dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Filipoo    14
Napisano (edytowany)

no sprzedane byki Hf 672kg - 5,7 MM ale biało czarny 550kg -5,5 i taki chudzielec hf (w czerwcy dwa lata miał miec) a wazył 403 kg :huh:-4,9 i jałówka CH 494 kg -4,9- cos mi sie tanio wydaje :huh:

 

mówilize swinki teraz 4 zł a maja podejsc w przyszłym tyg do 5 zł

 

 

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

A mi wczoraj proponowali po 5,7 plus vat za trzy mieszańce czarnobiałe o wadze ponad 700kg ,a jak mówiłem że mało to 5 gr jedynie chcieli dołożyć. Ale nie sprzedałem, więc wieczorem otrzymałem tel. od przedstawiciela tej firmy że dadzą mi 6 plus vat gdyż żaden z nich niema 24 miesięcy a oni właśnie takie potrzebują na eksport. Po dłuższym zastanowieniu powiedziałem jednak że nie jestem już zainteresowany ,ponieważ jest to dla mnie dziwna sprawa że w ciągu 6 godzin dołożyli sami z siebie 0,3 zł i chcieli być po nie dzisiaj rano. Ale oni nie dają za wygraną i dzisiaj ponownie do mnie dzwonili z tą ofertą. Tak więc ja jeszcze czekam może coś się zaczyna dziać na tym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

nom mi do tych cen doszedłwat tak ze nie najgorzej ale mogło by byc lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

spoko będe to miał na uwadze :)wiesz tak mi mówił ten koles co byki brał oni swinie tez kupują za maciore stara dzisiaj płaci 2zł a za knura 4 letniego chyba to 1,2zł przynajmiej tak mówił ale dobra to nie ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

H-F cena 5.70zł/kg netto, mieszańce 5.80 zł/kg netto, cena z wczorajszego dnia (południowa wielkopolska) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

pare dni temu sprzedałem byki mieszańce po 6,20+vat.

(była to podobno maksymalna cena)

Wielkopolska okolice Leszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

woj. lubelskie, powiat bialski, Ł-meat łuków

tendencja spadkowa od 3 tygodni klasa O - 9,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0

Moja pierwsza dostawa do Morlin F-ra z 25.01.2011 4 hf wybicie 329kg 362kg 371kg 372kg klasa O cena 10.10 + premia 3% + VAT. Jeszcze spore błędy w żywieniu ale póki co handlarze WON:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

H-F cena 5.70zł/kg netto, mieszańce 5.80 zł/kg netto, cena z wczorajszego dnia (południowa wielkopolska) ;)

Mogłbyś podać namiary na Twojego kupca? Może być na PW.Będę wdzięczny :)Bo moja firma jeszcze po koniec grudnia uraczyła mnie super ceną 6.7+vat za mieszańce,a teraz za hf tylko 5.2 !,hociaż po małym wyciskaniu urosło do 5.5 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

@ SzweDes co do Morlin to są cwaniaki pierwsza liga .Sprzedawał im kolega jałówki ,że wyszła O klasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1
Napisano (edytowany)

@dwojtek nie wiem co za jałówki miał twój kolega,ja wszystkie bydło oddaje do Morlin jałówki byki i nawet sąsiad daje im krowy i jestem bardzo zadowolony ale nigdy nie miałem klasy O zawsze od R w góre raz nawet za byka BBB dostałem klase U .Płatność jest zawsze w 14 dzień od sprzedaży i nie daje zarabiać pośrednikom bo dla mnie to złodzieje ,rolnik przez prawie dwa lata chodzi przy zwierzęciu a oni za przewiezienia do ubojni chcieliby zarobić z 500 zł,nie dajcie się omanić ich gadką bo w tym są dobrzy!

Edytowano przez jacekw1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

@ jacekw1224 proszę czytać dokładnie posty .Pytałem @szweDes czy sprzedawał jałówki ,że mu wyszła tylko O klasa .Kolego jacekw1224 czy na fakturze ma kolega godzinę uboju zwierzęcia i godzinę warzenia po uboju próbował to kolega sprawdzić , bo to jest istotne przy sprzedaży na WBC .Niech kolega spróbuje udowodnić Morlinom ,że byk powinien wybić się o klasę wyżej to oni pokażą jak ten sam byk potrafi się wybić o dwie klasy niżej .Zresztą nie handluje się z cwaniakami którzy twierdzą ,że nie muszą kupywać towaru od polskich rolników bo sprowadzą go sobie z zagranicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Ja swoje bydło zawsze waże a potem przeliczam na wagę żywą i po tych zestawieniach cena zawsze wychodziła mi jakieś 30 do 50 gr niż ta co oferowali mi handlarze które jak zresztą większość bydła wywozi do Morlin,faktycznie na fakturze nie ma godziny uboju ale myślę że to i tak nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia bo faktura przychodzi po tygodniu więc tegoj półtuszy i tak nie ma już na zakładzie.Jeżeli ktoś ma typowego hf to i nawet handlarz nie da ci za niego kokosów ja staram się kupować mieszańce mięsne i sobie chwalę tą firme.Wiadomo że wszystko zalezy od klasyfikatora jak sklasuje półtusze ale to są uroki sprzedawania na poubojowo tydzień życia w napięciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

To widzę że w Morlinach się poprawiło od kiedy ostatnio do nich odstawiałem w listopadzie 2009. Wtedy odstawiłem 2 byki około 800kg i krowę 600kg. Wszystko w klasie O, w tym krowa wybiła się poniżej 40%. Zaraz zadzwoniłem ale nic to nie dało, wydaje mi się że byki ją zadeptały wtedy. Ogólnie odstawiłem im około 20szt. w tym tylko krowa ponad 900kg wyszła w R a pozostałe zawsze w O. Teraz sprzedaje na żywą wagę ale nie handlarzom tylko do zakładów. W mojej okolicy bierze kilku gości spod Słowackiej granicy którzy płacą całkiem dobrze. Gdyby morliny były uczciwe to nie brali by bez wagi, a tak przysyłają samochód i za tydzień przychodzi kwit i nie ma odwołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

sokołów zakłady w kole, 10,00zł podstawa O WBC.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Teraz na Turcję z Niemiec towar idzie... u nas plotki sieją żeby cenę obniżyć i jak na razie się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzweDes    0

@dwojtek01 nie były to jałówki tylko byki, napisałem że spore błędy w żywieniu (za mało białka). Ale póki co będe oddawał do morlin ALE pożyjemy zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Jak znam życie to morliny czy też inne zakłady które biorą na WBC to nieźle lecą w kulki z nami,klasyfikują jak najniżej a my się cieszymy że super wyszło. @jacekw1224 i tak niewiesz czy nie wychodzi handlarzom więcej gdyż oni dostarczają regularnie i napewno mają inną cenę i tu się nie mylisz że to złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli mówicie, że jak przyjedzie handlarz z wagą po byka na podwórko to was nie oszuka??? :D wiecie w ogólnie w jaki sposób i kto klasyfikuje sztuki??? w Kole nie ma problemu, żeby być osobiście przy klasyfikacji, tylko trzeba to wcześniej uzgodnić.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja sprzedaję do łukowa byki na WBC przeważnie HF i wybijają się bardzo dobrze nawet niktóre sztuki ponad 60%, a z handlarzami to nawet nie gadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj