dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Ja słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy to % mięsności w tuszach zależy od przyłożenia przyrządu do pomiaru... Jak pracownik się stara to jest ładna mięsność, a jak olewa to czyli aparat przykłada byle jak to lipa... :unsure:

 

Sam nie wiem co o tym sądzić. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

A ja kupiłem wagę i teraz ją legalizuję i jak będą do mnie po bydło przyjeżdżać (obojętnie czy ubojnia czy handlarz) i będzie nie taka waga jak na mojej to wzywam policję i robię zawiadomienie o próbie oszustwa.A co do tego klasyfikowania pioter to jak u mnie był przedstawiciel z pewnej dużej firmy skupującej bydło to powiedział mi ciekawą rzecz. Mianowicie pewna ubojnia biła im byki wcześniej zakupione przez nich to on musiał spędzić cały dzień w tej ubojni ,ponieważ jak stwierdził mieli już taki przypadek że na jednej sztuce po wybiciu brakowało około 10-20kg mięsa tak że ja nie wieżę w uczciwość zakładów skoro nawet duże firmy handlujące bydłem wysyłają tam swoich ludzi aby byli podczas ważenia i klasyfikowania.A co dopiero jak biją sztuki zwykłego Kowalskiego.Dla mnie to farsa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk992    3

Odstawione w piątek mieszaniec- waga żywa 634kg, po odtrąceniu 595kg, po 5,90zł +vat. HF 611kg, po odtrąceniu 576kg, po 5,40+ vat. Woj. łódkzie. Jak narazie w tym zakładzie co odstawiałem cenniki bez zmian, także nie słychać o spadkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Witam! Wielkopolskie pow. Gniezno:

Mięsny +600kg - 6,00+vat

Ncb +600kg - 5.80+vat

HF 0d 5.40 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2
Odstawione w piątek mieszaniec- waga żywa 634kg, po odtrąceniu 595kg, po 5,90zł +vat. HF 611kg, po odtrąceniu 576kg, po 5,40+ vat. Woj. łódkzie. Jak narazie w tym zakładzie co odstawiałem cenniki bez zmian, także nie słychać o spadkach:)

 

 

Gdzie oddajesz opasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoo    0
Napisano (edytowany)

Czy ktoś zna aktualne ceny byków mięsnych

Edytowano przez jankoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jankoo brutto czy netto, skąd jesteś???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

okolice suwalk, wczoraj 8 szt po okolo 700 kg po 6,30 i 6,60. Cena zalezna od masci, wszystkie HF


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@statek chyba Ci się 6 z 5 pomyliła? ale jak to prawda, to po ile mięsne chyba 7zl przekroczyły?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Wielkopolska 2 sztuki mieszańców o wadze 790kg i 830kg poszły po 6,1zł plus vat. Mina skupników jak zobaczyli wagę za oborą bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie pomylilo mi sie nic, taka cena tylko teraz, juz dzis byla inna, ogolnie spada wiec musialem sprzedac.

 

Tak cena 6,30 i 6,60

 

za 8 szt waga od 800-700 jeden mial 650 wyszlo mi 35 tys zł do zaplaty po odliczeniu vatu gdyz na nim jestem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Cena spada,bo Turcja zamknęła export.Przynajmniej tak to tłumaczy na skupie.Koleżka kilkanaście dni temu mięsny

6.0,wczoraj 5.8 Ja za HF-a 717 kg żywej wagi 5.4 Też wczoraj. Łódzkie.Ile u Was odliczają? Też 6%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankoo    0

Okolice Krotoszyna

Edytowano przez jankoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Statek nie jest odosobniony z ta cena moj kolega za hf po 720- 780 kg dostał po 6,50+ vat ale teraz cena juz spada

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

janko,timasz u mnie na wichurze sami małorolni góra po 4,5 sztuk trzymają,więc tych ilości nie da rady.

Mogę Wam najwyżej bazę na skup udostępnić,pohulacie po okolicy to za tą ceną co timasz podałeś będą po

rękach całować.u mnie też lecą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja wiem ze za 6,50 to by oddawali chetnie bysiorki lecz teraz to juz raczej nieaktualne :/te opasy kupowal koles z pod warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj