dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

gdzie taka cena i jakie warunki musi mieć taka krowa


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

prawda to że od środy ma staneć bydło...??

Od środy to ja słyszałem, ale... o spadku temperatury, a o spadku cen bydła nic mi nie wiadomo, wszystkie prognozy wskazują na tendencje wzrostowe, @beeny gdzie tak słyszałeś lub przeczytałeś ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro83    0

dzis sprzedane h-f srednia waga po 720kg po 7.70+vat,ja tez słyszałem ze mają opuścić cene troche w dół ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Łuków 2 hf-y 621 i 549 kg, 2 lm 542 i 540 kg i 2 sim 636 i 702 sprzedane na wbc i cena średnia przeliczona na żywą 8.66 z vat

Edytowano przez DARKPANTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Ale ta cena 8.66 z vat to za które byki, bo chyba nie za te hf? Czy jakąś średnią wyliczyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271

Panowie i Panie, ceny bydła lecą w dół. Spójrzcie co się dzieje z Euro. Kto nie sprzedał bydła w ubiegłym tygodniu, kiedy euro było jeszcze w miarę drogie, ten teraz będzie sobie pluł w brodę (ja się do tych osób też zaliczam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnat    0

byk 660 kg cena 8 zł z vat lubelskie ,,cena raczej nie pójdzie na dół jaja sobie robią andlarze żeby kupic taniej logiczne ,,cena będzie sie trzymać bo euro sie dobrze ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Tam gdzie ja dostarczam byki znajduję się tablica informacyjna z cenami bydła, ostatnio była zmiana cen o 1zł w górę dla wszystkiego bydła (jałówki, krowy, byki), po zmianie byki są w przedziale 7,50 - 10 zł/kg

Zauważyłem też że mało jest teraz bydła na skupie, ludzie posprzedawali większość pod koniec 2011r i teraz są braki dlatego cena poszła w górę

 

Pozdrawiam


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271

Marulekk, ostatnio to znaczy kiedy? Tydzień temu?Wtedy ceny pięły się ostro w górę, ale od tego tygodnia spadają, wszystko przez galopujący w dół kurs euro. Miałem umówiony odbiór byków w tym tygodniu i odbiorcy się wycofali bo nie są w stanie dać mi już tych pieniędzy o których mówiliśmy tydzień wcześniej. To samo u innych- największe zakłady tną ceny... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

specjalnie pojadę za tydzień we wtorek na "skup" i zobaczę na własne oczy jak cenowo stoi to


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

firmy eksportujace wolowine na zachod z reguly sa zabezpieczone na spadek euro o 20-30 gr,im tez placa okolo 2 tyg.Z drugiej strony ostatnio walka o kazda sztuke trwala i ceny podbijali,jak ktokolwiek obnizy stawki to reszta tez skoryguje cenniki.Patrzac jeszcze z innej strony i moich obserwacii duzo ludzi latem ,jesienia sprzedawalo byki po 500-550 kg twierdzac ze takiej ceny nie bylo i wiekszej nie bedzie.Ale to raczej mowa o malych chodowcach. Moze i obniza ceny a za chwile podwyzsza bo towaru malo bedzie a kursu euro tez nikt nie przewidzi.Wszystko to loterja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

Dziś sprzedawałem do ubojni w chróścinie i cena się nie zmieniła :)

Edytowano przez matek0921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Zgadzam się z przedmówcą. Z Markiem sprzedajemy w jednym miejscu, mianowicie do pana Kościeszy. Gdy byłem tam 10 stycznia z ceną było porządku, ale przedział zaczynał się od 6,5 zł. Ale skoro @marulek mówi, że cena min. była 7,5 zł więc ten cennik musiał pojawić dopiero około 17 stycznia. Tendencja spadkowa wokół euro jest spora, ale z drugiej strony ja też uważam, ze dużo poszło byczków w wadze 500-600 kg.Więc dobrego towaru, plus 700, na wiosnę będzie brakować. Mam jeszcze jednego do sprzedania, ale dwa, trzy tygodnie jeszcze poczeka, żeby 700 kg było pewne. Z drugiej strony ceny cieląt są wręcz oszałamiające, a coś dobrego znaleźć nawet w samochodzie u Pana Romka od Starownika ciężko(oczywiście byczka, bo jałówki są bardzo ładne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beeny    0

U nas w Łódzkim tak skupujący mówili Że od środy prawdopodobnie byki spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jakie są ceny krów tylko piszcie netto czy brutto z łodzkiego @beeny kto niby tak mówił ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nawet jak cena trochę spadnie to i tak tłumów w skupie nie będzie bo ogólnie bydła nie ma. U nas ceny 3 tydzień bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ceny stabilne a nawet w duzych zakładach podskoczyły po nowym roku.

Nie rozumiem postów na foróm ktore mówia o obnizce a nie podaja konkretnych przypadków moze to posrednicy straszą?

To, że euro nieznacznie spadło na 4,28 w przeciągu tygodnia to nie znaczy odrazu spadku zobaczymy jaki kurs bedzie dalej, pamietam rok 2011 i też na poczatku lutego troche cena spadła zeby sprawdzić popyt i co się okazało... pozniej cały czas rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

o jakich spadkach cen piszecie u mnie jałówki po 7zł/kg byki 8.50 nic się nie zmieniło sprzedałem byki przed św po 8,50 i teraz też tak stoją

ale to prawda nawet jak cena podskoczy to tłumów nie będzie bo bydła niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj