dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

kuzaj63    45

Dzień wcześniej ja dzwoniłem do niego z propozycją sprzedaży.Pozostawała tylko kwestia dogadania ceny więc umówiliśmy sie na przyszły poniedziałek-a on tu wyskakuje że w piątek już przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

a moze ma caena maisc w gore i on chce jak najszybciej od ciebie kupic zeby jak najwiecej zyskac jak to kazdy handlarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

panowie ewnt. panie takie ceny to o dupe rozbić ;/ ale dziwne bo u nas <okol. krakowa> dają 0d 7zł do nawet 8,- dziś chciał gość brać po 7,- byka ale nie sprzedałam,niech rośńie jeszcze,na oko nie ma 600kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

No i sprzedałem ...

HF 660 kg 7.1+vat

NCB(HF w dobrym mięsie)700kg 7.4+vat

LM(mieszaniec) 660kg 7.5+vat

...spodziewałem sie lepszych wag no ale cóż oko sie zwihrowało ;)...

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
...spodziewałem sie lepszych wag no ale cóż oko sie zwihroeało ;)...

zauważyłem, że jak kupujący daje wagę x to masa zwierzęcia wynosi 1,1x ;) także na 90% najlepiej sprzedawać na wagę nie na oko, bo jak prawią, na oko to chłop w szpitalu umarł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Jak najbardziej na wagę ,a najlepiej na wagę swoją a nie kupującego bo z wagami różnie bywa ;)(akurat wszystko sie zgadzało co do kilograma)

Co do terminu płatności-14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

i to jest ciężka sprawa, wiele czynników się na dobur pługa składa, kondycja ciągnika , ziemia, na moim przykładzie mam pola na kturych śmigam 3 biegiem z 3 skibami, ale i też są pola gdzie muszę 3 skibę odkręcać, lub katować ciągnik 2 lub nawet miejscami 1 bieg i gaz w podłogę, tylko że z 2 skibami nie widać ani początku ani końca orania, pola nie ubywa jak z 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

suzuki21l chyba ci się tematy pomieszały

to są jaja normalnie, rzeczywiście pisałem w innym temacie, i post nie został zapisany co mnie zdziwiło, a teraz on jest tu, nie rozumiem

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

byk 724 kg-8,00zł

byk 587 kg-7,70zł

jałówka 521kg-6,00zł

wagi niedokładne bo dokładnie bede wiedział jutro,ale ceny malina :) powiat bialski

edytowałem,bo znam wagę.duży byk i jałówka były wójka a ten 587 mój.jak na niecałe 16 miesięcy to chyba niezłą wage łapnął

Edytowano przez danielek24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

11 października Kościesza: byczek około 840 kg po 8,40 zł/kg. Krowa(bardzo ładna miała sporo domieszki LM) po 6,8 za kg. Byki ogólnie w widełkach cenowych od 7 do 9 zł. Więc jest nieźle, tylko pytanie jak długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

mogła by być stała cena 10zł BRUTTO , fajnie by się kalkulowało, a tak nawiasem mam byka 12mieś MM, orientacyjnie ile może taki ważyć, młody rolnik się kłania nie mam jeszcze orientacji wagowej, żywienie letnie trawa, śruta, okopowe, zimowe sianokiszonka, siano śruta okopowe

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jak na ten wiek to powinien złapać około 400 kg ale to już zależy od byka oraz od żywienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

waga żywa 8,20-8,50zł/kg, WBC podstawa w O 13zł, sokołów, morliny i reszta konkurencji.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

mogła by być stała cena 10zł BRUTTO , fajnie by się kalkulowało, a tak nawiasem mam byka 12mieś MM, orientacyjnie ile może taki ważyć, młody rolnik się kłania nie mam jeszcze orientacji wagowej, żywienie letnie trawa, śruta, okopowe, zimowe sianokiszonka, siano śruta okopowe

 

prześlij mi zdjęcie tego roczniaka to Ci powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam - jestem z okolic Giżycka - gdzie polecacie sprzedać byczki ponad 500 kg żeby uzyskać najlepszą cenę? Są one czarno białe ale w nie najgorszej kondycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj