dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

kuzaj63    45

Dzisiaj 2 byki hf po 600kg cena 6.2+ vat.

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

sokołów 11,20zł wbc ale w klacie U obcięli z 11% na 6 % :(


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

krowa hf 780kg brutto po 4.80 plus vat :lol:

 

A jaka firma u ciebie brała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze słyszałem że ceny mają się trzymać na tym poziomie bo brakuje zwierzyny?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Dziś poszły 2 sztuki jeden krzyżówka z lm, drugi ncb razem ważyły 1680 cnea 6,5 +Vat ;) Jeśli chodzi o trend cenowy to cena powinna się utzrymać rozpoczyna się sezon pastwiskowy i nadal utrzymuje się duże zapotrzebowanie na beef ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dziś poszła jedna krowa po 4,90+vat Ważyła ponad 700kg.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

niestety kto trzyma krowy to jedzie mlecznymi rasami a potem hf na opas nikt nie chce, skończyły się stada po 2-3 krowy gdzie rodziły się cielaki na odchów, ładnego cielaka to w powietrzu ludzie łapia nie raz u mnie się zatrzymują 50-100 km czy nie ma na sprzedanie na odchów. po krowe jutro przyjeżdza simentalka 800 brutto ma to napiszę cenę


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

skupuje ktoś u was byczki miesne w wadze 300-350 kg?? jak tak to w jakiej cenie?? albo jak by to cenić??:)bo mam pomysła na interes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

do mnie dzwonił facet który dla ktrórego opasy trzymałem miesne krzyzowki i na eksport szły 5 lat temu zakończyłem ten proceder bo w krowy wszedłem całkowicie i dzwonił to po 10 zł za kilogram oferował takie 300 - 350 kg. krowę sprzedałem simentalke wczoraj zabrana 5 zł + VAT ale miała 860 kg brutto :) byki roczne w wadze 500-550 kg wycenił krzyzówka lm x hf po 6,5 zł + VAT a hf o niezłej budowie tylko zad gorszy po 6 zł + VAT, ceny cielaka nie znam a jestem sam ciekaw


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

to na tych po 300-350 kg by szło zrobić interes :) musze zaczac kombinować tylko znalezc teraz miesne byczki (bez mleka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
byki roczne w wadze 500-550 kg wycenił krzyzówka lm x hf

ta i co jeszcze :lol: krzyżówka z HF i ma mieć przyrost 1,36kg/dzień :lol: a skórę oliwą nacierasz żeby nie popękała :D w czysto-rasowych dużego kalibru to ciężko osiągnąć a tu średni kaliber i mleczna skóra na kościach z Holsztynu :P

a tą krowę to ile jeszcze hodowałeś do tych 860kg? bo przy takiej wadze to się pewnie ze dwa lata nie cieliła bo nie mogła :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Witam, po ile płacą w świętokrzyskim lub śląskim za byki o wadze powyżej 600kg? Pytam bo mam dwie sztuki do sprzedania LM + mieszaniec SM. Po ile procent potrącają u Was i co myślicie w ogóle o tym potrącaniu, przecież cena jest za wagę żywą.


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydmin    4

8 sztuk od 75% LM do 87,5 % LM w średniej wadze 300kg sprzedałem po 9,50zł brutto. Ocenę czy dobrze czy nie pozostawiam Kolegom :)Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ta i co jeszcze :lol: krzyżówka z HF i ma mieć przyrost 1,36kg/dzień :lol: a skórę oliwą nacierasz żeby nie popękała :D w czysto-rasowych dużego kalibru to ciężko osiągnąć a tu średni kaliber i mleczna skóra na kościach z Holsztynu :P

a tą krowę to ile jeszcze hodowałeś do tych 860kg? bo przy takiej wadze to się pewnie ze dwa lata nie cieliła bo nie mogła :D

frajera na pośmiewisko to sobie możesz robić z siebie a nie ze mnie, po pierwsze krowa zawsze była duża i nie mieściła się w stanowisko standardowe dla krowy 170 cm x 120 cm wycielona była w 22 czerwca zeszłego roku więc nieciałe 11 miesięcy, 860 kg brutto miała z czego zjadła tylko rano trochę kiszonki z kukurydzy o wydajności mleka nie pisze bo i tak nie uwierzysz, rasa to simental ale nie w czystej rasie, po drugie nie napisałem ile te byki mają hf w sobie a ile lm, dwa sa z marca a jeden z kwietnia, mierzyłem je sznurkiem za łopatkami a dotego szacował je klasyfikator z ubojni, po trzecie od urodzenia mają do oporu paszę treściwą i siano do 4 miesiąca a potem sama pasza treściwa słoma i czasem niedojady od krów sianokiszonki, po czwarte ojciec hodował opasy od lat 80 i zawsze było 30-40 sztuk samych opasów różnych krzyżówek i na tym się zna i ja też się nauczyłem bardzo dużo, po piąte jak nie wierzysz PRZYJEDŹ I ZOBACZ a nie piszesz o pzyrostach książkowych bo na tym kończy się widocznie twoja wiedza, po szóste zdjęcie jako takie mam w galerii, a o oliwie nie wspomne bo szkoda w ogóle pisać


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

nie chce mi się tego komentować bo ludzie sami ocenią ;) treściwa do woli to znaczy że stoi przy stole paszowym i cały czas śrute wpierdziela? :blink: bo z tego co piszesz to tak wychodzi ;)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

oczywiście że tak pasze treściwą ma do woli a jeśli tego nie rozumiesz to mało wiesz a ludzie Ciebie ocenią a nie mnie, sam właśnie się tym pogrążyłeś. Jeśli ma do woli to nie zżera niewiadomo ile maksymalnie pobiera 18-20 litrów (nie pisze o masie bo to jest względny czynnik ok. 9-10kg). Jako zapychacz ma to co napisałem wyżej. Jest to najdroższy odchów ale są z tego największe przyrosty.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Witam, po ile płacą w świętokrzyskim lub śląskim za byki o wadze powyżej 600kg? Pytam bo mam dwie sztuki do sprzedania LM + mieszaniec SM. Po ile procent potrącają u Was i co myślicie w ogóle o tym potrącaniu, przecież cena jest za wagę żywą.

 

Według mnie potrącanie jest po to, żeby robić rolnika w balona. Potrącają sobie każdy jak chce 6, 8, 10%. Dla mnie to jest nieporozumienie.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

dwie rzeczy

po pierwsze

mierzyłem je sznurkiem za łopatkami a dotego szacował je klasyfikator z ubojni,

a wagi nie macie?

po drugie

dlaczego ocenią tylko jego a ciebie nie? bo ojciec hoduje od 30 lat? :lol: :blink:

wagę może i taką miały tyle że nie wiadomo czy w tym wieku ;) bo dużo na forum takich co im super rośnie tylko jakoś tego po osiągnięciach nie widać :P

a propos pogrążania

Jeśli ma do woli to nie zżera niewiadomo ile maksymalnie pobiera 18-20 litrów (nie pisze o masie bo to jest względny czynnik ok. 9-10kg

pisz sensownie albo do woli czyli ile chce albo tyle ile dasz <_<

A tak na moje oko to co niektórym lepiej opłaca się trzymać byka półtora roku do dwóch lat na kiszonkach i mniejszej ilości paszy i lepiej na tym wyjdą od ciebie, ale twoja kasa rób po swojemu

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

widze kolejną niepotrzebną kłótnię więc odpowiem

po pierwsze nienawidze jak ktoś pod czyimś adresem uszczypliwe komentuje bo tak pierwszy post kolegi potraktowałem i każdy by potraktował, po drugie nie znasz mnie ani Ty ani kolega który to rozpączął, aby oceniać moją prawdomówność. Ja nie kłamię i nawet nie śmiem, pisze o rzeczach realnych i nie wziętych z kosmosu. Byki pochodzą od własnych krów i daty urodzenia pokrywają się z datami w paszportach 11 i 13 marzec oraz 3 kwiecień. Od zawsze do opasu stosuję paszę treściwą która od 2 tygodnia mają w korycie na okrągło. Napisałem nie ile dostają tylko ile na dobę pobierają i więcej nie zjedzą a do słomę którą jak mają potrzebę jedza do woli a czasem mają resztki sianokiszonki ale to śladowe ilości. Wagę oczywiście posiadam tonową do bydła jednak byki są w starym kurniku luzem więc nie mam zamiaru się z nimi szarpać gdyż nigdy nie były wiązane. Byki ważone sa na ubojni. I do oby dwu kolegów jeśli nie opasaliście samą paszą treściwą nie piszczie jakie są przyrosty bo różnią się od opasania kiszonkami. Tak mają paszę na okrągło w korycie do woli jedzą kiedy chcą i ile chcą. I jeszcze jedno jak już liczysz na kalkulatorze to przyjmij oba warianty wagowe. 1,36 ? poczytaj jeszcze o przyrostach przy opasie intensywnym a dopiero się wypowiedz. Czy jest to ekonomiczne ? dla mnie jak najbardziej bo paszę robię sam, ze swojego zboża na recepturach firmy Schaumann i nie mogę sobie pozwolić na opas dłuższy niż 16 miesięcy ze wzgledu na warunki termiczne w pomieszczeniu w któym są byki. Co roku zacielam 1-3 krów i tyle cielaków mogę opasać w pomieszczeniu które jest zbyteczne i nie nadaje się do czego innego. A na koniec jest to temat to cenach a nie o hodowli


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to ty widzisz kłótnie ;) bo Ja tylko pytam. RP na szczęście wolny kraj i każdy może myśleć co mu się podoba także jak dla Mnie w rok 550kg byk jak złapie bo może złapać z tego co twierdzi sąsiad, a on to na tym się zna, tylko jakim kosztem. Bo nawet z własnego zboża to utrzymanie bydła na własnej kiszonce i śrucie w niewiele dłuższym czasie da tą samą wagę ale koszt utrzymania będzie niższy.

Taj jak napisałem twoja kasa. Co do T-rexa to szybko nie odpisze bo nie ma go już w kraju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

atomik - a jaką wagę osiągają takie byki opasane paszą treściwą do woli po około roku i po tych 16 miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

do czerwca będę trzymał te co mam teraz bo później nie wytrzymają z gorąca, nie wiem jaką wagę bo to zalezy od wielkości cielaka od urodzenia przebytych chorobach i oglnie apetycie poprzednio miałem dwie jałówki lm już nie pamietam ich wagi ale 2 lata temu miałem simentala 75% i krzyżówka mleczna x lm to w wieku 16 miesięcy simental miał 710 kg a ten drugi 15 miesięcy 640 kg. I jeszcze jedno odnośnie tego mięśniaka z cechami hf na WBC mięsnośc wybija się niewiele mniej od czystorasowych lm czy sim. @JanekJelonek tak na tym formu kłótnie się rodzą jak ktośnie rozumie tego co napisza inni, ja takich manier nie mam bo pytam np. w takim przypadku jak są żywione i trzymane a nie teksty w stylu smarowanie kóy oliwą. Kalkulowałem tego typu opas i mi się to opłaci, kisoznkę z kukurydzy mam tylko dla krów. Tak tylko krąży opinia że opas na treściwej to samobójstwo, wszytsko zależy od ceny za jaką się sprzeda. Ostatni rzut większy miałem w 2004 r. 47 sztuk to krzyżówki w wadze 280-350 sprzedawałem po ok. 2 euro za kilogram do Włoch lub Grecji, obecnie proponowano mi kilka dni temu 10 zł za kilogram w tych kryteriach co podałem przy czym za cielaka płaciłem 14-15 zł/kg. Nie hoduję już bo po pierwsze nie mam takiego pomieszczenia, po drugie baza paszowa jest pod krowy przystosowana i po trzecie nie można już kupić ładnego cielaka tak by skompletować w ciągu 7-14 dni 25-30 cielaków na rzut


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj