dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

limusine    9

Koledzy sprzedawał ktoś byki ciężkie po nowym roku? Doszły mnie słuchy ze cena spadła w 2011 roku to prawda>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Spadła???? A wszędzie bębnią ze cena idzie w górę i nie ma mowy o spadku. Ceny nie znam ale będę wiedział pod koniec stycznia bo wtedy będę sprzedawać.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Ja w sobotę sprzedawałem do zakładu Mokobody to gostek mówił że cena wcale nie spadnie ale nie ma co się spodziewać takich podwyżek jak było dotychczas. Szukają dużych ciężkich mięsnych byków i zapłacą ponad 12złWBC.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Dzisiaj sprzedałem hfa 660kg po 5,80+vat. Cena trochę spadła ale wydaje mi się że to przez to że zrobiło się ciepło i każdy zachęcony ceną z tamtego tygodnia ruszył na spęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Dzisiaj dzwoniłem w sprawie krów rzeźnych. Mam taką około 800 to u jednego 4+ vat a u drugiego 4,3 +vat. woj. podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Ryzyk fizyk... cena już wydaje się być dobra to nie ma na co czekać:) lecz są tacy co się jeszcze wstrzymują. No zobaczymy jak to będzie. Ja jutro fakturę dostane to napisze co i jak.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Ja niedawno sprzedałem dwie jałówki miały 503 i 563 kg dostałem za nie po 5 zł plus vat za kg. Odbiorca powiedział, że obecne ceny powinny utrzymać się do marca. Za byczki mięsne, ale takie powyżej 700 kg płaci po 7 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Słuchajcie, jak to jest, czy jak sprzedajecie byki, jałówki itp, to z świadectwem zdrowia?

U nas nie wymagają żadnych świadectw na bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

No a u nas wymagają i właśnie wczoraj miałem wozić exportówkę ale spęd się nie odbył bo weterynarze strajkują.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

To jest jakaś ubojnia w Maciejowicach. Zwierzęta odbierają z podwórka, tylko aby dostać po 7 zł to byczek powinien mieś powyżej 700 kg i wyglądać na mięsnego. U mnie niestety takiego nie znaleźli za moje proponowali mi po 6,20 za kg, mają po około 600 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Dzientki ta ubojnia jest ok 10 km odemnie. Z tego co mówisz to ładnie płacą ale jakoś wcześniej to kiepsko płacili większość osób w okolicy woli odstawić bydło handlarzom (lepsza zapłata) którzy wywożą żywiec ponad 200 km :rolleyes: mając ubojnię pod nosem która ma ładny przerób ponad 100 sztuk dziennie. Ale co z tego skoro ten zakład nie wspiera okolicznych rolników tylko woli ściągać z daleka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Dziś dostałem fakturę z Łukowa za byki 7 HF i 1 mieszaniec simental średnia cena za kg WBC z vat i premią 12,07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Mi w Mokobodach za hf dali po 10.30 a simka po 10.80 w WBC. nie jest źle ...dziennie bija 200 sztuk :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Dostałem rozliczenie z Łukowa to tak na WBC od 10,90 do 11,45 wszystkie mieszańce około 650kg. Do tego 5% premi i 7%vat to średnio 12,46za mięso. W przeliczeniu na żywą wagę od 6,55zł/kg do 7,84zł/kg. Wybojowość 57%. Cena dobra ciekawe ile się utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystry    0

Dzientki to ty masz jaka rasę byków ?? Ja mam limuse krzyżówkę będą miały po 800 kg średnia wagę czy może mi ktoś z was polecić jakiegoś dobrego kupca na te byczki ??? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Do tego zakładu co ja oddaje przywożą z całej polski.... co noc kilkanaście ciężarówek z zachodniej polski przyjeżdża. Za mięsne duże byki 12.50 zapłacą.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

„bystry” ja mam mieszańce po limousine oraz simentalu, ale i Hf też się znajdzie. Moje mają dopiero po 20 miesięcy, więc i tak z ich sprzedażą poczekam do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

Dla mnie handlarz za byczki 650kg daje 6.70 z vatem. Nie wiem czy czekać czy sprzedawać i czy nie lepiej na WBC.

Edytowano przez lukas21

Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Witam mam rozliczenie z 16.12.2010.(dopiero odebrałem) :)

Ł-MEAT Łuków (Lubelskie) powiat bialski

Byk mieszaniec LM, waga żywa 830, waga mięsa 500, klasa E-, cena 11,45 +premia za umowę 5% + VAT

Dawno już nie było takiej sztuki u mnie bo 60% wybicia :) no i rachunek końcowy....:)

 

Aktualnej ceny niestety nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj