dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Lukasz1987    61
co o tym myślicie ???

odp:

są dla mnie "trochę" wygórowane

Kryzys rynku wołowiny, zbliża się wielkimi krokami, a wszystko przez szybujące w górę ceny mięsa wołowego, spowodowało, to że ludzie ze świń i nie tylko przestawili się na opasy, podniosło to ceny cieląt oraz pasz. Jak wysypie się opas od tych "fachmanów" liczących na szybki i łatwy zarobek to nawet € po 5 zł nie pomoże :huh:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Ja tak sobie myślę, że tych fachmanów to i na forum nie brakuje więc to, że ty (twój brat i ojciec) trzymasz dłużej i więcej nie daje ci jeszcze prawa do ironizowania, ja wiem że człowiekowi nigdy dość więc dla takich hodowców jak ty najlepsza byłaby sytuacja gdyby kilka lat temu gdy cena wołowiny przewyższyła cenę wieprzowiny, nikt nie przerzuciłby się na opasy, w takiej sytuacji brakowało by dzisiaj tyle wołowiny,że cena żywca wołowego sięgała by grubo ponad 10 zł za kg. Z tego co piszesz wynika, że około 1-1,5 roku temu zwiększyła się zacząco ilość kupionych przez rolników cieląt z czego wynika, znacząco zwiększyła się ilość krów, które wydały by na świat te cielaki a to chyba nie jest prawda, no chyba że się mylę.wracając do pierwszej myśli, normalnym na świecie jest taka sytuacja, że ludzie chcą robić to co się bardziej opłaca.

Edytowano przez kabus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Kolego Lukaszu1987 uważam że nie masz pojęcia o czym piszesz z Twojego postu zrozumiałem że zajmujesz się raczej świnkami niż bydłem jest problem z cielakami rasowymi sam czekałem dwa miesiące na cielęta (jest małe pogłowie krów) brakuje dobrego towaru HF-ów nie nakupisz bo rolnicy zostawiają sobie a druga rzecz co do HF-a za takie byki nikt nie zapłaci uczciwych pieniędzy.Dobre byki zostały podzielone kto miał sprzedać opasówką(300kg.) to już sprzedał reszta została na ciężkie,żeby skompletować kanion opasówki wykonałem ze dwadzieścia telefonów brakowało nam dziesięć szt. a z wielką biedą znalazłem trzy i to przerośnięte.Lubelszczyzna jest zagłębiem bydła mięsnego i unas już są braki,są mali rolnicy co sprzedają po kilka sztuk z reguły od swoich krów ale to nie na export.Chleb zdrożał już kilka krotnie a my go dalej kupujemy i tyle samo,to samo jest z wołowiną przyzwyczajenia trudno zmienić.

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

piszecie że wszyscy się rzucili na opasy ale u nas od 10 lat nie ma problemów ze sprzedaniem cielaka prawie codziennie ktoś się pyta czy czegoś nie ma do sprzedania. Co roku ktoś likwiduje krowy to i cieląt coraz mniej(sąsiad trzymał jeszcze 5 lat temu 80szt opasów teraz zostało mu kilkanaście sztuk bo nie ma skąd kupić tanio cieląt). Na skupie też nie ma już tylu sztuk bydła co jeszcze kilka lat temu..

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Raczej tak ale zależy jak żywi i w jakim wieku i wadze są wstawiane cielaki i co to za cielaki.Mój kolega kupuje u Koczynasza koło Rzeszowa 100kg.simy takie dwu miesięczne partie po 100szt. na intensywnym opasie to tak mu gdzieś 800kg.brutto w 1.5 roku łapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

dyskusja o przyrostach była i jest w dziale bydła mięsnego tu proszę podajcie głównie ceny i z tym zwązane dywagacje :P

tak jak napisał damian, w Polsce rynek krów się zmienił - kto nastawił się na produkcję mleka nie myśli o zacielaniu mięsnymi rasami. A sytuacja w któej były 2-3 krowy chodowane przez babcię dające ładne cielaki się kończy powoli, albo wóz albo przewóz. stabilizuje się sytuacja melko to mleko a mięso ze stad mięsnych. sam trzymałem kiedyś na rzut po 40 sztuk krzyżówek i w okolicy jeszcze dwie trzy osoby wszytsko kupowane w jednym terminie ok.14-16 dziś można o tym pomarzyć kupiłbym może kilka. co do fachmanów zawsze są w Polsce osoby które zmieniają produkcję na co się opłaca przy kilku hektarach przerzut z trzody na wołowinę nie stanowi problemu 30 świń czy 5 byków tak bylo tak jest i tak będzie. na rynku wieprzowiny jest tak jak widać mamy najniższe pogłowie w historii i ciągle spada, cena nie rośnie a mimo kursu opłaca się import. z wołowiną również tak się może stać ale oby to był czarny scenariusz


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

ja tydzień temu sprzedałem byka HF w miare dobrze zbudowany nie kościsty waga ok. 620kg. za 7.60zł/kg

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

BM-Kobylin-8,2zł netto- najatakcujniejsza cena w regionie poszło 5 sztuk srednia waga 790 kg rasa to HF.:)

kolego no troche przesadziłes z ta cena chyba 7.20 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

byki bierze na skupie Wojciech Kościesza pow. Radzyński

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Ja tak sobie myślę, że tych fachmanów to i na forum nie brakuje więc to, że ty (twój brat i ojciec) trzymasz dłużej i więcej nie daje ci jeszcze prawa do ironizowania, ja wiem że człowiekowi nigdy dość więc dla takich hodowców jak ty najlepsza byłaby sytuacja gdyby kilka lat temu gdy cena wołowiny przewyższyła cenę wieprzowiny, nikt nie przerzuciłby się na opasy, w takiej sytuacji brakowało by dzisiaj tyle wołowiny,że cena żywca wołowego sięgała by grubo ponad 10 zł za kg. Z tego co piszesz wynika, że około 1-1,5 roku temu zwiększyła się zacząco ilość kupionych przez rolników cieląt z czego wynika, znacząco zwiększyła się ilość krów, które wydały by na świat te cielaki a to chyba nie jest prawda, no chyba że się mylę.wracając do pierwszej myśli, normalnym na świecie jest taka sytuacja, że ludzie chcą robić to co się bardziej opłaca.

Mi to rybka bo od kilku miesięcy na roli nie robię. Czy ironizuję? możliwe, ale na tym forum to norma, że ludzie mają mega przyrosty i mega plony tylko po wynikach kraju tego nie widać. Rodzina w RP nie sprzedaje także nam to rybka jaka jest u nas cena. Pogłowie bydła w ciągu ostatnich 3 lat wg GUS wzrosło o 6% w latach 2004-2010 o 10%, dużo cieląt było eksportowanych obecnie są opasane w kraju. Rolnicy nie tylko kupili ale i także sami hodują własne cielaki. Kiedyś (przed 2004) nas odbiorca kupował w RP ponad 20 ciężarówek cieląt rocznie w 2008 zaniechał tego bo cielaki zostają w kraju. Tak ludzie chcą zarobić, tylko wyobraź sobie, że jak zainwestujesz w nową chlewnię to po 3 latach nie przestawisz się na opas ;) bo to irracjonalne.

 

Kolego Lukaszu1987 uważam że nie masz pojęcia o czym piszesz z Twojego postu zrozumiałem że zajmujesz się raczej świnkami niż bydłem jest problem z cielakami rasowymi sam czekałem dwa miesiące na cielęta (jest małe pogłowie krów) brakuje dobrego towaru HF-ów nie nakupisz bo rolnicy zostawiają sobie a druga rzecz co do HF-a za takie byki nikt nie zapłaci uczciwych pieniędzy.Dobre byki zostały podzielone kto miał sprzedać opasówką(300kg.) to już sprzedał reszta została na ciężkie,żeby skompletować kanion opasówki wykonałem ze dwadzieścia telefonów brakowało nam dziesięć szt. a z wielką biedą znalazłem trzy i to przerośnięte.Lubelszczyzna jest zagłębiem bydła mięsnego i unas już są braki,są mali rolnicy co sprzedają po kilka sztuk z reguły od swoich krów ale to nie na export.Chleb zdrożał już kilka krotnie a my go dalej kupujemy i tyle samo,to samo jest z wołowiną przyzwyczajenia trudno zmienić.

Zajmuję się ciężarówkami, a rodzice bydłem Limousine, problem z czystorasowymi cielakami był zawsze, po prostu teraz zwiększyła się liczba hodowców, zwiększyło się pogłowie, ale więcej osób chce rozpocząć hodowlę czystorasowych i jest o tym głośniej ;)

O HFach nie mam bladego pojęcia, bo to nie moja brocha :P, eksport wołowiny rośnie o 0,5-1,5% rocznie od początku wstąpienia do UE.

RP osiągnęła pogłowie z 2000 roku więc nie jest, źle ;)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Mi to rybka bo od kilku miesięcy na roli nie robię. Czy ironizuję? możliwe, ale na tym forum to norma, że ludzie mają mega przyrosty i mega plony tylko po wynikach kraju tego nie widać. Rodzina w RP nie sprzedaje także nam to rybka jaka jest u nas cena. Pogłowie bydła w ciągu ostatnich 3 lat wg GUS wzrosło o 6% w latach 2004-2010 o 10%, dużo cieląt było eksportowanych obecnie są opasane w kraju. Rolnicy nie tylko kupili ale i także sami hodują własne cielaki. Kiedyś (przed 2004) nas odbiorca kupował w RP ponad 20 ciężarówek cieląt rocznie w 2008 zaniechał tego bo cielaki zostają w kraju. Tak ludzie chcą zarobić, tylko wyobraź sobie, że jak zainwestujesz w nową chlewnię to po 3 latach nie przestawisz się na opas ;) bo to irracjonalne.

 

 

Zajmuję się ciężarówkami, a rodzice bydłem Limousine, problem z czystorasowymi cielakami był zawsze, po prostu teraz zwiększyła się liczba hodowców, zwiększyło się pogłowie, ale więcej osób chce rozpocząć hodowlę czystorasowych i jest o tym głośniej ;)

O HFach nie mam bladego pojęcia, bo to nie moja brocha :P, eksport wołowiny rośnie o 0,5-1,5% rocznie od początku wstąpienia do UE.

RP osiągnęła pogłowie z 2000 roku więc nie jest, źle ;)

 

Czyli trafiłem,i tak z rolnictwem na bakier na wiosnę wygonią po pierwszych śniegach zgonią urobek sprzedadzą bez kosztów i problemów.Tak to można żyć.A kto od Was zabiera cielęta.byczki do 150kg. chętnie kupię nawet większą ilość płatne gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj