dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

ja jak sprzedaje godzę za wagę żywą a kupujący później patrzy na wybojowość i nie raz było tak że dostałem 30-40 groszy wiecej, Jeżeli bydło szło jako opasówka 220-300 kg żywe sztuki za granicę zawsze była pobierana krew i badanie na nosicielstwo aczkolwiek wiem że nie jeden lekarz jak zobaczył stado 30-40 sztuk po 300 kg każdy to łapał krew od 3-4 sztuk a reszta miała wycinane krzyzyki na karku w śierści ... poprostu łąpanie byka luzem sami wiecie jak wygląda co innego jak jest poskrom ale to i tak wiąże sie ze stresem i utratą wagi. Jeżeli chodzi o ubój według religi np. islam wtedy jest imam przy uboju odprawia swoje modły i byk jest zabijany poprzez poderżnięcie gardła a nie może być ogłuszony (min. badane jest stetoskopem bicie serca). Jeżeli chodzi o sprzedaż np. jako mięso dla Żydów- koszerne wtedy również śmierć jest przez poderżniecie gardła z tym że nie może zostać krew na nożu - bywa że jeżeli się tak nie stanie dana sztuka nie jest brana przez klienta:) summa summarum mięso na eksport do Izraela często wygląda tak że jest tak dobra cena (zabierane są głównie przody półtusz) że tył można wyrzucić i tak się zarobi. Co kraj to obyczaj np. mówi się że mięso na Turcję musi spełniać badania wymogi atesty ph itd. jest plombowana wysyłka a jak tylko dostanie się za granicę to podjeżdzają samochodami bez chłodni i luzem przerzucają na kipę samochodu :) higiena musi być


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ale chyba dość dawno bo ja takie badania robiłem ze dwa lata temu jak byczki miały iść na Holandię takie badania były dość drogie a krew badali w Puławach i czekało się na to ze dwa tygodnie ja na życzenie odbiorcy robiłem też IBR-chociaż nie wiem po co.Od tamtej pory sprzedałem cztery tury opasówki i oprócz zbiorczego świadectwa nic innego nie chcieli a wszystko poszło na export do Chorwacji i Włoch.A te krzyżyki to masz rację u mnie też tak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Bo te badania krwi to są chyba konieczne dopiero po przekroczeniu jakiegoś wieku - albo dwóch lat albo 30 miesięcy- jak się mylę to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak to było dość dawno aczkolwiek te badania krwi były robione w zależności od kraju przeznaczenia wiem że napewno do Grecji były robione, najwięcej sprzedawałem do Włoch kilka razy do Grecji, Chorwacji (brał taki fajny koleś Chorwat co zna polski mam do niego cały czas kontakt), raz czy dwa zdarzyło mi się na Niemcy czy Holandię. Ale takie bydło szło za całkiem inna cenę :) powyżej 30 miesiecy są badania w kierunku BSE


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

Witam mam problem znaczy dylemat ;[ mam 2 byczki mają gdzieś po 600 kg i niewiem czy się jeszcze wstrzymać ze sprzedażą czy może już sprzedać ;) boję się że cena spadnie a szkoda mi teraz ich sprzedawać bo przy takich bykach waga im przybywa gdzieś nawet po pół kilograma na dzień a to nie jest mało więc proszę o rady ;)

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Waga przy tej wadze i odpowiednim żywieniu przybywa nawet od kilograma w z wyż , w końcu euro drożeje i idzie ero 2012 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Pół kilo to jakoś mało.... Mi na sianie i śrucie zbożowej w ilości ok 4kg na głowę , i zielonce w sezonie przyrastały 1,13-1,08 kg/dobę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti6    76

No to może taki dałem przykład ale to co sprzedać je teraz czy jeszcze poczekać ;) Jeśli ktoś chce zobaczyć te byczki to zapraszam do mojej galeri :D

Edytowano przez matti6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja sprzedałem takie 580 - 550 kg i nie żałuje bo jest kasa a zboże i siano na następne zostało. Jak cena dobra to bym sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak o tym myślę , to dobry czas później może być drożej , tyle że w według mnie wszystko podrożeje ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bado    0

witam mama aktualnie do sprzedania 4 sztuki byczek 270 kg czarno-bialy ale nie hf chcialbym za niego po 10 zl za kg ,byczek 220 kg krzyzowka miesna czarny z biala gwiazdka chcialbym za niego po 11 zl za kg , byczek 150 kg limusine chcialbym za niego po 15 zl za kg i byczek rudy simental 130 kg czcialbym za niego po 14 zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Trochę za wysoko przy takiej wadze -na zimówki zbierasz ? ze tak wygórowałeś ceny:) po ile sztuk tego masz i jakie to okolice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bado    0

Trochę za wysoko przy takiej wadze -na zimówki zbierasz ? ze tak wygórowałeś ceny:) po ile sztuk tego masz i jakie to okolice?

jestem z Mszczonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

żeś kolego zapodał jak filip z konopii. aktualnie z wiadomości o dkolegi który kupuje bydło moge powiedzieć że w najbliższym czasie krowa i jałówka tzn. cena się utrzyma natoomiast byk spadnie, o ile tego nie wiadomo ale nie powinno być to dużo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

A ja sprzedaje byczki odsadki LM po 11 zł. waga 370 kg. - w czystej rasie do krycia , wszystko pod oceną ,.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

nieprawda koledzy że byki mięsne,(bo z słabymi H F to różnie może być) spadną z ceny.pójdą wręcz w górę,sprzedaje trochę, więc wiem co się na rynku dzieje, idzie Euro 2012 i dopiero wtedy zacznie się koniunktura.każdemu handlarzowi na rękę jest powiedzieć że cena spadnie, ale nie możemy się dać manipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

Ja to już nic nie rozumiem brakuje wołowiny dobrej jakości i tej słabszej też ze świnkami tak samo a cenę zdjęli około 30gr.Trudno powiedzieć co będzie z bydłem,za mięsne płacą nieźle bo idzie na export a pozostałe trudno powiedzieć bo to na kraj.Handlarz to handlarz po to ględzi żeby coś zarobić-a chce jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nieprawda koledzy że byki mięsne,(bo z słabymi H F to różnie może być) spadną z ceny.pójdą wręcz w górę,sprzedaje trochę, więc wiem co się na rynku dzieje, idzie Euro 2012 i dopiero wtedy zacznie się koniunktura.każdemu handlarzowi na rękę jest powiedzieć że cena spadnie, ale nie możemy się dać manipulować.

ja nie pisałem o perspektywie roku do przodu tylko najbliższy okres czasu. To że idzie euro wiosny nie odkryłeś jednak weź pod uwagę to że cenę napędza korzytsny kurs euo do złotego, zapotrzebowanie za granicą a lada moment może powrócić kryzys sprzed 2 czy 3 lat i to samo mięso będzie 2 złote tańsze na kilogramie. Cena krowy rónież uwarunkowana jest poprzez wysoki eksprot tego gatunku mięsa do Holandii czy Danii. Cięlęta są drogie bo jest ich mało i jeżeli juz to często odsadki tydoniowe hf któe miały być cieliczkami, a że rynek potrzebuje towaru do hodowli to sprzedaje się wszytsko za dobrą kasę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ibis86    1

kolego ATOMIK , mam nadzieję że wiesz ile kosztuje kilogram byka w Niemczech czy Hiszpanii skoro tak piszesz :)mówiąc o wahaniach Euro weź pod uwagę, że może być tak jak i w trzodzie bo tym też się zajmujemy.Euro spadnie -cena spadnie, Euro w górę cena zostanie w miejscu i dopiero jak ruszy koniunktura rynku albo zabraknie towaru w Europie cena się nakręca.Na Polskę idą głównie leżące krowy, a cały lepszy towar idzie na eksport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wiem ile kosztują :) ale to że na Polskę ida krowy leżące to trochę przegiąłeś, fakt faktem najlepsza wołowina idzie za granicę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

koledzy wiem, że to nie ten temat ale chciałbym spytać: mój kolega twierdzi że on sprzedaje byki (mieszańce) 18 miesięczne o wadze ok 800kg każdy jeden czy takie przyrosty są możliwe??? ja też mam zawsze kilka opasów ale sprzedaje tak średnio o wadzę ok 750 kg w wieku ok 22 miesiące. więc takie przyrosty opasów jak on mi mówi są dla mnie trochę wygórowane a wy co o tym myślicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj