dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

nadzio    4

ogólnie bydła jest mało ale wszyscy którzy jeżdzą

w okolicy za bykami mówią żę pojdzie lekko w dół ponieważ cena swini ciągni za sobą cene bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Wczoraj opchałem byczki w wadze 320 kg po 7,70+vat a jałowkę po 5,50=Vat. Oczywiscie miesne.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parkur    0

Witam moja firma płaci za byki od.5.30 do 6.80 + vat jałówki 5 + vat krowy do 4 + vat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek111    0

Napisano dziś, 17:17

Wczoraj opchałem byczki w wadze 320 kg po 7,70+vat a jałowkę po 5,50=Vat. Oczywiscie miesne.

 

 

 

Z jakich okolic jesteś. Bo tez mam pare takich byczków a widze ze po dobrej cenie sprzedałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ogólnie bydła jest mało ale wszyscy którzy jeżdzą

w okolicy za bykami mówią żę pojdzie lekko w dół ponieważ cena swini ciągni za sobą cene bydła

to stara gadka skupujących. jak dzwonisz to 7zł a jak zawieziesz lub przyjedzie na podwórko to pierwsze słowa że cena idzie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Dzisiaj sprzedałem jałówkę 50 % simentale, wiek 21 miesięcy waga 530 kg. Cena 5 zł plus VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Panowie jak ktoś ma bydełko na sprzedaż to radze je sprzedać bo chodzą słuchy że Turki przestaja od nas brać a wiadomo że cena jest tak wysoka bo eksportujemy do Turcji w Morlinach pierwszy raz od 3 miesięcy spadek o 10 gr na WBC,a ciagle podnosili cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milewskir7    5

Ja jak tydzień temu dzwoniłem do skupu to mówili że jak byczek będzie miał 600 na czysto to 6.50 zł dostane. A jak wczoraj pojechałem z byczkiem bbb 16 miesięcznym to się okazało że waży aż 730 ( na czysto 670) ale cena spada w dół i dostałem tylko 6.30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Napisano dziś, 17:17

Wczoraj opchałem byczki w wadze 320 kg po 7,70+vat a jałowkę po 5,50=Vat. Oczywiscie miesne.

 

 

 

Z jakich okolic jesteś. Bo tez mam pare takich byczków a widze ze po dobrej cenie sprzedałeś.

 

 

Powiat Gołdap gm Banie Mazurskie


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek111    0

Powiat Gołdap gm Banie Mazurskie

 

Ja jestem z Warmi okolice Lidzbarka Warmińskiego. A ten kupiec jeździ w te okolice? bo jak tak to podał byś numer do niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

przed chwila sprzedałem dwa byki jeden hf 609 kg a drugi simental 623 kg dał mi po 6.50 z wat byc moze dlatego ze cały czas on ode mnie kupuje . Ogladałem dzisaj agro-biznes i mowili ze bydło tanieje ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

U nas tak samo straszą, że idą w dół. u jednego jak dzwoniłem to powidział maks 6zł, u innego od 5,5 do 6,5zł + VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Podlaskie też wołowina idzie w dół

 

Mam 2 simentale i się zastanawiam jeden ponad 700 kg drugi ponad 650 i się zastanawiam czy sprzedawać ? CO o tym myślicie, znów wołowina będzie mocno tanieć, Czy to tylko chwilowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Ja jak tydzień temu dzwoniłem do skupu to mówili że jak byczek będzie miał 600 na czysto to 6.50 zł dostane. A jak wczoraj pojechałem z byczkiem bbb 16 miesięcznym to się okazało że waży aż 730 ( na czysto 670) ale cena spada w dół i dostałem tylko 6.30zł.

To aż ponad 12 % wagi Ci ucięli? Dużo trochę///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Panowie co roku styczeń to najlepsza cena na wołowine a od poczatku lutego spadki wiem bo w ubiegłym roku się naciołem i trzymałem do lutego i dużo straciłem a w styczniu same zakłady wydzwaniały a potem ja miesiąc prosiłem ich żeby je wzieli...a już nie wspomne co się robiło w miesiącach letnich a agrobiznesu nie ma co słuchać tam sieją tylko propagande.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

mazowieckie okolice płocka

przed wczoraj sprzedałem 3 byczki hf dwa po 5,8 waga 730 (17msc) i jeden po 6 wazył 660 (15msc). cieżko wyczuć czy cena spadnie ale napewno w górę nie pójdzie więc jak już mają wagę swoją to może lepiej nie czekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho23    0

Witam. Jak zwykle chandlarze straszą byśmy taniej sprzedawali. Ciekawe czy oni taniej sprzedają jak taniej kupią? Bydla jest mało a sporzycie rośnie- taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Panowie prosił bym dalej o wszelkie informacje i plotki. Bo mam 5 byczków takich po 650kg MM. I teraz musze śledzić rynek bo jak cena zacznie lecieć to je lepiej odstawić takie jakie są... Narazie chce czekać do kwietnia ale normalnie cały czas w napięciu. Bo gdyby to miało spadać to lepiej żebym sprzedał takie jak stoja zborze mi zostanie a na jedno wyjdzie bo jesli cena spadnie to i tak więcej nie dostane a wiadomo jaki rok i po ile zborze leci...

A i jeszcze mam pytanie w przypadku tych mieszańców to lepiej brać za byczka jako w wadze żywej czy poubojowej ?? Zawsze oddawaliśmy tak jak większośc waga żywa. Można zyskać coś na poubojowej?? Jestem z tego zielony i chce zaczerpnąć informacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj