dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

To co potaniało bydło czy nie, w piątkowym agrobiznesie podawali że najbardziej byki spadły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Po uboju 80 gr spadło.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czyli z 50gr normalnie? Jak myślcie będzie dalej taniec czy to tylko chwilowe wahania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

U mnie w zeszłym tygodniu było dwóch handlarzy i taniej nie płacili. Ale po piątkowej lekturze agrobiznesu mogło się to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek330    0
Jak myślcie będzie dalej taniec czy to tylko chwilowe wahania?

Rozmawiałem z gościem co kupował odemnie to twierdził, że Euro cały czas tanieje i jeśli taka sytuacja się dłużej utrzyma to ceny mogą spaść niedługo poniżej 5zł :) ale ile jest w tym prawdy to niewiadomo :)


Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Obecnie 50-60gr spadło, 5zł/kg brutto to max co dają handlarze, za rasy mięsne max 5,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

A ja mam 5 sztuk na sprzedaż:) jak myślicie czekać czy sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie cena spadła do 5,1 za kolorowe :) Ja poczekam na wzrost ceny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oby wzrosła, a wszystko przez ten agrobiznes, jak podali że byki czarno-białe po 5zł tak wszyscy po tyle płacą, jest duża podaż bydła bo przez te śniegi do wielu handlarze nie mogli dojechać, ludzie potrzebują kasy na nawozy i paliwo, może się to poprawi, w końcu świnie drożeją to i wołowina wróci do łask :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Około 5,40 + 3% VAT dostałem za wagę żywą po przeliczeniu z WBC za dwa średnio napakowane (żeby nie powiedzieć chude) HF-y. A 5,80 + 3% VAT za wybitnie napakowanego HF-a, 4,20 + 3% VAT za krowę.

 

Sprzedane 10.02.2010 r. (dopiero dziś odebrałem rozliczenie) do Łmeat Łuków.

Też sprzedałem do łukowa i rozliczenie już mam to za mieszańce mięsne od 7.11zł/kg do 7.43zł/kg to chyba dobrze. Za sztuki w wadze około 660kg po 7.3zł/kg. Sprzedane 18 luty czyli ponad 2 tygodnie minęło. Dodam że teraz cena spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Napisz jaka cena była na WBC (powyżej 11zł?)???? To zaje...cie płaci łuków teraz tylko czemu podajecie cene na wagę żywą jak tam tylko poubojowo biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

U nas za byka mięsnego o wadze 500 kg zapłacą 5.00 zł/kg. Woj. mazowieckie.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To tak od 10,15zł/kg do 10,60zł/kg cena netto. Czyli 10,60 plus 6%vat i plus 6%premia za sztuki mięsne to wyjdzie tak gdzieś 11,90zł/kg za mięso. Przy wadze żywej 712kg było 417kg mięsa po cenie brutto11,9zł/kg co daje 4962zł. I teraz na każdym skupie z wagi żywej otrącić trzeba pare procent u nas na skupach to jest 7%. Czyli pozostaje do rozliczenia 662kg i rachunek sam wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

eee czyli ceny normalne tylko ty premie za umowe wliczyłeś i premie za mięsność. Ale dzięki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

No ceny normalne też myślałem że jest drożej. No ale fakt w dobrym momencie sprzedałem. Bo cena już spadła i to chyba sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No spadła podobno 50gr ale co dalej? Handlarze straszą że jeszcze może spaść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Wydaje mi się że nie ma co panikować. To są spekulanci. Pogoda lepsza a żeby sprzedać to od razu wykorzystują sytuację. No właśnie MOŻE spaść ale MOŻE i wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z dzisiejszych informacji wiem że w Łukowie cena spadła o 1zł/kg wagi poubojowej :blink:- bardzo źle ciekawe jak będzie tendencja do maja :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Cena od najwyższej w tym roku tak spadła. Info z dzisiaj- ojciec dzisiaj jeździł na skup (w poniedziałki u mnie skupują)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Waluta tanieje a w ślad za nią spada cena zwłaszcza na te sztuki które wyjeżdżają z kraju.

Zauważcie, że krowy i jałowice rzeźne w zasadzie trzymają cenę.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Dzisiaj pytałem jaka jest cena i za mięsnego ponad 600kg na czysto to maksymalnie 5,4zł no i teraz pytanie trzymać dalej i czekać czy sprzedawać??? Normalnie byśmy je sprzedali ok m-c temu bo miały ponad 600, ale chciałem trzymać bo naliczają mi w tym roku powierzchnię paszową i każda sztuka mi się liczy, najwyżej żeby zyskać trzeba stracić ;)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja bym się wstrzymał ze sprzedażą z tego co widzę powoli cena zaczyna wracać do równowagi, po ataku zimy były pewne nadwyżki wszędzie podawano że bydło tanieje ale teraz zima odpuściła i te nadwyżki zostały sprzedane, zauważyłem to po skupujących w naszej okolicy zaraz na początku odwilży jak przejeżdżali koło mnie mieli kilkanaście sztuk na samochodzie w ostatni czwartek chyba 4 i tylko 2 sztuki kupili u nas.

Ja sprzedałem bo i tak miał być sprzedany już dawno i nie chciałem już dłużej czekać, ale cena jaka dostałem wydaje się być przyzwoita ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj