dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chciałbyś mieć taki bakier jak on ;) Z tego co wiem a wiem dużo to oni tylko duże sprzedają, cielaków już nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Skoro pisze że zajmuje się ciężarówkami i w polu nie orze to jaki z niego rolnik,coś nie tak napisałem? A to że rodzice mają to inna bajka.Co do tego "bakieru"na moim podwórku też niczego nie brakuje,widłami gnoju nie wyrzucam i kosą nie kaszę a i przeroby mam też nie małe.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chodzi mi o wiedzę i wpływy bo to obecnie jest najważniejsze, kilka miesięcy to nie wieczność, dużo się nie zmieniło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Inaczej jest rządzić w gospodarstwie i czerpać z tego zyski a inaczej nosić nazwisko gospodarza i dostawać stówę lub dwie na sobotę i żarcie.Sam wiesz dobrze że jak nie praktykujesz to się zacofujesz nie jesteś na bieżąco i nie wiesz co się dzieje,a zmiany no tak jak łaziło coś czerwone i rogate po łące i łazić będzie a im więcej tym lepiej tu się chyba zgodzisz ze mną.Gościu poszedł na swoje i ma w d...e gospodarkę.Dobra to nie miejsce na plotki.Koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Witam! Koledzy jak płacą za duże byki w Świętokrzyskim i Śląskim bo ja mieszkam tak na pograniczu tych województw? Jeśli piszecie ceny, to piszcie czy z Vatem czy bez i za jakiego byka bo to jest różnica. Mam czarno-białego mieszańca na handel o wadze ok. 650kg, jeden go oglądał i dawał 7.50 z Vatem ale nie sprzedałem.Pozdrawiam


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

byk hf data ur 09.07.2010-21.11.2011 701kg brutto firma milex meat po 7.17 z vatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

Witam. Mógłby ktoś kto sprzedawał na WBC napisać ile wynosiła u was waga półtusz byków, od razu też ile te byki ważyły przed ubojem, i ich rasę i jak można to wiek.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedałem byka HF do Uelzem Krotoszyn. Cena 7.1 netto szkoda bo nie miał dupska, dostałbym więcej. :D


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszkup    0

Dzis sprzedalem byki 670 kg i 715 kg po7.80 za kilogram .Krowa lezak za 950 zlotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja wczoraj sprzedałem3 krowy nie mam jeszcze wyceny ale wyszło 7,7 tyś i z tego co koleś mówił to taka bida3,5zł ładna 5-5,5zł a okaz nawet do 6zł.Każdy mówi,że byki spadły ale oglądał moje takie po 600-650kg i mówił,że na takie jest 7,8-8zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

U mnie też tak płacą w południowo/wschodniej lubelszczyznie 8.20za byka i to taki 700kg ja mam teraz 2szt do sprzedania zamierzam wynegocjowac coś więcej bo są ładne byki a po ile za krowę mamkę cielaki je są około 3mieś ile z anie wołąc wezmę po 3500zł/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

wszystko zależy od towaru 3 mieś po wycieleniu to już powinna być zacielona.ja kupiłem taką już nie pierwszej młodości :) szóstym cielęciem wycielenie w styczniu za 3800 z taką,która wycieliła się we wrześniu za 2700,była też simentalka w lutym do cielenia za 4500.ładny towar zawsze znajdzie amatora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

dzisiaj był u mnie handlarz i dawał mi 5.50+ vat za jałówki (warmińsko-mazurskie)

 

 

Coś mało-dzisiaj za jałówkę dostałem 6,74 (z VAT-em)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Lubelszczyzna jest zagłębiem bydła mięsnego

hahah chyba bóg cie opuścił :lol: W mazowieckim pogłowie bydła mięsnego jest prawie na poziomie pogłowia bydła w Lubelskiem, raczej zadupie nie zagłębie. Zagłębiem jesteśmy pod względem eksportu sztuk czystorasowych B)

i unas już są braki,

są braki bo coraz więcej hodowców, o czym pisałem wcześniej.

Chleb zdrożał już kilka krotnie a my go dalej kupujemy i tyle samo,to samo jest z wołowiną przyzwyczajenia trudno zmienić.

a spożycie wołowiny spada systematycznie, bo dla Polaka jest za droga.

Czyli trafiłem,i tak z rolnictwem na bakier na wiosnę wygonią po pierwszych śniegach zgonią urobek sprzedadzą bez kosztów i problemów.Tak to można żyć.A kto od Was zabiera cielęta.byczki do 150kg. chętnie kupię nawet większą ilość płatne gotówką.

Ta a ty jesteś domorosły specjalista od siedmiu boleści ;) Jak rynku nie znasz.

Po pierwsze gdzie napisałem, że mamy hodowlę ekstensywną? tak po prostu chcesz się dowartościować?

cieląt nie sprzedajemy obecnie. Odbiorca to już pisałem.

150kg :blink: kto mięsne czystej rasy sprzedaje po 150kg? co to za waga? cielęcina za duzy, odsadek za mały, tylko handlarzyna i pasożyt (chód od 100 do 300/350) takich szuka. cielęcina 5€, odsadek 4,5€

większa ilość znaczy ile? 30 szt miesiąc?

Skoro pisze że zajmuje się ciężarówkami i w polu nie orze to jaki z niego rolnik,coś nie tak napisałem?

a rolnictwo to tylko orka? a logistyka i spedycja pasz i bydła?.

Inaczej jest rządzić w gospodarstwie i czerpać z tego zyski a inaczej nosić nazwisko gospodarza i dostawać stówę lub dwie na sobotę i żarcie

a co tak masz? to masz fajnie, bo odkąd skończyłem 18 lat to musiałem na siebie zarobić, czy to w gospodarstwie czy w firmie.

Sam wiesz dobrze że jak nie praktykujesz to się zacofujesz nie jesteś na bieżąco i nie wiesz co się dzieje

co się przez 4 miesiące zmieniło? dwa walne zgromadzenia związku, analiza rynku się sprawdza. Jakoś nie wydaje mi się abym coś zapomniał z tego co wiedziałem.

a zmiany no tak jak łaziło coś czerwone i rogate po łące i łazić będzie

ekstensywnie chowasz?

Gościu poszedł na swoje i ma w d...e gospodarkę.

zapewniam transport tej gospodarce ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Dziś pośrednik za krowę w wadze 600 kg brutto w kl 2 proponował mi 5,50 +vat , a za byka hf w wadze 580 brutto 6,7+vat , ale postanowiłem się wstrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

@SKORPION1 za tą krowe to chyba dobrze dawał bo jak wyżej pisałem u nas na 6zł musi być super sztuka

ale za byka chyba niezabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

No tak za krowę to cena była dobra bo nawet się z nim nie targowałem ale za byka nie chciał więcej dać , więc postanowiłem poczekać i sprzedać razem . A cena myślę , że się utrzyma

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleczniak    0

opłaca sie kupowac byczki po 600-800 zl mieszańce w kwietniu i trzymac je do września na pastwisku i dokarmiać je kończyną i lucerną a od pazdziernika do grudnia w stodole sciany z blach na uwięzi i karmic je kiszonka z lucerny i konczyny oraz sianem i srutą jęczmienną oraz sojowa to jest opas półintensywny . Do wagi ok 350 kg i sprzeawac czy dostane wieksza cene za takieo byka niż za takiego 700+. Alb przez te 8 miesiecy trzymac je na uwięzi i zamiast pastwiska kosic im i przywozic

Edytowano przez Mleczniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

Ja sprzedaję wszystko do firmy FOODWORKS poubojowo byki 13 zł jałowice 12,5zł a krowy 11,9 zł, tydzień temu sprzedałem krowę która ważyła 725 kg z czego 345 kg mięsa i wyszła mnie 4100zł. Pieniądze są szybciej na koncie niż faktura do podpisania która przychodzi pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj