim wszystkie cielaki nie zostały napojone nie można było zacząć wybierać, jak odjeżdżałem około 10 to jedni już byli, 2kupców mijałem zaraz za gospodarstwem a sami ładowali na samochód chyba 30sztuk, więc 1/3 cielaków o tej godzinie była juz wybrana. Cielaki jechały 280km w jedną stronę czyli jakieś 5godzin, teraz szepienie na samym początku to podstawa, cielaki nie dostawały u nas mleka to jeden aby miał lekką biegunkę a teraz drugi też lekką po przejściu z paszy pełnoporcjowej na własną B)

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinki2008    0

kolego w lipcach Reymontowski masz ubojnie facet dobrze płaci przyjeżdża warzy na wadze którą ty zaproponujesz bo on nie ciąga jej za samochodem ojczulek kilka lat z nim handluje i jest bardzo zadowolony i na bród mało bierze chyba od 4 do 6% a facet nazywa się kolary waldemar

ja pochodze z powiat żyrardowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Czy ktoś miał styczność ze skupującym bydło P.Szczyglińskim jest on podobno z okolic Płocka.

Znajomy go poleca zabiera z domu,Przydały by się jakieś opinie.

witam w sumie chandluje z nimi lecz nie wszystkie sztuki ,kilka lat ogulnie wedlug mnie srednia firma kase placa w 2tyg,na wadze radze uwazac. Cenowo raz oni lepiej raz konkurencja. Wedlug mnie srednio ich oceniam,ale firma duza z kasa nigdy problemu nie bylo. Jesli chcesz więcej info to na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wak1    0

Witam

Jestem Nowym użytkownikiem tego portalu.

Sprzedaje bydło rzeźne do zakładów Łuniewskiego

Ostatnio 5 sztuk sprzedałem po 7.30 zł

 

Ostatnio mam problem z małymi byczkami,silna biegunka :(

Słyszałem o szczepiące dla cieląt przeciwko biegunce.Jak znacie nazwę to piszcie.

Edytowano przez wak1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Sprzedawał morze ktoś bydło Maciejakowi z Czarnocina Koło Piotrkowa Tryb. Czy jest godny zaufania?

Jeżeli chodzi Tobie o wypłacalność to 100 % pewny. Za bydło płaci też nie najgorzej-kwestia dogadania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

kolego w lipcach Reymontowski masz ubojnie facet dobrze płaci przyjeżdża warzy na wadze którą ty zaproponujesz bo on nie ciąga jej za samochodem ojczulek kilka lat z nim handluje i jest bardzo zadowolony i na bród mało bierze chyba od 4 do 6% a facet nazywa się kolary waldemar

ja pochodze z powiat żyrardowski

 

Ok dzieki za namiar. cos juz kiedys slyszalem o gosciu, jutro zadzwonie i zapytam. A wiesz moze jak u niego z platnosciami, terminami?

Pozdrawiam i dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Znacie kogoś kto skupuje byki woj. śląskie ? (okolice Częstochowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Znam dobrego kupca. A ile masz tych byków?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    83

Witam co sądzicie o firemie agro nstor z chąśna pod Łowiczem .Oni kupują pouboiowo płacą od 12 do 14zł. zależy od mięsności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania dwa byki i jedna krowe woj. Łódzkie okolice Radomska, zna ktoś morze dobrego kupca, jeśli tak to prosze piszcie, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

ostatnio sprzedane 10 sztuk miszańce mięsne( średnio po 640kg) po 13,60 netto WBC, byczki idą w górę, dzisiaj miałem wiadomość , 50 groszy w górę na WBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

oby tak dalej,ale tak wogule to najlepiej niech cena zostanie i każdy będzie hepi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

ostatnio sprzedane 10 sztuk miszańce mięsne( średnio po 640kg) po 13,60 netto WBC, byczki idą w górę, dzisiaj miałem wiadomość , 50 groszy w górę na WBC.

TO ile wyszły za żywą netto. Też myślę o rozliczniu na wbc ale u mnie to rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

W porównaniu do stycznia to byki staniały 30gr, zrobiło się cieplej wiec i handel się ożywił. Ludzie przyjeżdżają pytają o cenę, dużo osób planuje teraz coś sprzedac, euro ma tendencje spadkową więc i cena może spaśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Był dzisiaj u mnie rzeźnik i proponował mi za buhaje limusine 8,30 + vat , jałówki 7zł + vat,a za krowy po 6,50 + vat, i nie wiem czy sprzedawać, czy jeszcze czekać...Co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

SKORPION1 skąd jesteś z której Cześć województwa:) i jak możesz to komu sprzedawałeś możesz na priv pisać :) tez mam kilka sztuk na sprzedanie:P:)

 

Jestem z okolic Żychlina a sprzedałem Krowińskiemu z którym handluje jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Był dzisiaj u mnie rzeźnik i proponował mi za buhaje limusine 8,30 + vat , jałówki 7zł + vat,a za krowy po 6,50 + vat, i nie wiem czy sprzedawać, czy jeszcze czekać...Co myślicie??

moim skromnym zdaniem to ceny daje ci dobre, to zależy w jakim wieku i wadze masz to bydło, czy ten byk ma minimum 700kg,jeśli mniej to potrzymaj zwieża, krowa jeśli już nic ma z niej nie być to opychaj. Zresztą sam wiesz jak stoisz z kasą,z paszą...te czynniki też czasem mają wpływ.

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

to wszystko wiem, pytam tylko czy cena jest dobra czy może jest szansa na więcej...realna szansa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

gdyby ktos do mnie przyjechal i zaproponowal mi za jalowke 7 + vat nie wachalbym sie ani chwili. a mam na sprzedaz taka 500kg ale hf:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

ja bym na więcej nie liczył,myśle że ceny są najwyższe jakie mogą być,lecz to zawsze znak zapytania jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj